Geri Bildirim
Yusei Matsui

Yusei Matsui

8.8/10
24 Kişi
·
70
Okunma
·
6
Beğeni
·
305
Gösterim
Adı:
Yusei Matsui
Unvan:
Japon Mangaka, Yazar
Doğum:
Saitama, Japonya, 31 Ocak 1979
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
Death note gibi bir mangadan sonra bu seriye başlamak açıkçası basit kaldı benim için. Evet, kitap eğlenceliydi, bir oturuşta bitirmeme yetecek kadar zevkliydi ama bir yandan da eksileri vardı.

Bu eksilerden en büyüğü ise konuydu benim için. Sanki belirli bir konusu yokmuş gibi, öylesine devam eden okul günleri gibiydi. Belki de ilk kitap olduğu için böyledir, bilemiyorum. Konu daha yeni oturmaya başlıyor olabilir.

İkincisi ise son sayfada olan çizim.. Hem edeben uygun değildi hem de kitaptan çok bağımsız buldum. O kadar gereksiz geldi ki bana. Kitaba girecek yeni karakteri bu şekilde resmetmek..

Death Note serisinden farklı olarak bence daha küçük yaşlara da hitap eden bir kitapta öyle bir çizimin olması ahlaken uygun değildi bana göre.

Serinin 2. Kitabını da elimde bulunduğu için okuyacağım ama umarım onda da bu kadar hüsranla karşılaşmam. Konu inşallah, sağlam bir temele oturur ve gereksiz çizimlerde bulunmaz.

Tavsiye edip etmemek konusunda ise kararsızım.
Okuduğum ilk manga serisiydi. Okurken çok eglendim. Yazarın hoş bunaltmayan bir mizahı var. Bu seri bende diğer mangaların yolunu açar okumak isteyenler içinde öneriyorum ayrıca.
Seri çok iyi gidiyor. Zaman geçirmek için birebir. Bu kadar eğlenceli olacağını düşünmemiştim. Okumak isteyip de kararsız olanlar hemen başlasın derim.

Yazarın biyografisi

Adı:
Yusei Matsui
Unvan:
Japon Mangaka, Yazar
Doğum:
Saitama, Japonya, 31 Ocak 1979

Yazar istatistikleri

  • 6 okur beğendi.
  • 70 okur okudu.
  • 15 okur okuyacak.