Yiğit Gürsoy

Yiğit Gürsoy

Yazar
8.8/10
4 Kişi
·
4
Okunma
·
3
Beğeni
·
4
Gösterim
Adı:
Yiğit Gürsoy
Unvan:
Yazar
Yiğit Gürsoy, Edebiyat, Roman kategorilerinde eserler yazmış bir yazardır.

Başlıca kitapları alfabetik sırayla; Oğuz Kağan - Karanlıklar Diyarı, Yasak Aşk olarak sayılabilir.
" Benim adım Oğuz Kağan, dünyada binlerce yıl hüküm sürecek çok özel bir ırkın, Türk ırkının Kağanıyım. Türk'ün adını tüm acunda duyurmak ve tüm acuna hakim olabilmek adına Bozkurtlar Ordusu ile birlikte başladığımız kutlu yürüyüşümüzde, bize boyun eğen tüm budunları affedip, onları da bizden saydık, ayrımcılık yapmadık, bir olduk, birlik olduk, tek yumruk, tek yürek olduk. "
Ulu Kam, “Bu yiğide ne ad verilmeli?” dediği anda bir ses duyuldu; “Durun!” Herkes etrafına bakmış, Ulu Kam’ın sözünü kimin kestiğini merak etmişti. Konuşan, Kağan oğluydu. Törede bu yoktu, balalar yiğitlik yapar, ulular bu yiğitliğe göre ad verirlerdi. Bu yiğit balaya da ad verecek kişi Ulu Kam’dı. Bu tören boyunca söz almak, araya girmek, konuşmak olmazdı. Tören sonuna kadar beklenmesi gerekirdi. Bir ilk yaşanıyordu.

“Benim bir adım var!”

Herkes şaşkınlık içinde birbirine bakıyordu. Kimseden ses çıkmıyordu. Sadece Ulu Kam’ın yüzünde hafif bir tebessüm vardı. Sanki bunu bekliyordu, sanki olacaklardan haberi vardı.

“Benim adım Oğuz.” dedi. “Bu adı ben koymadım, ben ismimle doğdum, bu adı bana Tanrı verdi.”

Balanın ağzından “Benim adım Oğuz” cümlesi çıktığı zaman, uluma sesleri duyuldu. Kalabalık birden kafasını dağın tepesinde beliren bozkurda çevirdi. Tüm ihtişamı ile göğe doğru uluyordu. Aynı bozkurt, Oğuz doğduğunda da ortaya çıkmıştı. Bir süre uluduktan sonra ortadan kayboldu.

Kara Kağan ve Ay Hatun, oğullarının yanına geldiler. “Oğuz!” diye haykırdılar. Onlara tüm budun katıldı.

“Oğuz!”
“Oğuz!”
“Oğuz!”

Budun ismi sevmişti, “Oğuz”. Budun bu ismi öğrendi. Tabii ki sadece budun öğrenmeyecekti. Tüm dünya bu ismi duyacak, bu isim binlerce yıl sonra bile hatırlanacaktı.
Yiğit Gürsoy
Sayfa 200 - Karina Yayınevi
" Acunda böyle bir devlet, böyle bir millet yoktu. Savaşa koşar adımlarla giden, korku nedir bilmeyen, düşmanı titreten Bozkurtlar Ordusu, önlerinde Başbuğları Oğuz Kağan, onun yanında ışıl ışıl parlayan gök mavisi gözleriyle bozkurt... "
200 syf.
·2 günde·10/10
Oğuz Kağan; heyecanla, nefesimi tutarak, gururla okuduğum bir eser. Yazar, yarattığı fantastik dünyada, Türk ırkının karanlık savaşçılar ve canavarlarla mücadelesini anlatıyor. Kahramanlıklara, mucizelere, fedakarlıklara, yani Türk’ün aslına şahit oluyorsunuz. Bir kez daha Türk olmakla gurur duyuyorsunuz. Okurken, adeta taht oyunları tarzında bir film izler havasına kapılıyorsunuz. Başrolde ise, Türk ırkının olması sizi daha çok cezbediyor. Sonunda ise; yazar devamının geleceğinin mesajını vermiş. Oğuz Kağan’ın yeni macerasını merakla bekliyor olacağım.
200 syf.
·2 günde·Beğendi·10/10
Yazar Yiğit Gürsoy,seçtiği konuda hakimiyetini ustaca kullanarak düş gücünü yaratıcılıkla birleştirmiş. Her bölümde çarpıcı karakterlerle heyecan ve merak duygusunu sonuna kadar koruyan, akıcı ve sürükleyici bu kitabı keyifle okuyacağınızdan eminim.
200 syf.
·5/10
Güzel bir grup ile okuduk. Kitabın kapak tasarımına zaten aşık olmuştum. Okuyunca da kitaba aşık oldum. Tarihi çok seven birisi olarak kitaba heyecanla başladım. İlk bölümlerine anlam veremedim ama okudukça taşlar yerine oturdu. Oğuz Kağan'ın doğumu, büyümesi anlatılırken bir yandan da dünyanın kötülüklere teslim olmaya başlaması ile kitabı heyecanla okudum. Bozkurtların Oğuz Kağan'ın yanında olması, Oğuz Kağan'ın kılıcı bulup Türk ırkını dünyaya duyurması gurur verici, harika bir durum. Kitabı bir günde heyecanla okuyup bitirdim. Kitabı okumamı sağlayan @kitap.onerim_ ve @ygtgursoy 'a teşekkür ederim. Çok güzel bir kitap. Okumanızı kesinlikle tavsiye ederim.

Yazarın biyografisi

Adı:
Yiğit Gürsoy
Unvan:
Yazar
Yiğit Gürsoy, Edebiyat, Roman kategorilerinde eserler yazmış bir yazardır.

Başlıca kitapları alfabetik sırayla; Oğuz Kağan - Karanlıklar Diyarı, Yasak Aşk olarak sayılabilir.

Yazar istatistikleri

  • 3 okur beğendi.
  • 4 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 1 okur okuyacak.