Yılçay Atar

Yılçay Atar

Yazar
9.6/10
27 Kişi
·
33
Okunma
·
8
Beğeni
·
322
Gösterim
Utanıyordu! Hem de hayatında hiç utanmadıgı kadar. Kadın önünde durduğunda kadın avucunu açtı. Genç kızın ona para yardımında bulunacağına o kadar emindi ki hayır duaları dudaklarından ezber gibi döküldü...
Sen bana iyilik mi yaptığını sanıyorsun? gözlerini kocaman açıp boşta kalan elini yumruk yapıp göğsüne sertçe iki kez vurdu...
390 syf.
·2 günde·10/10
Kitap gerçekten gerek kurgusu, gerek anlatımı açısından güzeldi. Akıcıydı ve ikinci kitabı Aşk'sın Sen'i sipariş verdim bile...
Azra annesi intihar ettikten sonra amcası tarafından büyütülmüş ama nasıl büyütülmek sormayın.... Kitaplara hayran , masal kahramanları gibi kitaplardaki kahramanı beyaz atlı prensini bekleyen Azra ve diğer tarafta Obsesif Kompulsif Bozukluğu olan genç, başarılı, zengin Kadir ile karşılaşıyoruz. Töreye kurban gitmesin diye Azra'yı Kadir'e istediği arsa karşılığı verirler. Kadir 3 yıldır istediği arsayı Azra denen kızla evlenerek beş para ödemeden sahip olur. Azra'yı amcası biraz saf diye tanıtır. Kadir de nikah günü gördüğü Azra'yı hastaneye kapatmayı düşünürken...... daha fazla spontai vermeyeceğim. Kesinlikle okuyun. Türkiye'nin çoğu yerinde kadınların çektikleri anlatılıyor.
Kitap hem romantik, hem aksiyonlu hem de sırlarla dolu bir kitap. sabırsızlıkla ikinci kitabı okuyacağım. Ama yazarımıza sesleniyorum. En kısa zamanda üçüncü de basılsın. İyi okumalar....
Puanım 10 üzerinden 11
390 syf.
·10/10
Konusu, karakterleri, kurgusu çok farklı bir kitap. Uzun süredir yabancı kurgu kitaplara takılmış olan ben, bu kitapla özüme geri döndüm. :))) İşte dedim yurdum insanı, töreleri, delice seven erkekleri... Okurken hiç sıkılmadım. Ne olacak bu kızın hali dedim sürekli. Hayatı başka insanların yazdığı kadere teslim olurken, başına neler gelecek? Son dönem popüler olan dizilerin senaryoları bu kitabın yanında sönük kalıyor.
226 syf.
·2 günde·Beğendi·10/10
Meri'ye kalan miras akrabalarını ona karşı cephe almasına de onu ortadan kaldırmasına kadar cüret etmelerine sebep oldu. Peki neler olacaktı. Meri'ye rapor çıkartıp bankadaki parasına ve kartlarına el koymayı düşünürken hiç olmaması gereken şeyler oldu Meri'nin başına gelenler bir solukta okunabilecek şeyler olsa da içten içe insanı düşündüren konular. Tavsiye ederim kitaplık kalın..
320 syf.
·Beğendi·10/10
AŞK'SIN SEN / YILÇAY ATAR
KİTAP SAYISI: 320
Kitap Açıklaması
Aşkın iyileştirici etkisi bir mucize gibi insanın ruhuna dek işlerse vazgeçilmesi imkansızdır...
İlk kitabı okuyanlar, minnet duygusunun aşka dönüştüğünü, şehvetin karşı konulmaz nefsinin nasıl hayvani duygulara büründüğünü okudular. Şimdi okuyarak tanık olacağınız ise hiçbir kötülüğün karşılıksız olmadığı ve ön yargıların insanları nasıl şuursuzca yönettiğidir. İnsan olmak ve insan kalmak zor iş...
KİTAP YORUMUM:
Gelincik eserinin devamı olan Aşk'sın Sen eserinde Kadir ile Azra'nın ve diğer kahramanların hayat yolculuğu devam ediyor.
Kadir ile Azra, birbirlerini aslında şifalandırmaya devam ederken geçmişten gelen aslında şifalanmamış olaylara takılmaya devam ediyorlar.
Azra'nın kaçırılması, hamilelik süreci, Zeynep'in kendini bulma çabası, Selçuk'un aşkı ile bocalaması, Selma ile Berk'in tesadüf gibi görünen ama aslında evrende tesadüf diye bir şey olmayan yol dönümleri , aşkları, Ayşe kadının öncelikleri olan çocukları için bir çok haksızlığı, ölümü yutması, Veysel'in deniz kızını çıkartırken onun olacağı masum hayata bakış açısı, Ahmet Ağa'nın zalimlikleri ve Salim ağanın hak ettiği sonu ve bir çok daha ayrıntıyı bulacaksınız.
Kadir insanlara güvenememe sorunu hastalığından dolayı olduğu düşünülse de bence Kadir adam gibi adam. Sadece maskeli kişilerin onu adım adım o hale getirmesinden kaynaklanıyor. Hangimiz maskeli kişiler tarafından kandırılıp bir dönem hayattan ve tüm insanlardan nefret etmedik ki? Ben doğal bir süreç olduğunu düşünüyorum. Kadir'in kontrolcü tavrı aslında tek istediği insanların ona karşı dürüst olması. Kardeşi bence çok şanslı ama o da mesleğinin gereğini yapması lazım orada haklı. Belki de tek eksiklik var o da iletişimlerinin kopması .
Azra ise yaşadıklarının yıllarca tek odada yaşayıp sürekli hayal kurarak kurtulacağına inanarak yaşamasının getirileri olarak özgüven ve sakarlık yaşadığını düşünüyorum.
Muhteşem seri. aşk, intikam, hayaller, ne ararsanız var. Serinin son kitabı olan YÜZLEŞME eserini sevgiyle piyasaya çıkmasını bekliyorum.
Yazarımızın kalemine sağlık.
DUYGU SONGÜL KAHRAMAN
320 syf.
·Puan vermedi
KİTAP TAVSİYEM
ALINTILAR
Birinin beni sevmesini istemem,sevilmeyi beklemem haksızlıkmış,çok geç anladım...
O'nu çok sevdim.Yalnızca beni sevmesini istedim.Şefkatini istedim.Çok mu şey istedim?
Sen olmazsan eksik kalırım.Beni eksik beni yarım bırakma...
Hoşgeldin gamlı gönlüme...
Zihmimin sorduğu soruya,düşündüğüm cevabı vermeye korkuyorum...
Düzeni bozuk Dünya...
Bu Dünya üzerinde olduğum müddetçe,onun acısını bana gösterme Allahım...
Aşk ne?
Bir beden olmak mı?
Birbirinde aynı ruhu bulmak mı?
Aşkın iyileştirici etkisi bir mucize gibi...
KİTAP HAKKINDA
Kitap,Gelincik kitabının devamı.Hatırlatmak gerekirse Gelincik kitabında ,Azra' nın sahip olduğu araziye talip olan Kadir,Azra ile nikahlanma karşılığında arazinin tapusunu almış,iyi bir alışveriş oldu bu diye düşünürken Azra'ya aşık olmuştu.Azra'nın da minnet duygusu aşka dönüşünce şehvetli,aksiyonlu güzel bir hikâye okumuştuk.
Bu kitabımıza Berk tarafından kaçırılıp,saklanan Selma ile başlıyoruz.Kaçırdığı kıza karşı vicdan azabı duyan Berk,Selma'ya güzel saçlarını toplasın diye kalpli toka bile alıyor...Bu işlere ben yol açtım,bir yolunu bulup seni kurtarcam diye söz verse de Selma'ya,Selma babasının ve abisinin kendisini öldürmesinden çok korkuyor.Yengesine emanet ettiği Selma'ya dünürcü geldiğini duyunca ne yapıyor dersiniz?
Onlar dünürcü ile uğraşa dursun,Hayatına maddi bir bir hırsla dahil ettigi karısına deli gibi aşık olan adam Kadir,Azra ile tarifi zor güzel günler yaşıyor...Aşkları öyle büyüyor ki,Kadir Dubai'ye iş gezisine gittiğinde Azra,Kadir yok diye yemekten içmekten kesilip hasta oluyor...
Kendisine hazırlanan doğum günü ve nikah sürprizinden habersiz olan Azra,Zeynep'in teşvikiyle saçlarını yine siyahtan kızıla boyuyor.Birgün işe gittiğinde aniden canı karşı pastanedeki pasta ve kurabiyelerden çekiyor.Alıp dönerken yanına yaklaşan bir minibüsten inen adamı görüp ona sarılıyor,ellerindekileri atıp minibüse binerek uzaklaşıyorlar.Tüm olanları izleyen Azra'nın şoförü,olanları mobese lerden izleyip,Kadire de izletiyor.Azra'nın başka biriyle gitmesi düşüncesi bile Kadir'i deliye çeviriyor.Herkes buna inanırken,kimse aksini düşünüp Azra 'yı savunmuyor...
Tüm bunlar yaşanırken Selma'nın babası(Azra'yı Kadir'e veren amcası) kötürüm kalıyor ve köyde akla gelmeyecek acılar yaşanıyor.
Kadir,şoförü Hasan'dan aldığı Azra kaçırılmış bilgisiyle olay yerine gidiyor ki Azra kanlar içinde yerde yatıyor....
Azra niye kanlar içinde?
Selma ile Berk evlendi mi,yoksa Başka bir çocuklu adamın ikinci karısı mı oldu?
Azra'nın köyde en sevdiği ağaca kendini asan kim?
Azra'yı kaçıran kim?
Azra kendisini kaçıran adama sarılıp,onu niye öptü?
İkiz bebekleri olduğunu öğrenen kim?
Bebekler kimden?Bebeklerin birini kim öldürdü?
Yatağında sol eliyle ağzından ateş edip intihar eden kim?Bu cinayette başka birinin parmağı var mı?
Onca insan içinde,köyden tüfekle kovalanan kim?
Azra ile Kadir,Azra'nın köyüne gezmeye gidip,ayrılarak mı dönüyor?
Azra'nın annesi Lena'nın yıllar evel öldürüldüğü yerde neler yaşanıyor?
Lena öleli uzun yıllar oldu.Peki Lena Özge kim?

Tüm bu soruların cevabı ve çok daha fazlası kitapta Mutlaka okuyun...

Kitabın üzerinde +18 ibaresini görünce bu ne ki dedim.Meğer içinde cinsel içerikli cümleler olduğu için konulmuş bu ibare.Bu ne naif bir davranış Yazarımızı bunun için ayrıca tebrik ederim,ince düşüncesi için Teşekkür ederim...
Tavsiye ederim
ZeHra Gaylan
226 syf.
·Puan vermedi
KİTAP TAVSİYEM
ALINTILAR
Aşk ve ben,gece ve gündüz gibiyiz...
Ölümün de bir amacı olmalı,değil mi?Ben sevdiğim için ölürüm.Ya sen?
(Şahsen Ben sevdiğim için ölmem,ölüp de O'nu başkalarına bırakmam. )
Hem kalbi, hem hayalleri acır mı insanın?Acıyor işte...
Çaresizlik, insanın en büyük ve en acımasız düşmanı...
Yaşamak bana ağır bir yük gibi geliyor,hamallık yapıyorum...
Acılarını dindirmek için,başka acılar şart mı?
Birilerine güvenmeyi,çoktan unuttum...
Kimseyle konuşamamak,berbat bir his...
Darmadağın olmuş bir yüreğin,harabe gönlünde,uçmaya gayret eden kanadı kırık bir kuştu...
Zor olan,kabul ettiğin ile yaşamayı öğrenmek...
KİTAP HAKKINDA
Kerem ve Meri...
İki farklı insan,iki farklı hayat ve kaderin onları buluşturduğu hastane ve fuhuş yapılan otel odası...
Öyle bir hikâye ki,insanın duygularını alt üst ediyor.Yarın devam ederim diyemiyor ve başladığınız gün bitiriyorsunuz kitabı.Bırakırsanız eğer cenin pozisyonunda yatıp ağlarsınız çünkü...En iyisi bırakmadan o ambiyansı yaşayarak okumak...Kitaptan kısaca bahsetmek gerekirse :
Kerem Üsteğmen ve teskere almasına bir hafta kalan,üç gün üç gece düğünüm olacak diye anlatan arkadaşı Serdar'ı yanlışlıkla vuruyor ve bir süreliğine görevden uzaklaşıyor.Annesinin uygunsuz hayatı yüzünden,kadınlara olan ihtiyacı bedensel ihtiyaçtan fazlası olmamış,kadınlara güvenini yitirmiş,candan aile ortamlarına hep özenmiş,mutsuz büyümüş bir adam.Annesinin uygunsuz yaşantısından dolayı o..... çocuğu diye hitap edilip,aşağılanan Kerem,dayısının kendisine doğum gününde hediye ettiği asker kiyafetleri sayesinde bu mesleği seçmiş ve insanlardan uzaklaşmıştır.
Öte yanda ise Meri,öz teyzesi tarafından birçok eziyete maruz kalmış,mirasın kendisine kalması için öldürülmeye çalışılmış veterinerlik okuyan güzel bir genç kızdır.Babası Tahran da ibret olsun diye uluorta asılan Meri,o günden sonra kulaklarında annesinin acı çığlıklarıyla yaşamıştır.Kerem ve Meri niçin aynı hastanenin ayrı odalarındaydılar onu okuyunca öğrenin dostlar.
Bir ay sonra,teyzesinin evinden kaçan Meri,bir hayat kadını olan Süreyya ile pansiyon odasını paylaşıyor.Pansiyonun.fuhuş yatağı olduğunu öğrendiğinde ise zor anlar yaşıyor...
Kerem'e hayat kadını olarak tanıtılan Meri
Kerem'den kaçıyor ve bu kaçma esnasında başına kötü olaylar geliyor...
Bir sebeple Meri ile yine karşılaşan Kerem,onu peşindeki insanlardan kurtarmak için evine götürüyor ve hikâye burada başlıyor...
Meri'nin peşinde kimler var?
Meri bir çete üyesi mi?
İran devleti Meri 'yi niçin arıyor?
Televizyona çıkan kadın kim?Niçin Meri yi bulana ödül vereceğini söylüyor?
Kerem kimlerle niçin dövüşüyor?
Perde arkasında gizli olayların döndüğü senaryoyu kim yazmış?
Kerem dayısının damadı mı olacak?
Yasadışı dövüş yaparak para kazanan kim?
Hesabında trilyonlar olan zengin prenses de kim?
Serdar'ın ölümünden sonra ölmek isteyen Kerem'in içindeki çiçekleri kim yeşertti?
Kerem'in kapısını kırmakla tehdit eden kadın kim?
Ela Kerem'i evlenmeye ikna ediyor mu?
İran/Şiraz da neler yaşanıyor?
Yoksa aramızda bir örgüt üyesi mi var?
Barney de kim?
Meri niçin onun arabasında?
Amir ve Hamit Meri'yi nereden tanıyor,onu bulacaklar mı?
Tüm bu soruların cevabı ve daha fazlası kitapta saklı.
En heyecanlı yerinde kitabın bitmesi beni çılgına çevirse de,kitabın devamını merakla bekliyorum
Güzel ve farklı bir hikâye ile kucaklaşmak istiyorsanız kitabı mutlaka okuyun

Duygu Songül Kahraman a emekleri için Teşekkür ederim

Tavsiye Ederim

Sevgiler
ZeHra Gaylan
390 syf.
·Beğendi·10/10
#Gelincik
#YılçayAtar
#ANATOLİAKİTAP
Bir yanda hayal dünyasındaki kahramanları içinde yaşatan genç bir kız, diğer yanda Obsesif Kompulsif Bozukluğu olan genç bir adam...
Başarılı bir iş adamı olmasının yanı sıra, sıkıntı ve kaygılarını en uç noktada yaşayan Kadir, zihnindeki endişe ve kontrol edemediği takıntılarının etkisiyle çevresindekileri zorlu bir hayatın eşiğine getirir.
İstediği aşkı ve şefkati genç bir kızda bulmak belki de umduğu en son şeydir...
Şehvetten aşk doğar mı? Ya da minnet duygusu aşka dönüşür mü? Tüm insani ve hayvani duygular birbirine girerse nefsin kaçacak yeri olmaz. Sonuçlarından da kaçınılmaz…
"Bırakma beni Azra! Belki istediğin bir peri masalı yaşatamam sana, ama masalları kıskandıracak bir aşkla seviyorum seni…”
İki yaralı yürek, birbirlerini tamamlayıp mükemmel bir peri masalı yaşayabilecek mi? Yoksa masalın içinde mi kaybolup gidecekler?

KİTAP YORUMUM: Azra annesi intihar etmiş babasını da erkenden kaybetmiş kırsal kesimde büyüyen amcalarının insafı ile büyütülen, şiddete maruz kalan evleneceği kişi bile orantısız evli barklı kişiye vermek istenen bir genç kız. Azra hayallerini annesinden kalan tek sermaye olan kitaplarda bulan, kurduğu hayalleri ile kuzeni Selma ile birlikte tutunmaya çalışan kişiler.
Bazen en kötü durumda bile bizi yukarı çıkartan hayallerimiz olur. Eğer inanırsak çoğalır açan çiçekler.
Azra bir gün amcasının oğlu tarafından kaçırılır. İşte o dönüm noktası olur. Ya namusu adı çıktı gibi söylemler adına infaz edilecektir, ya da hiç tanımadığı üzerine kendine ait topraklarının verileceği birisi tarafından evlendirilecektir. Onun için evlilik kurtuluş, çare gibi gelse de acaba gerçekten öyle mi olacak?
Kadir iyi biri mi yoksa hastalığının vermiş olduğu sıkıntılar ile kötü birisi mi olmuştur?
Yaşının vermiş olduğu yaşam biçimi ile Kadir'in olgunluğunun vermiş olduğu yaşam biçimi onlara neler sunacaktır? Annesinden nefret eden Azra acaba gerçeği öğrenebilecek mi? ona karşı bakış açısı değişebilecek mi?
Berk, Selma, Murat, Zeynep, Selçuk ve Sevim hanım . Bir çok hayatların anlatıldığı bir kitap. Değişik pencerelerden bakan insanlar. Tabi ki amcaların karakterlerinden nefret ettim. Kadına şiddeti normal gören, kendilerinde can alacak hakkı bulan cahil insanlar topluluğu özetle. Lena'ya çok üzüldüm. Hiç kimse öyle bir ölümü asla hak etmez.
Serinin ilk kitabıydı. Devamı olan Aşk'sın Sen ile devam ediyorum.
Kitaptan öğrendiğim bir çok dersin yanında kitap okumanın önemi çok güzel anlatılmış. Azra acaba kitap okuyan birisi olmasaydı Kuzeni Selma ile hayata bakış açısı nasıl olurdu?
DUYGU SONGÜL KAHRAMAN
320 syf.
·2 günde·10/10
Çok güzel bir kitaptı. Ben seriyi 3 kitap zannediyordum. Ama bu kitapta son buluyor. Daha doğrusu kadir ve Azra'nın hikayesi son buluyor. Zeynep'in ve Selma'nın ki bence başka bir kitapta anlatılacak. Yazarın dili akıcı, anlatımı bence çok güzel. Heyecanın hiç eksik olmadığı bir kitaptı. Mutlaka okuyun.
Spontai içerir.
Kadir Obsesif bozukluğu olan bir adam ve kafasında kurduklarını gerçek gibi algılıyor. Çok kıskanç. Azra ise, bağlandı ki Kadir'e hem de ne bağlanmak. Her şeyi ile çok seviyor Kadir'i.
Azra'nın geçmişi peşlerini bırakmıyor. Kaçırılıyor ve işkence görüyor vs.
Bu arada Berk ve Selma ikilisini de okuyoruz kitapta... Berk çok yalan söyledi kitabın sonu gelmesine rağmen Selma daha yalanları öğrenmedi.
Zeynep'lerin aşkı ise daha yeni başlıyordu. Başka bir kitapta onlarında aşkını okumak için heyecanla bekliyorum.
Benim kitaba puanım 10 üzerinden 11
Keyifli okumalar...
226 syf.
·Beğendi·10/10
FİRAK 1 / YILÇAY ATAR
KİTAP SAYISI: 226
Kerem'in bağırışı herkesi derinden etkiledi. Yaşlarla ıslanmış gözlerini Levent'in gözlerine çevirip zorla da olsa konuşmaya çalıştı.

"Biraz olsun sen de hatırım varsa vur beni!" Sesi boğuk çıkıyordu.

Kafasına dayanmış namlunun ateş almasını ümit etti.

KİTAP YORUMUM: iran rejiminin getirisi olan Meri ile Kerem'in yollara acı bir şekilde çakışır.
Bazen yanlış yerde yanlış zamanda bulunursanız eğer istemeden de olsa önyargıların getirdiği acımasız düşünceler ile seni önce kafalarında yargılarlar, sonra sen ne yaparsan yap infaz ederler.
Meri babası ve annesi haksız yere öldürüldüğünde Türkiye'ye kaçmaktan başka çaresi kalmamıştı. Teyzesinin evine sığındı ama bazı insanların para için maalesef yapacakları şeylerin sınırı yoktur. Kendi işine yaramayan anne ve babasını kurtaramayan büyük servet teyzesinin aç gözlülüğü ile paraları harcanmaktaydı. O açlıktan tanımadığı kişilere güvenerek ayakta kalmaya çalışırken teyzesi onun parası ile aç gözlerini doyurmaya çalışıyordu.
Meri'nin aslında Kerem'e güvenmekten başka çaresi yoktu. Ama Barney geldikten sonra halen Kerem ile görüşmek istemesi yeni bir aşkın başlangıcı mı yoksa?
Gerisini sizler okuyup karar verin.
Şeyhin iki yüzlü kendine göre insanların hayatını mahfetmesine, cahil getirisi ile insanları yargılayıp infaz etmesine insan çok sinirleniyor. Teyzeye de çok sinirlendim ama ah almak diye bir şey var. Sonuna çokta üzülmedim. Levent ise yapması gerekeni yapıyor. o an ki şartlar ne gerektiriyorsa.
Kitabın devamı Firak 2 eseri ile devam ediyor. Ben devamının çıkmasını sevgiyle bekliyorum.
Yazarımızın kalemine sağlık.
DUYGU SONGÜL KAHRAMAN
226 syf.
·1 günde·Beğendi·10/10
Meri babası İran'da asıldıktan sonra kaçak yollardan Türkiye'ye kaçmıştır.
Türkiye'de annesinin üvey kız kardeşine sığınır,fakat teyzesinin asıl amacı Merinin akıl hastası olduğuna dair rapor alıp Merinin tüm mal varlığına konmaktır.
Bu arada Kerem komutan yanlışlıkla nöbette arkadaşını vurmaktan ordudan üç ay ihraç edilmiştir Kerem ve Merinin yolu bir şekilde kesişir.Kerem ona evini açar,Meri başına gelenleri Kereme anlattığında ona yardım edeceğine söz verir
Bir sabah haberleri dinlediklerin de Merinin teyzesi televizyonlara çıkıp yeğenini bulana ödül vereceğini duyurur.
Öte yandan İran'da muhafazakar kesim yöneticileri Merinin yakalanıp ülkeye geri getirilmesi için düğmeye basarlar. Malesef Meri ve Kerem için zaman daralmaya başlamıştır.
Acaba Kerem Meriyi kurtarabilecek mi
Meri için tüm bu kabus bitecek mi

Yine muhteşem yazmış yazarım ️ Çok beğendim okurken sanki bende onlarla birlikte yaşadım her şeyi .
Yazarım kaleminiz daim okurunuz bol olsun sabırsızlıkla ikinci kitabı bekleyeceğim
Bu tarz severlere kesinlikle okumalarını tavsiye ederim

# Kız,pencerenin dış korkuluğu küpeşte ye çıkmış, güç bela dengede durmaya çalışıyor saçları rüzgarda uçuşuyordu.
Kerem güçlükle yutkundu İn ordan aşağı !
Neden göğsü dehşetle sıkışmıştı ki ?

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 8 okur beğendi.
  • 33 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 35 okur okuyacak.