Kitap
Son Hasat

Son Hasat

OKUYACAKLARIMA EKLE
7.8
191 Kişi
609
Okunma
222
Beğeni
3.679
Gösterim
208 sayfa · 
 Tahmini okuma süresi: 5 sa. 54 dk.
Basım
Türkçe · Türkiye · Timaş Yayınları · Ağustos 2017 · Karton kapak · 9786050825855
Diğer baskılar
Son Hasat
Son Hasat
Hilal... Akhisarlı zeytinyağı tüccarı bir ailenin, kuşaklardır iyi yetişmiş, görmüş geçirmiş bir neslin son halkası, şehrin en itibarlı adamlarından İsmail Bey'in kızı. Biraz şımarık, biraz garip, başı renklerle, içindeki seslerle dertte olan Hilal. Ailesinin herkesten, neredeyse kendilerinden bile sakladığı “gerçek”le şizofren Hilal. Ve Alparslan... Akhisar’ın bir başka güç sahibi ailesinin, tütün tarlalarına hükmeden Halil Ağa'nın oğlu. Babasının eli kolu, her şeyi, geleceği, soyunun yürüyeceği kişi.
5 mağazanın 8 ürününün ortalama fiyatı: ₺14,36
7.8
10 üzerinden
191 Puan · 48 İnceleme
Güzeşte
Son Hasat'ı inceledi.
208 syf.
·
Beğendi
·
9/10 puan
İlk okuduğum Bahadır Yenişehirlioğlu kitabı. Her insanın anlaşılmaya ihtiyacı vardı. Her insanın dinlenilmeye. Kimi zaman hasta ediyordu insanı anlaşılamamak kimi hastayı da çaresiz bırakıyordu. Tuhaf bir şekilde can yakıyorsa aşk gerçektir cümlesi sadece aşığı değil, çevresini de yakıyordu. Kimi asaletine ve zenginliğine aşık yakıyor Alparslanı Zeliha dan ayrı koyarak.. Kimi el âlemin diline aşık veriyor Hilal'i sevilmeyeceği bir ev'e.. Anlaşılamamak hasta ediyor Alparslanı.. Anlaşılamamak daha da hasta ediyor hasta Hilal'i.. Bir hikâyede bir sürü can yitip gidiyor, Kulakları sağır bir sürü insanın elinde.. İki gün de bitirebilirsiniz bu kitabı.. Bittiğinde biraz buruk ama sihirli birçok cümleyle ayrılırsınız.. Okumanız temennilerimle..
Son Hasat
OKUYACAKLARIMA EKLE
7
Evlaa
Son Hasat'ı inceledi.
208 syf.
·
3 günde
·
Puan vermedi
Bir aşk hikayesi olarak okursanız hayli sıradan gelecek olan bu kitap, şizofreni hastalığına bir nevi ayna olarak okunursa değişik ve ilginç gelecektir. Konusunun yanı sıra, bölümlerin tek tek değerlendirildiğinde anlamsız ve alakasız gelmesine rağmen tüm kitap okunduğunda her bölüm arasındaki bağlantı anlaşılır olduğu için de ilginizi çekebilir. Ebeveynlerin sıkça düştüğü bir hata -evlatlarının eksik yanlarını, zihinsel ya da bedensel bazı engellerinin reddedilmesi- vurgulanırken, bu durumda oluşabilecek sonuçlar başarılı bir şekilde anlatılmış. Dili, anlatımı ve kurgusu açısından da başarılı bulduğum bir kitap oldu. Tavsiye edebilirim. Keyifli okumalar
Son Hasat
OKUYACAKLARIMA EKLE
7
Salih
Son Hasat'ı inceledi.
208 syf.
·
1 günde
Öncelikle hemşerim ve meslektaşım Bahadır Yenişehirlioğlu'na teşekkür etmek istiyorum. Konuya geçmeden mekana değinmek istiyorum. Kitapta mekan olarak Akhisar'ı seçmesi ve tarihinden (Thyateria, Amazonlar, ilk kilise), coğrafyasından (Karahöyük dağı) ve sosyo ekonomik durumundan (zeytin, tütün) bahsetmesi, bunu hikayeyle bütünleştirmesi çok hoşuma gitti. Memleketim diye demiyorum ama nasıl Yaşar Kemal okurken Çukurova'da, Cengiz Aytmatov okurken Orta Asya'nın bozkırlarındaymışım gibi hissediyorsam bu kitabı okurken de Akhisar ve tarihinde dolaşmış gibi hissettim kendimi. Hikayeye gelecek olursak olay örgüsü ve konu çok iyiydi, açıkçası bu kadar iyi bir şey beklemiyordum. Şizofren olan bir kız ve bunun çevresinde geçen ama çoğu karakteri ve hayatlarını ayrıntılı olarak bize aktaran bir kitap olmuş. Dil olarakta gayet iyi ve duygu dolu okuyucuyu olayların içine çeken bir kitap. Bölüm sonlarında ki abartılı şiirsel kısımlar hoşuma gitmedi sadece ve bu kadar dram biraz ağır geldi. Ama kitapta yer yer çok beğendiğim kısımlar oldu.
Son Hasat
OKUYACAKLARIMA EKLE
34
Nazan Işık
Son Hasat'ı inceledi.
208 syf.
·
14 günde
Aşk iki kişilik nefes almaktır...
Bahadır Yenişehirlioğlu'nun öyle güzel,öyle nahif bir kalemi var ki okurken su gibi akıyor adeta. Kitabın konusu,kurgusu, karakterlerin tanıtımı çok başarılı. Ama beğenmediğim ve okurken çok sıkıldığım kısım şiir bölümleriydi,bence olmasa da olurdu. Acı bir sürprizle bitiyor kitap. Okumanızı tavsiye ederim. #okumakneguzelsey
Son Hasat
OKUYACAKLARIMA EKLE
48