Yusei Matsui

Yusei Matsui

Yazar
8.4/10
40 Kişi
·
157
Okunma
·
7
Beğeni
·
326
Gösterim
Adı:
Yusei Matsui
Unvan:
Japon Mangaka, Yazar
Doğum:
Saitama, Japonya, 31 Ocak 1979
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
176 syf.
·1 günde·Beğendi·6/10
Death note gibi bir mangadan sonra bu seriye başlamak açıkçası basit kaldı benim için. Evet, kitap eğlenceliydi, bir oturuşta bitirmeme yetecek kadar zevkliydi ama bir yandan da eksileri vardı.

Bu eksilerden en büyüğü ise konuydu benim için. Sanki belirli bir konusu yokmuş gibi, öylesine devam eden okul günleri gibiydi. Belki de ilk kitap olduğu için böyledir, bilemiyorum. Konu daha yeni oturmaya başlıyor olabilir.

İkincisi ise son sayfada olan çizim.. Hem edeben uygun değildi hem de kitaptan çok bağımsız buldum. O kadar gereksiz geldi ki bana. Kitaba girecek yeni karakteri bu şekilde resmetmek..

Death Note serisinden farklı olarak bence daha küçük yaşlara da hitap eden bir kitapta öyle bir çizimin olması ahlaken uygun değildi bana göre.

Serinin 2. Kitabını da elimde bulunduğu için okuyacağım ama umarım onda da bu kadar hüsranla karşılaşmam. Konu inşallah, sağlam bir temele oturur ve gereksiz çizimlerde bulunmaz.

Tavsiye edip etmemek konusunda ise kararsızım.
184 syf.
·2 günde·Beğendi·Puan vermedi
Okuduğum ilk manga serisiydi. Okurken çok eglendim. Yazarın hoş bunaltmayan bir mizahı var. Bu seri bende diğer mangaların yolunu açar okumak isteyenler içinde öneriyorum ayrıca.
184 syf.
·10 günde·10/10
Suikast Sınıfı, yeni yeni okumaya başladığım manga serisi. Su anda serinin 2'inci kitabını okuyorum ve seri yaklaşık 20 ciltten oluşuyor. Serinin yaklaşık 20 ciltten oluşmasını sorun etmeyenlerin ise kesinlikle pişman olmayacakları bir seri bana göre. Aslında bu seriyi ilk okumaya karar verme aşamasında çok kararsız kaldığımı da söylemeliyim. Hikayesi bir sınıfta geçiyor ve uzaylı bir öğretmen anlatılıyor. Duygularına göre yüzünün rengi dahi değişen tuhaf bir karakter. Kitap kapak tasarımları da bu duygu değişimlerine göre belirlenmiş. Her cildin kapağında Koro-sensei'nin bir yüz ifadesi yer alıyor. Koro-sensei karakterimizin ismi ve sınıftaki öğrenciler tarafından kendisine suikastlar düzenlenmeye çalışıyor. Hikaye tamamen bu konuya odaklanarak ilerliyor.

Böyle anlatılınca biraz saçma geliyor açıkçası. Bende iste tam bu nedenle uzun süre okumak konusunda çok kararsızdım. Ancak beklediğimin aksiye çok heyecanlı ve farklı bir hikaye beni bekliyormuş.
https://kitapgunesim.blogspot.com/2018/08/suikast-snf.html
192 syf.
·2 günde·Puan vermedi
Seri çok iyi gidiyor. Zaman geçirmek için birebir. Bu kadar eğlenceli olacağını düşünmemiştim. Okumak isteyip de kararsız olanlar hemen başlasın derim.

Yazarın biyografisi

Adı:
Yusei Matsui
Unvan:
Japon Mangaka, Yazar
Doğum:
Saitama, Japonya, 31 Ocak 1979

Yazar istatistikleri

  • 7 okur beğendi.
  • 157 okur okudu.
  • 37 okur okuyacak.