William Hartston

William Hartston

Yazar
6.0/10
2 Kişi
·
2
Okunma
·
0
Beğeni
·
59
Gösterim
Adı:
William Hartston
Unvan:
Gazeteci, Yazar
Doğum:
Londra, Birleşik Krallık, 12 Ağustos 1947
Eğitim:
Cambridge Üniversitesi
336 syf.
·6 günde·Beğendi·7/10
Aslında kitabı okuma nedenim ve bahsedeceğim konuyla ilk satırlarda kitabın dışına çıkacağımı belirterek başlamam gerekiyor. Özellikle son zamanlarda sokak röportajlarını seyrederken öyle şeylere denk geldim ki kapakta yazan cümlenin ne kadar doğru olduğunu anladım. Katılır mısınız bilmem ama gerçekten de durum bu: Bilgi sınırlıdır, cehalet ömür boyu!
Neyse, geçen gece de otururken bir bakayım dedim ve şöyle bir durumla karşılaştım. Bir videoda 0 ve -2’nin çarpımlarını soruluyor. 20 diyen ileri zeka bir arkadaşımız bile var. 0 diyebilen yok. Üçgenin iç açıları soruluyor 400e çıkanlar var, daha garip şeyler de var ama biz genç neslin nereye gittiğinin acısını yaşatmamak üzere konuyu burada kapatıyorum. Benim inancıma göre ‘Allah ıslah etsin’ denilir, sizi bilmem ama sizlerin çoğunun da benzer bir cümle kuracağından -hatta kurduğundan- oldukça eminim.
Şimdi kitabımıza geçebiliriz. Yani her zaman olduğu gibi bu satırlardan sonrasını okumanıza gerek yok, Pazar günü gidin gezin ne işiniz var buralarda yani.
Yazarımızın cahillikle ilgili gerek alıntıladığı gerekse söylediği cümleleri göz önüne aldığımızda İlber hocamın da yazarla aynı kafadan olduğunu düşünmedim değil.
Gerçek anlamda konuşup, şakayı bir kenara atarsak bu sefer de yazarın 500 tane bilinmezi öğretip halen dünyalarca defalarca kanıtlanmış Evrim ve Maymundan Gelme sorununu aşamadığını ve bu kavramla kafasını iyi bozduğunu görmek üzücü. Hem bilimsel hem de dinsel anlamda inançlar ve belgeler Evrim ve Maymundan Gelme’nin yalnızca bir TEORİ olduğu üzerinde birleşirken ‘Profesör’ sıfatını taşıyan onlarca insanın bu TEORİ üzerine odaklanmalarını da anlamış değilim ya neyse.
Tabi benim de hatalarım var. Kitabı eklemeyi geciktirmek gibi. O kadar yoğunum ki günde 3 kitap okuyan adam 5 günde 1 kitabı zor okudu. Şöyle zor dönemlerden geçmekten nefret ediyorum ama neyse kötü olmayalım. Güzel hafta sonları diliyorum hepimize. Keyifli okumalar..

Yazarın biyografisi

Adı:
William Hartston
Unvan:
Gazeteci, Yazar
Doğum:
Londra, Birleşik Krallık, 12 Ağustos 1947
Eğitim:
Cambridge Üniversitesi

Yazar istatistikleri

  • 2 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 9 okur okuyacak.