Yavuz Keskin

Yavuz Keskin

YazarÇevirmen
6.5/10
10 Kişi
·
33
Okunma
·
0
Beğeni
·
16
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
120 syf.
·Beğendi·7/10
Julien Vialud. Bizim bildiğimiz Pierre Loti. ( 14 Ocak 1850 _ 10 Haziran 1923 ) Asıl mesleği deniz subayı. Öldüğünde ardında 40 eser bıraktı.
Türkiye ye ilk gelişi 1970 ve İzmir olmak üzere muhtelif tarihlerde tam yedi defa daha gelir ve kalış süreleri de çok farklıdır. Ama hepsinde geldiği yer İstanbul dur. Onda İstanbul bir tutku olmuştur Kitabından anladığımız kadarı ile geldiği zamanlar bizlerden biri gibi yaşamayı tercih etmiş. Ama Payitaht ile de arası daima iyi olmuştur. Zaten diğer ülkelerle de yönetim bazında hep yakın ilişkiler içindedir.
Araştırmalara da konu olmuş bir husus vardı;r henüz netleşmiş olup olmadığını bilmiyoruz. Şöyle ki İstanbul'a geldiğinde Evli ve Müslüman bir kadın olan Aziyade ye aşık olur. İlk eserinin adı da Aziyade dir. Bu kitapta ondan da, bu aşktan da uzunca bahsedilmekte. O kitabı da kısmet olur okursak derinlemesine bilgi sahibi de olacağız. Loti Türkiye'nin uluslar arası sıkışıklığın da hep Türkiye den yana tavır almış. Padişah tarafından da madalya ile ödüllendirilmiştir.
Bu kitabını tarihlerini de düşerek bir hatırat gibi kaleme almış.
Zevk ile okunacak bir kitap olduğunu teyit etmeliyim.
120 syf.
·Beğendi·5/10
Ben pek hoşnut olmadım ama son cümlesi beni okuduğum da değer dedim yabancı bir yazar guzel betimlemeleriye istanbulu anlatıyor ve de orda geçirdiği günleri
678 syf.
·37 günde
Ezoterik öğretiye ilginiz varsa okumanıza değecek. Yazarın akademik dili yer yer okumayı güçleştirse de, ki bahsettiğim ilgiye benim gibi siz de sahip değilseniz bunu çok sık yaşayacaksınız, farklı bir perspektiften dinlere bakmak eğlenceli gelecektir. Farklı birşeyler okumak isteyenlere tavsiye edilebilecek bir kitap.
Kitap, yazarın hangi kıstaslara göre seçtiği ilk başta tam anlaşılamayan şahıslar üzerine ve bilimsel olmayan bir dille yazılmış.
İslam ile ilgili eklenen bölüm ise spiritualist bir İslam karşıtının elinden çıkmış. Üstü kapalı aşağılama ve hakaretler içeriyor.

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 33 okur okudu.
  • 24 okur okuyacak.
  • 2 okur yarım bıraktı.