Will Heinrich

Will Heinrich

Yazar
8.5/10
11 Kişi
·
25
Okunma
·
0
Beğeni
·
200
Gösterim
Adı:
Will Heinrich
Unvan:
Alman Yazar
Doğum:
Heidelberg, Almanya, 9 Ağustos 1920
Ölüm:
Dobel, Almanya, 12 Haziran 2005
Kendi yaşamlarında ne yapacaklarından asla emin olmamış insanlar, durmadan başkalarının hayatına karışır ve onların tam olarak ne istediklerini bildiklerinden emin oldukları konusunda ısrar ederler.
Sahip olduğundan fazlasını istemediğin sürece mutlu olamaman imkansızdır.
Will Heinrich
Sayfa 43 - Olvido Yayınları, Joseph Malderoyce
“Senin için geçerli olup olmadığını bilmiyorum ama, genelde insanlar diğerlerine üstünlük sağlayacak bir yol bulmayı severler.”
İngilizce, “yalnızlık” sözcüğünün karşıt anlamından yoksundur ve bunun sıkıntısını çeker
İşte orada durmuş beni küçültmeye uğraşıyorsun, çünkü şimdiye kadar hiç büyümek zorunda kalmamışsın...
Will Heinrich
Sayfa 131 - Olvido
192 syf.
·3 günde·Puan vermedi
Kitabın ilk yarısı sıradan bir hikaye olsa da
askıda kalan, merakımı uyandırıp
tahminler yürüttüğüm alıntılar oldu.

İkinci yarı tahminlerimin üstüne çıktı hatta benim için fazla ürkütücü oldu
ki; içinde çocuk ve şiddet geçen her şey ürkütür beni, diyorum ve kitabın konusuyla ilgili de hiç bişey yazmıyorum, galiba okumanızı istiyorum.
192 syf.
·2 günde·Puan vermedi
Psikolojik bir roman..Duyguları, karakterleri, karakterlerin tepkilerini gerçekten güzel işlemiş. O duygu yoğunluğunun içinde buluyorsunuz kendinizi..Resmen sinirlerim bozuldu okurken, nasıl etkilediğini böyle anlatabilirim
Meraklısı için başarılı bir psikolojik roman ama benden uzak dursun
Keyifli okumalar
192 syf.
·4 günde·8/10
Tek kelime ile muazzamdı. Okudukça sizi geren, sinirlendiren, deli eden bir kitap. Empati kurdukça içinden çıkamıyorsunuz.
Resme ilgisi ve yeteneği olan Joseph bir sergide gördüğü Mondrian tablolarından sonra asla onun duyguları ve yeteneği ile resim yapamayacağına kanaat getirip babası gibi hukukçu olur. Kitabın başında zaten Joseph'in normal biri olmadığını bir biçimde anlıyoruz. ileri yaşlarında ailesini kaybeden Joseph yalnız kalır ve şehirden küçük bir köye taşınır. Hep yalnız olan hayatını yine yalnızlığı ile değiştirmek ister ve bunu bir süre için başarır. Bir gün kapısında bitap halde yatan Abel isimli bir ergen çocuk bulur ve onu evine alır. İşte o andan itibaren kitap kitap olur, akar gider...

Muhteşem bir anlatım, etkisi bir süre üzerinizde olacak benden söylemesi.
192 syf.
·10 günde·8/10
Gerçekten etkileyici bir kitap. Kafanız yoğun değilse bir günde bitecek kitaplardan ancak yoğun dönemler için tavsiye etmiyorum.
Abel ile ilgili kısımları okurkan garip bir şekilde Katip Bartleby'i okurken ki gerginliğimi hissettim. Aslında konu olarak çok farklı olan kitaplar ancak uyandırdıkları hissin aynı olması bana ayrı bir haz verdi.
Düşündüren ,etkili bir kitap. Bazı kısımları sizi rahatsız edecek ancak okuduğunuz için pişman olmayacaksınız.
192 syf.
·4 günde·Beğendi·9/10
Çok beğendim ben bu romanı. Çeviri iyi anlatım dili akıcıydı. 1.tekil kişi ağzından anlatılan kitapları ayrıca daha çok seviyorum. Karakter size direkt anlatıyor bu da çok keyif verici oluyor bence. Yer yer birkaç yerinde yazım hatası olsa da göze batacak kadar değil. Ama okuma sürecinde bir an önce eve gitsem de kitabı okusam demişliğim var ki son zamanlarda bu tarz kitaplara denk gelmemiştim. Okurken geriyor bazen sizi Abel à sinir oluyorsunuz resmen. Bu da zaten kitabın güzelliğinin göstergesi bence. Kısacası alın ve okuyun. Gerçekten başarılı. Kralın Laneti

Yazarın biyografisi

Adı:
Will Heinrich
Unvan:
Alman Yazar
Doğum:
Heidelberg, Almanya, 9 Ağustos 1920
Ölüm:
Dobel, Almanya, 12 Haziran 2005

Yazar istatistikleri

  • 25 okur okudu.
  • 16 okur okuyacak.