Tuğçe İnceoğlu

Tuğçe İnceoğlu

Yazar
7.0/10
24 Kişi
·
68
Okunma
·
1
Beğeni
·
335
Gösterim
Kendimi hiç bir zman olağanüstü biri olarak görmedim ama insanlar sürekli, "Sen bir mucizesin!" deyip duruyorlar.
Beş yaşındayken annem bana sık sık, "Mutluluk hayatın anahtarıdır" derdi. Okula başladığımda bana ne olacağımı sordular.Onlara mutlu olacağımı söyledim.Soruyu yanlış anladığımı söylediler. Onlara hayatı yanlış anladıklarını söyledim.
Okuma dönemimi tekrar açtım. Bir dönem elime hiç kitap almazken, bir dönem elimden düşürmüyorum. Sanırım bu aralar o aralar :) İncir Tadında İyilik Öyküleri adı gibi çok tatlı ve yumuşak bir kitap. İçinde ki minik öyküler kıssadan hisse kıvamında.Bana terapi gibi geldi. Tavsiye ediyorum efenim :)
Maya annesinin onu Ada kitap evine terk ettiğini biliyordu. Ama belki de belli bir yaşa geldiklerinde bütün cocukların basına gelen bir Şeydi. Bazı cocuklar ayakkabı magazasına bırakılıyordu bazısı sandviççiye.. Dahası bütün hayatınızı işte bu hangi magazaya bırakıldıgınız belirledi.
Kitap kısa ve farklı hikayelerden oluşmaktadır. Okuyana nasihat vermek için yazılmış terapi kitabı niteliğinde olup çerezlik bir kitaptır aslında. Bu kitabı okumak vakit kaybıdır diyemesem de içindeki bazı hikayeleri yeterince dişe dokunur bulmadım. Günün birinde boş vakit değerlendirmek isterseniz; son derece yalın bir anlatıma sahip, nasihat verici hikayelerden oluşan bu kitabı öneririm size bir fincan sade kahve eşliğinde.
Bu tarz ne kadar hikaye kitabı varsa toparlayan biri olarak bu kitabı da almaktan çekinmedim. Hikayelerin seçimi oldukça hoş ama her hikaye de beni cezbetmedi maalesef. Bununla birlikte rahat okunuyor. Kitabın sonuna nasıl geldiğinizi anlamayacağınızı düşünüyorum.

Kitabın kapak tasarımını çok başarılı buldum. Çilek resimleri kabartmalı tasarlanmış. Ayrıca kitap içerisinde çilek ile yapabileceğiniz tatlılar da verilmekte.

Bu tarz kitaplara merakınız varsa alınız. Bir şey kaybetmeyeceğinize emin olabilirsiniz.
Kitap ask dolu oykuler ve guzel sozler tarifler var .Bazi bolumleri simdiden hosuma gitti okumaniz gereken cerez bir kitap.Ask hakkinda tasvirleri guzel.
Kitap küçük aşk hikayelerinden oluşmaktadır. Bölümler arasında aşıkların aşklarını dile getirdiği, düşüncelerin belirtildiği mektuplara yer verilmiştir. Aşk konulu kısa hikayeleri okumayı seviyorsanız sıkılmadan okuyacağınız bir kitaptır. Bunun yanı sıra beni fazla tatmin etmedi kitabın içinde bulunan çoğu hikaye. Çilek Tadında Aşk Öyküleri benim için orta şekerli bir kahve tadındaydı.
Kitabı uzun zaman önce okumuştum ama farklı incelemeleri görünce tekrar okudum. Bu kitap kısa hikayelerden oluşuyor tüm hikayeler birbirinden bağımsız , tek ortak özellikleri mutluluk ama her hikayeside birbirinden etkileyici ve ders verici bu yüzden okuduguma pişman değilim ve pişman olmayacağınızı düşünüyorum.

Yazarın biyografisi

Adı:
Tuğçe İnceoğlu
Unvan:
Türk Yazar

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 68 okur okudu.
  • 4 okur okuyor.
  • 30 okur okuyacak.