Wendy Mass

Wendy Mass

Yazar
8.7/10
22 Kişi
·
35
Okunma
·
4
Beğeni
·
42
Gösterim
Adı:
Wendy Mass
Unvan:
Yazar
Wendy Mass’ın genç okurlar için yazdığı kitaplar birçok ödüle layık görüldü. Yazar, on birinci yaş gününün romandaki kadar olaylı geçmesini isterdi.
İşinde yükseldiğinde beri evrak çantası da büyüyor da büyüyordu. Evde bizimle geçirdiği zaman ise kısalıyordu buna bağlı olarak.
Bütün yarınların hem yarın, hem de bugün olmasına ne denirdi? Ve bütün bugünlerin hem bugün hem de dün olmasına?
Hayatımızın bir bölü onbiri boyunca ayrı kalmış olduğumuzu hesapladım. Matematik öğretmenim burada olsa, aritmetikte bu kadar başarılı olduğum için benimle gurur duyardı.
“ Aptalca şeyler yapıp duruyorum, sonunda pişman olacağım türden şeyler.”
“Aramıza hoş geldin. İnsan olmak böyle bir şey.”
Wendy Mass
Sayfa 229 - Pegasus Yayınları
Birinci yaş günlerinde,yürümeyi öğrendiler.Beşinci yaş günlerinde,kendi elleriyle yaptıkları saksılara tohum ektiler. Onuncu yaş günlerinde ise,bazı sözlerin asla geri
alınamayacağını gördüler.
“Aptalca şeyler yapıp duruyorum” dedim ona “Sonunda pişman olacağım türden şeyler.”
Montumu çıkarıp astı. “Aramıza hoşgeldin. İnsan olmak böyle bir şey,” dedi.
248 syf.
·1 günde·Puan vermedi
13 yaşındaki yiğenimin tavsiyesi ile okudum. Konusu güzel, ilgi çekiciydi. Anlatım tarzının ise genç arkadaşlara daha uygun olduğunu düşünüyorum.
Konuya gelirsek, çocukluk arkadaşı olan ve aynı gün doğan Amanda ve Leo doğumgünlerini birlikte kutlamaktadırlar. 11. yaş gününe kadar. Araları bozulmuştur ve 11. yaşgününü ayrı kutlayacaklardır. Gün bitip ertesi sabaha uyanmayı beklerken yine aynı güne uyandıklarını farkederler.
Keyifli okumalar.
248 syf.
·Puan vermedi
Çok tatlı bir kitap. Leo ve amanda isimli iki arkadasın hikayesini anlatıyor. Sonunun çok etkileyici olduğu söylenmişti katılmıyorum. Sonunda etkilenmedim. Akıcı tatlı bir kitaptı yazın çerezlik olarak okuyabilirsiniz.
248 syf.
·Beğendi·10/10
Amanda ve Leo nun hikayesi

Aynı günde doğdular . Her yaş günlerini beraber kutladılar. On yaşında Leo Amanda ile yaş gününü aslında beraber kutlamak istemediğini arkadaşlarına söyler. Amanda bunu duyar. Bir yıl onla hiç konuşmaz Amanda. Doğumgünü gelir. Ama hergün önceki günün bir aynısıdır. Yani doğum günüdür. Sonra bu durumu yalnız kendisinin yaşamadığını anlar. Leo da hergün doğumgününü kutlamaktadır. 5 yaşında yaptıkları saksılar ve diktikleri çiçeklerle günün içinden çıkarlar. Artık en yakın arkadaşları birbirleridir.


Gerçekten çok güzel ve eğlenceli bir kitap...

Yazarın biyografisi

Adı:
Wendy Mass
Unvan:
Yazar
Wendy Mass’ın genç okurlar için yazdığı kitaplar birçok ödüle layık görüldü. Yazar, on birinci yaş gününün romandaki kadar olaylı geçmesini isterdi.

Yazar istatistikleri

  • 4 okur beğendi.
  • 35 okur okudu.
  • 2 okur okuyor.
  • 17 okur okuyacak.