Uğur Batı

Uğur BatıÜzgün İnsandan Özgür İnsana yazarı
Yazar
Editör
7.9/10
282 Kişi
1.262
Okunma
182
Beğeni
12,3bin
Görüntülenme

Hakkında

1975 yılında İstanbul'da doğdu. Lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi'nde Dil ve Edebiyat bölümünde tamamladı.  Marmara Üniversitesi SBE'nden Reklamcılık ve Tanıtım yüksek lisansı ile Yeditepe Üniversitesi SBE'nden Pazarlama Yönetimi ve Genel İşletme bölümlerinde farklı yüksek lisans derecelerine sahip olan Batı, doktorasını da Marmara Üniversitesi SBE'nde İletişim Bilimleri anabilim dalında tamamladı. Lousiana State Üniversitesinde pazarlama programını da tamamlamış Batı, profesyonel kariyerinde, farklı reklam ajanslarında reklam yazarlığı ve stratejist olarak görev yaptıktan sonra, Persona Eğitim Danışmanlık bünyesinde eğitim danışmanlığı ve eğitim pazarlaması faaliyetlerini sürdürdü. Rumeli Telekom bünyesinde Webbee içerik ve pazarlama, Telsim'de marka yönetimi ve Unitel'de satış yönetimi bölümlerindeki görevlerinin ardından, ES Eğitim Danışmanlık bünyesinde Microsoft, İş-Tim Aria ve Oracle projelerinde tercüme ve lokalizasyonlar yaptı. Daha sonra, Yeditepe Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde öğretim görevlisi olarak görev yapan Batı, 2005 yılında aynı üniversitenin Reklamcılık Tasarımı ve İletişimi Bölümüne yardımcı doçent olarak atandı. Hali hazırda ise, Gode İstanbul reklam ajansının yaratıcı yönetmeni olarak görev yapmaktadır. Profesyonel kariyerinde pek çok ulusal ve uluslararası marka için reklamlar yazan ve stratejiler geliştiren Batı, farklı üniversitelerde dersler vermiş, mesleki eğitimler gerçekleştirmiştir. Çeşitli aylık dergilerde yazıları da yayımlanan Batı'nın ulusal ve uluslararası çeşitli hakemli dergilerde yayımlanmış çok sayıda makalesi de bulunmaktadır. Farklı TV programlarına metinler de yazan Batı, bekar olup, İngilizce ve Almanca bilmektedir.
Tam adı:
Prof. Dr. Uğur Batı
Unvan:
Türk Reklamcı, Marka Danışmanı, Akademisyen ve Yazar
Doğum:
İstanbul, Türkiye, 1975

Okurlar

182 okur beğendi.
1.262 okur okudu.
105 okur okuyor.
1.046 okur okuyacak.
42 okur yarım bıraktı.
Reklam

Sözler ve Alıntılar

Tümünü Gör
“Hiç düşündünüz mü? Yalnızlık söylenirken kolay gibi ama yaşanırken ne kadar ağır değil mi?”
Sayfa 149 - alfa
Reklam
“Avuç avuç sevgi mi dedi? Sevgiye dair her şey kurşun geçirmezdi oysaki. Bir de ne yazıktı ki tatlı ve doyurucu düşler de çok seyrek görülürdü bu dünyada. Görülürse de içinde mutlaka sevgi vardı.”
Sayfa 134Kitabı okudu
“Dünya vatanım, tüm insanlar kardeşim ve iyilik yapmak dinimdir.”
Hayatınızdaki tüm insanları mutlu etmek zorunda değilsiniz, akışına bırakın.
Yükselmiş bir cahile, çevresindeki hiç kimse, “cahil” diyemez.
Reklam
Şimdi olmaz mı dedi. “Artık çok geç, zaman bu; ya çok erken ya hep geç olur” dedim.
Uğur Batı
Uğur Batı
Sevgi, hayatımızı ot gibi yaşamama noktasında en büyük mucizedir.
Uğur Batı
Uğur Batı

Yorumlar ve İncelemeler

Tümünü Gör
96 syf.
·
Puan vermedi
·
Beğendi
·
9 günde okudu
Birçok insan doğal olarak hayatın anlamını sorguluyor. Ben bu dünyada kişisel gelişim için var olduğumuzu düşünüyorum. Kişisel gelişim içinse bir insanın kendi kişiliğini ve diğerlerini tanıması şart görünüyor. Bu yolda dünyanın en etkili kişilik tanıma yöntemi Enneagram ve yöntemin Kalp'', Zihin ve Beden yaklaşımı bize büyük imkânlar tanıyor. Birçok diğer yaklaşımın aksine Enneagram, dinamik ve tutarlı yaklaşımıyla kişilik tanımada kilit bir noktada. Sihirli bir kitap tavsiye ederim...
Kendine İyi Bak
Kendine İyi BakUğur Batı · Alfa Yayınları · 2016201 okunma
328 syf.
·
Puan vermedi
·
7 günde okudu
Ey yurdumun insanı, abuk subuk kitapların binlerce satış yaptığı,saçma sapan sözlerin aforizma gibi dillerde dolandığı “Mutlu olamazsın çünkü pizza değilsin” sözünden nasıl gerçek bir anlam çıkartılabilir bilmiyorum ama eğer çıkartabiliyorsanız da bu kitabı okumayın. Bu bir ihanet gibi! Ey gerçek okur işte size yurdumun bir düşünen beyni daha
Uğur Batı
Uğur Batı
Kusursuz Kararlar Vermek ve İkna Sanatı
Kusursuz Kararlar Vermek ve İkna Sanatı
kitap araştırma- inceleme psikoloji, kararlarımızın anatomisi; akıllı insanlar neden aptalca hatalar yapar? Karar veren beyin,değişen beyin, irrasyonel beyin, önyargılı beyin, iknacı,yaratıcı,kriz, fırsatçı,dönüşüm,anın cazibesi,geleceğin beyni ve özgür beyin...sanırım “onu” fazla küçümsüyoruz .. Batı, ilk sayfada uyarıyor: Sanki her şey beynimizin bir oyunu!” ama merak etmeyin oyunun tiolarını gayet anlaşılır, rahat okunabilir bir şekilde veriyor. Gelelim kitabı okuduktan sonraki hissiyatıma: Ne acizliktir ki diyorum :(( doğduğum günden beri onu vücudumun üzerinde taşıyorum ama onu nasıl kullanmam gerektiğini ve tam anlamıyla işlevini bile bilmiyorum. Yazarın keyifli anlatımıyla birlikte,kendinize soracağınız sorular çok olacak, cevapları bulamasanız bile soruyu doğru sorun yeter ;)
Kusursuz Kararlar Vermek ve İkna Sanatı
Kusursuz Kararlar Vermek ve İkna SanatıUğur Batı · Doğan Kitap · 202093 okunma
Reklam
256 syf.
7/10 puan verdi
·
50 günde okudu
Bilişsel Psikolojinin duayeni Prof. Dr. Mehmet Zihni Sungur ve Akademisyen ve yazar Prof. Dr. Uğur Batı'nın birikimlerinin, tek kitap da harmanlanmış bir yaşam kılavuzu. Kitap üçlemenin ilk kitabı ve yazarlar bu kitap da, nasıl bir yaşam sürdürmenin yani hayati ıskalamadan nasıl yaşanabileceğinin tiyolarını veriyor. Gündelik yaşamı daha anlamlı hale getiren; uyum, aidiyet, zerafet, cömertlik, iç özgürlük, öz-şefkat ve özgüven konularında bir farkındalık yaratılıyor. Sohbet havasında gecen kitap, keyifle okunacak, okunduğu zaman da kendini tanımayı yardım edecek ve yaşamını daha anlamlı hale getirmeye katkı oluşturacak bir eser.
Hayat İlerlemek Kadar Geride Bırakabilmektir
Hayat İlerlemek Kadar Geride BırakabilmektirUğur Batı · Destek Yayınları · 2022110 okunma