Tracey Wade

Tracey Wade

Yazar
8.0/10
1 Kişi
·
7
Okunma
·
0
Beğeni
·
30
Gösterim
Mükemmeliyetçilikte yaygın olarak görülen zararlı düşünce kalıpları arasında ya hep ya hiç yaklaşımı, olumsuza odaklanıp olumluyu hafife almak, çifte standartlar, aşırı genelleme ve “-meliyim” cümleleri bulunur.
Bir kişi olarak kendiniz hakkındaki yargınızla başarılarınız arasındaki bağı zayıflatmak isterken amaç özdeğerinizin en azından bir kısmını yaşamınızın çevrenizdeki fırtınalardan etkilenmeyecek, başarıdan bağımsız olan, kim olduğunuza ve bir insan olarak doğuştan gelen değerinize dayalı alanlarına dayandırmaktır.
Mükemmeliyetçilik ve erteleme tutumu birbiriyle yakından ilişkilidir. Erteleme mükemmeliyetçiliğinizi artırabilir ve özdeğerlendirmenizin başarıya bağımlı olmasını kuvvetlendirebilir.
304 syf.
·3 günde·8/10
Bu kitap, öncelikle mükemmeliyetçiliği anlamanıza yardımcısı olmak, sonra da üstesinden gelmek için yollar önermektir. İki kısımdan oluşmaktadır. İlkinde mükemmeliyetçiliğin ne olduğu, hangi sorunların oluşmasına ve sürmesine neden olabileceği; ikinci kısımda ise bunun nasıl üstesinden geleceğinizden bahsedilmektedir. Kitabın mükemmeliyetçilikle ilgili sorunlarınızın üstesinden gelmenize yardım etmekte izlediği yol bilişsel davranış yaklaşımıdır.

Kitapta mükemmeliyetçiliğe eşlik eden katı kuralları genel prensiplere dönüştürmenin esneklik ve özgürlük -kusursuzu yakalamak için, kendinizi sevmek için, kendinize şefkatli olmak için ve yaşanmadan keyif almak için daha çok özgürlük- kazanmak için bir yol olduğu üzerinde duruluyor. Yaşanmış örneklerle anlatılmak istenen konu somutlaştırılmış ve kitap içerisinde yer verilen çalışma tablolarıyla, anlatılanları kendinize uygulamanıza imkan yaratılmıştır.

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 7 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 14 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.