1000Kitap Logosu
Kralın Laneti
Kralın Laneti
Kralın Laneti

Kralın Laneti

OKUYACAKLARIMA EKLE
8.0
23 Kişi
57
Okunma
22
Beğeni
507
Gösterim
192 sayfa · 
 Tahmini okuma süresi: 5 sa. 26 dk.
Basım
Türkçe · Türkiye · Olvido Yayıncılık · 2016 · Karton kapak · 9786056663703
Çok genç yaşta resme başlayan ama Mondrian'ın resimleriyle tanışınca asla onun kadar iyi bir ressam olamayacağına karar verip resim yapmaktan vazgeçen Joseph Malderoyce, tüberküloza takıntılı şekilde merak duyan, felsefi görüşlü bir adamdır. Ailesinden yüklü bir miras kalınca, çalışmakta olduğu hukuk firmasındaki boğucu işinden istifa eder ve isimsiz bir ülkenin en kuzeyinde, adı sanı bilinmeyen bir kasabaya yerleşir. Orada, bir çam ormanının kenarındaki bir evde tek başına yaşarken, bir sabah, evinin verandasında uyuyan, fena halde dövülmüş bir çocuk bulur. Kimsesiz ve yardıma muhtaç olduğu anlaşılan Abel, böylece Joseph'in hayatına girer ve çok geçmeden onun en yakın sırdaşı olur. Ama ilişkileri ilerledikçe, şeytani bir zekâsı olan Abel'ın davranışları tuhaflaşmaya başlar. Sonunda Joseph, evinde kendi eliyle beslediği bu sorunla yüzleşmek zorunda kalır: Bu, çocuktan olduğu kadar kendisinden de kaynaklandığı anlaşılan bir kötülüktür. Çok geçmeden Joseph, kontrol edemediği şiddet dolu fantezilerin esiri haline gelir. Titizlikle işlenen ve son derece tüyler ürpertici olan bu çağdaş roman, insanın gerçek doğasını ve ruhunun en karanlık ve en kuytu köşelerini irdeleyen, kışkırtıcı ve sarsıcı bir erdemin hikâyesidir. "Gerilim dolu bir peri masalı, bir aşk öyküsü… Elinize alınca bir gecede bitireceğiniz bir kitap, tıpkı çocukken yaptığınız gibi." -Andrew Sean Greer- (Tanıtım Bülteninden)
5 mağazanın 5 ürününün ortalama fiyatı: ₺16,09
8.0
10 üzerinden
23 Puan · 6 İnceleme
Burcu Bergen
Kralın Laneti'yi inceledi.
192 syf.
·
4 günde
·
8/10 puan
Tek kelime ile muazzamdı. Okudukça sizi geren, sinirlendiren, deli eden bir kitap. Empati kurdukça içinden çıkamıyorsunuz. Resme ilgisi ve yeteneği olan Joseph bir sergide gördüğü Mondrian tablolarından sonra asla onun duyguları ve yeteneği ile resim yapamayacağına kanaat getirip babası gibi hukukçu olur. Kitabın başında zaten Joseph'in normal biri olmadığını bir biçimde anlıyoruz. ileri yaşlarında ailesini kaybeden Joseph yalnız kalır ve şehirden küçük bir köye taşınır. Hep yalnız olan hayatını yine yalnızlığı ile değiştirmek ister ve bunu bir süre için başarır. Bir gün kapısında bitap halde yatan Abel isimli bir ergen çocuk bulur ve onu evine alır. İşte o andan itibaren kitap kitap olur, akar gider... Muhteşem bir anlatım, etkisi bir süre üzerinizde olacak benden söylemesi.
Kralın Laneti
8.0/10
· 57 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
11
Mahir Taylan Yıldız
Kralın Laneti'yi inceledi.
192 syf.
·
1 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
Çok etkileyici bir kitap, okuyup bitirdikten sonra tortusu üzerinizde kalıyor. Eserin müthiş bir kafadan çıktığı ve keskin gözlem gücüyle desteklendiği anlaşılıyor. Kötülüğün sıradanlığı ve kişiler üzerindeki tahakküm gücü üzerine okunabilecek en özgün eserlerden; bazı bölümleri o kadar sert ve dolaysız ki, okurken zaman zaman kendinize mola vermek zorunda kalıyorsunuz. Sindire sindire okunması gereken bir kitap.
Kralın Laneti
8.0/10
· 57 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
3
Esra
Kralın Laneti'yi inceledi.
192 syf.
·
2 günde
·
Puan vermedi
Psikolojik bir roman..Duyguları, karakterleri, karakterlerin tepkilerini gerçekten güzel işlemiş. O duygu yoğunluğunun içinde buluyorsunuz kendinizi..Resmen sinirlerim bozuldu okurken, nasıl etkilediğini böyle anlatabilirim Meraklısı için başarılı bir psikolojik roman ama benden uzak dursun Keyifli okumalar
Kralın Laneti
8.0/10
· 57 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
11