1000Kitap Logosu
Ülkü Oktay

Ülkü Oktay

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
65
Okunma
1
Beğeni
294
Gösterim
Unvan
Yazar, Senarist, Yönetmen
Doğum
Ankara, Türkiye, 1980
Yaşamı
ODTÜ'de mimarlık eğitimi aldıktan sonra Bilgi Üniversitesi Sinema-TV bölümünde yüksek lisansa başladı. Yazmış olduğu senaryolar yurtiçinde ve yurtdışında çeşitli ödüller aldı. Kısa film ve video-klip gibi çalışmalarının ardından senaristlik, yardımcı yönetmenlik ve yönetmenlik yaptı. Sinema çalışmalarının yanı sıra öykü ve tiyatro oyunları yazmaktadır. Taş adlı oyunuyla 2019'da Nilüfer Belediyesi ve Mitos Boyut'un birlikte düzenlediği Sahne Eseri Yazma Yarışması'nda Mümkün Dünyalar adlı oyunuyla 2020 yılında Kadıköy Belediyesi Ulusal Tiyatro Sahne Eseri Yazma Yarışması'nda ödül kazanmıştır. Vesvese ilk öykü kitabıdır.
68 syf.
·
3 günde
·
Beğendi
·
8/10 puan
Vesvese, Ülkü Oktay'ın Sel yayıncılıktan çıkan öykü kitabı. 2019 basımı. İçinde on tane öykü var. Ülkü Oktay senaryo yazarı. Yurt içinde ve yurt dışında çeşitli ödüller almış. Aynı zamanda yardımcı yönetmenlik ve yönetmenlik de yapmış. Kitapta en başarılı bulduklarım, baştaki Satı, kitaba adını veren üçüncü öykü Vesvese, yedinci öykü Taş.
Vesvese
7.7/10 · 65 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
68 syf.
·
2 günde
·
8/10 puan
Bitti... Çok keyifli bir pazar okuması idi. İncecik kitap o kadar sahici duyguları barındırıyor ki... Her öykü bir kadının ağzında yazılmış... Kadınların ortak acıları kaleme alınmış...
Vesvese
7.7/10 · 65 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
68 syf.
·
Beğendi
·
10/10 puan
türk edebiyatında uzun zamandır bu kadar canlı karakterler görmemiştim. bu sadelikte bu sarsıcılık, bu vuruculuk çok başarılı. kitapta hem tekinsiz tuhaflıklarla dolu bir atmosfer var, hem de ince bir mizah anlayışı. tavsiye edilir.
Vesvese
7.7/10 · 65 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
50 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.