Tuğçe Çakır

Tuğçe Çakır

Yazar
8.7/10
111 Kişi
·
273
Okunma
·
38
Beğeni
·
1.196
Gösterim
Adı:
Tuğçe Çakır
Unvan:
Yazar
Olur ki, hoşlanmadığınız bir şey sizin için hayırlı olur. Olur ki, sevip arzu ettiğiniz bir şey sizin için şerli olur. Gerçeği Allah bilir, siz bilmezsiniz./ Bakara-216
Bir keresinde bir yerlerde okumuştum, rahmani rüyalar kimseye anlatılmamalıymış. Çünkü Allah ve senin aranda bir sırmış o rüyalar, anlatırsan bir daha göremeyebilirmişsin.
Bir insanın samimiyetinden emin olamamak ne acı ve elem verici bir şey. Hiçbir zaman onun sana karşı ne hissettiğini anlayamamak...
Tuğçe Çakır
Sayfa 101 - Herdem kitap
288 syf.
·11 günde·Beğendi·10/10
Su kitabı bir okuyayım diye aldım elime:)
Her sayfası nasıl merak uyandırıyor nasıl güzel akıcı.
Şimdi neden 11 günde bitirdim bu kitabı. Çünkü sadece geceleri okuyabildim. Çünkü ne zaman okumaya baslasam gözyaşlarıma hakim olamadım. Yorumları okumuştum bu kadar ağlayabileceğimi dusunmüyodum. Ama okudukca gördüm anladım ve ağladım. Defalarca bir filmi izlersin ve bıktırmaz ya hani her izlediginde farklı bir tat alırsın. İşte o misal her okuduğunuzda gözyasiniza yas katacaksiniz. Ellerine yüreğine sağlık Tuğçe Çakır.
696 syf.
·9/10
Hiçbir romanı 2.kez okumadım ama bu kaç 2 okutur bilemem. Kitapta ilerledikçe anlatılan hayatın yaşanmamış olmasını diledim. Olay örgüsü öyle bir sürüklüyor ki bir akşam 200 sayfayı bir solukta okuduğum zamanı hatırlıyorum. Gerçekten günümüz gençliğinin okuması ders çıkarması gereken hayat sorgulatıcı bir kitap. İyi ki almışım ve okumuşum. Yazarının ellerine sağlık.
136 syf.
·4 günde
Çok Güzeldi.Bir kızın,kendinden beş yaş küçük engelli kardeşine bakışı,onunla nasıl vakit geçirdiğini,annecini kaybedişi ve hayata nasıl tutundukları anlatılıyor.Tavsiye ederim.Keyifli okumalar. :)
696 syf.
·59 günde·8/10
Kitap hem korkuyu hem aşkı hem hüzünü hepsini bir arada yaşatıyor insana. Bir şeylere yeniden başlamak isteyenler için kesinlikle okunması gereken bir kitap. Yazarın kelimeleri içinize işliyor adeta. Okumanızı tavsiye ederim.
288 syf.
·10/10
Tevafuk eseri bu kitapla karşılaştım. Yazarı biraz araştırdim. Engelli kardeşine hem annelik hem ablalık yaptığını ogrendigimde kitabı daha çok okumam gerektiğini anladım. Bu dünyada imtihanı ağır olanlar daha çok pişiyor buna inancım sonsuz. Kitaba gelirsek kurgusu biraz abartı gibi gelse de dinlenerek okunacak tarzdan. Bi oturuşta okudum. Ve çok sevdim . Kitabı okurken Erva'yı hep gözümde yazarın kendi olarak canlandirdim. Okursanız şayet mendilleri hazırlayın
696 syf.
·5 günde·Beğendi·10/10
Ve bir harika kitabın daha sonuna geldim tamı tamına 696 sayfaydı öyle akıcı öyle merak edilesi bir kitaptı ki okudukça okuyasım geldi, Mahru ve Ali'nin büyük aşklarına, hayatlarına ve yaşadıklarına ortak oldum şiddetle tavsiye ederim mutlaka alıp okuyun hadi okumayan kalmasın.
288 syf.
·Beğendi·8/10
Önce instagramda yazarla tanıştım sonra ilk bu kitabını okudum. Olaylardaki duyguları karakterin biraz fazla abarttığını düşünsemde Allah ve Peygamber aşkını öyle güzel anlatmış ki. Büyülendim resmen. Kitabın başına biraz başladığımda içimde öyle bir sevinç oluştu ki.Ve evet bende Erva karakterini hep yazar olarak hayal ettim. Teşeklürler Küçükanne .
136 syf.
·Beğendi·9/10
O kadar samimiyetle yazılmış bir kitap ki bayıldıımmm. Mükemmel bir hayat hikayesi mükemmel bir abla kardeş hikayesi. Hayata tutunma çabaları ve yaşanan birçok zorluk. Harikasın Tuğçe Çakır

Yazarın biyografisi

Adı:
Tuğçe Çakır
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 38 okur beğendi.
  • 273 okur okudu.
  • 5 okur okuyor.
  • 123 okur okuyacak.
  • 8 okur yarım bıraktı.