Will Heinrich

Will Heinrich

Yazar
8.3/10
3 Kişi
·
6
Okunma
·
0
Beğeni
·
151
Gösterim
Adı:
Will Heinrich
Unvan:
Alman Yazar
Doğum:
Heidelberg, Almanya, 9 Ağustos 1920
Ölüm:
Dobel, Almanya, 12 Haziran 2005
Kendi yaşamlarında ne yapacaklarından asla emin olmamış insanlar, durmadan başkalarının hayatına karışır ve onların tam olarak ne istediklerini bildiklerinden emin oldukları konusunda ısrar ederler.
Kitabın ilk yarısı sıradan bir hikaye olsa da
askıda kalan, merakımı uyandırıp
tahminler yürüttüğüm alıntılar oldu.

İkinci yarı tahminlerimin üstüne çıktı hatta benim için fazla ürkütücü oldu
ki; içinde çocuk ve şiddet geçen her şey ürkütür beni, diyorum ve kitabın konusuyla ilgili de hiç bişey yazmıyorum, galiba okumanızı istiyorum.
Tek kelime ile muazzamdı. Okudukça sizi geren, sinirlendiren, deli eden bir kitap. Empati kurdukça içinden çıkamıyorsunuz.
Resme ilgisi ve yeteneği olan Joseph bir sergide gördüğü Mondrian tablolarından sonra asla onun duyguları ve yeteneği ile resim yapamayacağına kanaat getirip babası gibi hukukçu olur. Kitabın başında zaten Joseph'in normal biri olmadığını bir biçimde anlıyoruz. ileri yaşlarında ailesini kaybeden Joseph yalnız kalır ve şehirden küçük bir köye taşınır. Hep yalnız olan hayatını yine yalnızlığı ile değiştirmek ister ve bunu bir süre için başarır. Bir gün kapısında bitap halde yatan Abel isimli bir ergen çocuk bulur ve onu evine alır. İşte o andan itibaren kitap kitap olur, akar gider...

Muhteşem bir anlatım, etkisi bir süre üzerinizde olacak benden söylemesi.

Yazarın biyografisi

Adı:
Will Heinrich
Unvan:
Alman Yazar
Doğum:
Heidelberg, Almanya, 9 Ağustos 1920
Ölüm:
Dobel, Almanya, 12 Haziran 2005

Yazar istatistikleri

  • 6 okur okudu.
  • 11 okur okuyacak.