1000Kitap Logosu
Uğur Batı

Uğur Batı

Yazar
Editör
BEĞEN
TAKİP ET
7.8
227 Kişi
742
Okunma
126
Beğeni
5,3bin
Gösterim
Tam adı
Prof. Dr. Uğur Batı
Unvan
Türk Reklamcı, Marka Danışmanı, Akademisyen ve Yazar
Doğum
İstanbul, Türkiye, 1975
Yaşamı
1975 yılında İstanbul'da doğdu. Lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi'nde Dil ve Edebiyat bölümünde tamamladı.  Marmara Üniversitesi SBE'nden Reklamcılık ve Tanıtım yüksek lisansı ile Yeditepe Üniversitesi SBE'nden Pazarlama Yönetimi ve Genel İşletme bölümlerinde farklı yüksek lisans derecelerine sahip olan Batı, doktorasını da Marmara Üniversitesi SBE'nde İletişim Bilimleri anabilim dalında tamamladı. Lousiana State Üniversitesinde pazarlama programını da tamamlamış Batı, profesyonel kariyerinde, farklı reklam ajanslarında reklam yazarlığı ve stratejist olarak görev yaptıktan sonra, Persona Eğitim Danışmanlık bünyesinde eğitim danışmanlığı ve eğitim pazarlaması faaliyetlerini sürdürdü. Rumeli Telekom bünyesinde Webbee içerik ve pazarlama, Telsim'de marka yönetimi ve Unitel'de satış yönetimi bölümlerindeki görevlerinin ardından, ES Eğitim Danışmanlık bünyesinde Microsoft, İş-Tim Aria ve Oracle projelerinde tercüme ve lokalizasyonlar yaptı. Daha sonra, Yeditepe Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde öğretim görevlisi olarak görev yapan Batı, 2005 yılında aynı üniversitenin Reklamcılık Tasarımı ve İletişimi Bölümüne yardımcı doçent olarak atandı. Hali hazırda ise, Gode İstanbul reklam ajansının yaratıcı yönetmeni olarak görev yapmaktadır. Profesyonel kariyerinde pek çok ulusal ve uluslararası marka için reklamlar yazan ve stratejiler geliştiren Batı, farklı üniversitelerde dersler vermiş, mesleki eğitimler gerçekleştirmiştir. Çeşitli aylık dergilerde yazıları da yayımlanan Batı'nın ulusal ve uluslararası çeşitli hakemli dergilerde yayımlanmış çok sayıda makalesi de bulunmaktadır. Farklı TV programlarına metinler de yazan Batı, bekar olup, İngilizce ve Almanca bilmektedir.
Kendine İyi Bak
OKUYACAKLARIMA EKLE
Kusursuz Kararlar Vermek ve İkna Sanatı
OKUYACAKLARIMA EKLE
Sinaps
OKUYACAKLARIMA EKLE
Reklamın Dili
OKUYACAKLARIMA EKLE
Azraa-eel Menkıbeleri
OKUYACAKLARIMA EKLE
Markethink ya da Farkethink
OKUYACAKLARIMA EKLE
Ben Bilmem Beynim Bilir
OKUYACAKLARIMA EKLE
Tüketici Davranışları
OKUYACAKLARIMA EKLE
Marka Yönetimi
OKUYACAKLARIMA EKLE
Medya, Barış ve Savaş
OKUYACAKLARIMA EKLE
Stratejik Marka Yönetimi
OKUYACAKLARIMA EKLE
O Meftunu Olduğunuz Mavi
OKUYACAKLARIMA EKLE
Buğra Han
Kusursuz Kararlar Vermek ve İkna Sanatı'ı inceledi.
328 syf.
Psikoloji ve beyin hakkındaki kitaplar beni her seferinde şaşırtmışlardır. Mesela kitabı okumadan önce; İnsan zihnine benzer bir makinenin yapılabilmesi için tahminen 300 trilyon dolar bir bütçenin gerekli olduğunu ve insan beyninin bilinen en kapasiteli bilgisayardan 1000 kat daha hızlı çalıştığını, bilmiyordum. Muhtemelen bu satırları okumadan önce siz de bunları bilmiyordunuz fakat artık biliyorsunuz. :) Bu gibi bilgilerin yanında beynin bilinmeyen bazı yönleri ve ikna ile ilgili de bilgiler verilmiş kitapta. Yazarın anlatımını çok akıcı bulmasam da okunabilecek bir kitap diyebilirim. Keyifli okumalar dilerim. :)
Kusursuz Kararlar Vermek ve İkna Sanatı
Okuyacaklarıma Ekle
3
Buket zeki
Kendine İyi Bak'ı inceledi.
96 syf.
·
16 günde
·
6/10 puan
Biraz hayal kırıklığına uğradım. Sanırım artık kişisel gelişim kitabı okumamalıyım. Evet birçok alıntı yaptım kitaptan ama sosyal medyada sık sık gördüğümüz, okuduğumuz yazıları bu kitapta tekrar etmiş oldum. Yazarın yorumları da var tabi fakat benim için yüzeysel kaldı. Moralsiz olduğunuz dönemlerde moralinizi yükseltmek için ara sıra sayfalarını karıştırabileceğiniz bir kitap sadece. Ayrıca kitabın içinde minicik yazılarla süslenmiş resimler de pek ilgi çekici değildi. Hiçbir orijinallik bulamadım. Belki beklentim farklıydı. Belki yazarın amacı farklıydı bilemedim ama bana pek hitap etmedi.
Kendine İyi Bak
8.5/10
· 130 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
3