Seval Akbıyık

Seval Akbıyık

Editör
7.3/10
8 Kişi
·
45
Okunma
·
0
Beğeni
·
7
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
240 syf.
·Puan vermedi
Kitlesi belli olmayan bir kitap. Eğer psikoloji bilmeyenlerin okuması içinse çok fazla sıkıştırılmış ve yüzeysel bilgi var, sanki bir kelimenin tanımı yapılmış ve geçilmiş gibi. Eğer psikoloji bilenlerin okuması içinse de yine aynı şekilde çok fazla sıkıştırılmış ve yüzeysel bilgi var. “Bunları zaten biliyoruz, ee hadi sonuca gel.” dedirtiyor ve sonuç da son derece havada kalıyor.
240 syf.
·7 günde·Puan vermedi
Psikolojiye ilgi duyan ve temel bilgisi olan kişilerin keyifle okuyacağı, bir çok yeni bilgi edineceği, dili anlaşılır bir kitap. Duyguların analizi, kitabı okurken kendinizi de sorgulamanıza neden oluyor. Duyguları tanıyorsunuz ve kendi duygularınızı daha iyi tanımlayabiliyorsunuz. Duygusal zekanın önemini, Doğu-Batı farkını, toplumumuzun Batı özentiliği sebebiyle yaşadığı duygusal zeka yoksunluğunu yazar çok güzel anlatmış.
240 syf.
·5 günde·2/10
Bu kitabı okumadan önce herkes çok güzel oku demişti . Okuyayım nasılmış diye düşünmüştüm. Hiç beğenmedim. Surekli her psikolojik terimi benzetme yaparak anlatması ilk başlarda güzel gelse de sürekli tekrarlaninca çok sıktı.Mesela beynimiz internete benzer , insan sinirliyken tek kanatlı kusa benzer kitap boyu bunun gibi bir sürü sey vardı.Çok basit anlatmış. Psikolojik terimler bile yok. Çok basit bir tanımlama var ,bir problemi anlatıyor nedir diye o problemi nasıl aşmalıyız kısmı çok eksik yani doktora gidiyorsunuz size hastaligini söylüyor ilaç vermiyor .internetten araştırmayla da bu kadar basit bilgiler bulunur . Tavsiye etmiyorum.

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 45 okur okudu.
  • 4 okur okuyor.
  • 21 okur okuyacak.