7,0/10  (5 Oy) · 
18 okunma  · 
7 beğeni  · 
1.092 gösterim
Rodos'ta bir otelde çalışan Angela'dan bir Ege şehrinde yaşayan Selim'e gönderilen mektupla başlıyor yolculuk… Selim yalnız, kafası karışık, kendisiyle barışmak için işaret bekleyen günümüz insanlarından… Kendisine gelen mektupla beklediği işareti alıyor ve Rodos'a, aynı zamanda kendi içine doğru bir yolculuğa çıkıyor; yanına sadece bir "KİTAP" alarak…

Aslında bir emaneti var Angela'nın, savaş ve göçün ayırdığı iki âşığın bir asırdır saklı kalmış özlemiyle dolu mektuplar, dedesine ulaşamasa da Selim'e ulaşarak bu hasreti dindirecek yıllar sonra ve birleştirecek yolunu kaybetmiş iki genci…

Selim, kâh yanında taşıdığı "KİTAP"la Çanakkale Cephesi'ne yol alacak, cephede çarpışan Akhisarlı Ali ve Anzak askeri Joe'nun yaşamlarına ortak olup savaş yıllarının acılarıyla anın içinde kaybolacak; kâh savaş nedeniyle Akhisar'dan sürülen Rumlardan biri olan Adara'nın sevgilisi Kerim'e yazdığı bu kalbi kırık mektupların eşliğinde geçmişinin izlerini sürecek. Yıllar önce birbirinden uzak düşmüş sevgililer bugün Selim ve Angela'yı bambaşka bir ateşin içine çekecek.

AŞK CEPHESİ, aşkın, ayrılığın, hasretin, kavuşamamanın ve beklenmedik buluşmaların romanı…
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Mayıs 2014
 • Sayfa Sayısı:
  304
 • ISBN:
  9786050816518
 • Yayınevi:
  Timaş Yayınları
 • Kitabın Türü:
Hasan Kahraman 
16 Tem 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Akhisar'ın bağrından kopup gelen bir yazardan yine Akhisar'ı temel alan harika bir roman. Aldığım gün bitirdim nasıl akıp geçti anlamadım. Kitap hem İslam dininin güzelliklerini, hem 1. Dünya Savaşı'nın o yürek burkan anılarını hem de iki kişinin bunlara bağlı aslında içlerinde olan aşklarını içten içe yaşamalarını çok başarılı bir şekilde konu edinmiş.
Kitabı okurken tüylerimin kaç kez ürperdiğini anlatamam.
Vaktinizi ayırdığınıza pişman olmayacağınız bir kitap.

gökmen kılıçoğlu 
07 Haz 2015 · Kitabı okudu · 4/10 puan

Kitap daha iyi işlenebilecek güzel bir konuya sahip. Ancak bir aşk hikayesi mi, savaş romanı mı, yoksa metafizik öğretiler kitabı mı olacağına karar verememiş, biraz dağınık kalmış bir anlatım söz konusu. Hepsi birden olmaya çalışınca hiçbiri tam olunmuyor. Sonucun da havada kaldığı söylenebilir. Tamam, bazı sonları okuyucunun hayalgücüne bırakmak mümkün ama bu romanda bence bir kaç satır olsun ipucu verilmeliydi.

Suskun/ca 
04 Haz 2014 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Bu kitap sadece bir roman değil...İnanın çok daha fazlası...Bu roman tarih, bu roman aşk, bu roman kendi yüreğinize açılan bi kapı, bu roman zihninizde biriken soru işaretlerine cevap anahtarı....

Kitaptan 3 Alıntı

Zeynep CÖMERT 
22 Mar 2016 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Beden, Allah'ın kendi nefesinden üflemesiyle var olan ruhumuzun içinde oturduğu bir evdir. Ruhumuz Allah'ın nefesinden bir parça olması sebebiyle Allah'ın evi sayılır. Bu evin mahzenlerini günahlarımızı saklamak için kullanmamamız gerekir. Kimsenin görmeyeceğinden emin olduğumuz mahzenlerimizde kötülük depolayarak kendimize yazık etmeyelim.

Aşk Cephesi, Bahadır Yenişehirlioğlu (Sayfa 266)Aşk Cephesi, Bahadır Yenişehirlioğlu (Sayfa 266)

Su suretlerimizi zahiren nasıl temizliyorsa, temizlenmiş yürek de insanın içini yansıtır, yüzünü parlatır.

Aşk Cephesi, Bahadır Yenişehirlioğlu (Sayfa 19 - Timaş Yayınları)Aşk Cephesi, Bahadır Yenişehirlioğlu (Sayfa 19 - Timaş Yayınları)

İnsanoğlu kapalı bir kutudur. Onu nasıl, hangi elle, hangi yürekle, hangi niyetle açtığına bağlı olarak sana içindekileri verir. Sen nasıl açarsan ancak onu bulursun. Nasıl okursan öyle görürsün.

Aşk Cephesi, Bahadır Yenişehirlioğlu (Sayfa 49 - Timaş Yayınları)Aşk Cephesi, Bahadır Yenişehirlioğlu (Sayfa 49 - Timaş Yayınları)