Vedat Akdamar

Vedat Akdamar

Yazar
6.0/10
1 Kişi
·
1
Okunma
·
0
Beğeni
·
466
Gösterim
Belki yanıtsız kalan soruları için, siyah da olsa bir yanıt olarak gördüler ölümü ya da savruldukları uçurumlarda tutunamadılar hayatın kıyısına. Hayat onlar için, ürkek adımlarla ilerledikleri loş bir koridordu, sonunda yanlış anahtarla açmaya çalıştıkları bir kapı olan.
Şair (Georg Trakl) korkuyu dile getirmek için gri'ye kucak açar: "korkunun kül rengi yüzü". Bu gri'ye yakın olan 'soluk' sıfatına da sık sık başvurur; dolayısıyla Trakl'ın gördüğü düşler , uyanıkken görmüş olduğu imgelerdir ve en sevdiği saat, şiirlerinde akşamın çıkıp geldiği saattir. Aydınlığın tam gitmediği, karanlığın ise henüz egemen olmadığı saattir bu!
179 syf.
·8 günde·6/10
"Hayatın yanında hep bir yedek olarak intiharı taşıyanlar..." diye başlayan, yıllardır hep hayatlarına eğilmeye çalıştığım, ürkekliklerini ve cesaretlerini anlamak istediğim şairlerin intiharlarına bir bakış açısı sunmuş antoloji niteliğinde bir kitap. Hazırlayanların çabasını takdir ediyorum elbette ancak yine de giriş cümlesine ortak olamadım. Belirtmek isterim böyle bir çalışmada bana göre en önce bilinmesi gereken, bu karanlık koridorda dolaşmaktan vazgeçen ruhların aslında yedek olarak taşıdıklarının hayat değil intihar olduğudur. Yanlış kapıyı açtıklarını kim söyleyebilir, hangi yollarda yürüdüklerini bilmeden. O yollarda kimlerle, nelerle karşılaştıklarını bilmeden. Kim tanıklık etti hayatı bizden daha çok sevmediklerine?

Yazarın biyografisi

Adı:
Vedat Akdamar
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 1 okur okudu.
  • 3 okur okuyacak.