Zeki Marakoğlu

Zeki Marakoğlu

Yazar
8.5/10
10 Kişi
·
15
Okunma
·
3
Beğeni
·
91
Gösterim
Şimdiye dek herkes gibi tipten çok karakterin önemli olduğunu savunurdu. Ancak bu düşünce sadece sözde kalan bir ifadeydi. İnsanlardaki ikiyüzlülüğün söze yansımasından başka bir şey değildi. Herkes buna inanır ancak yine de görüntüde güzelliğin peşinde koşardı.
Zeki Marakoğlu
Sayfa 16 - Vaveyla Yayıncılık
80 syf.
·1 günde·Beğendi·10/10
Basılmadan önce okuduğum bir eserdir. Birinci bölüm bittiğinde kitapla ilgili düşüncelerim netleşmişti. Kahramanımız Aslı, benden/bizden biriydi ve kelimelerin içinde tanışmıştım, unutmak istemeyeceğim bir arkadaşım olmuştu. Geride yazanlar yanında olamadığım bir arkadaşımın başına gelenlerdi.
Normal olarak tanımlanan insanların da psikoloji olduğunu ve normal/anormal tanımlarının ayrımını yitirdiği bir eserdir.
79 syf.
·1 günde·Beğendi·6/10
Aşk beklenmeli miydi yoksa peşine mi düşülmeliydi? Güzelliğine güvenmek, dış görünüşün karşıdakini sizin ayağınıza getirmesini beklemek doğru bir tutum muydu? Aslı güzeldi, alımlıydı ama güçtü, herkesi beğenmiyordu. Kendisi dışında. Bir türlü aradığı kişiyi ya da aşkı bulamayan ancak sevgiye gereksinen, kadınlığını yaşamak isteyen Aslı, bakış açısını değiştirince aradığını bulabilecek miydi? Belki de hep baktığı yerdeydi aşk ancak gönül gözü görmüyordu henüz. Kişiliği, oturuşu, tutumu, gülüşü, gözleri... Karşıdakine baktığın göz değişirse, belki de görünmeyenleri görmeye başlayacak ve aradığı sevdayı bulacaktı Aslı. Belki de çoktan aşkın içine düşmüştü de kendisi de anlamıyordu. Alıcı gözüyle Cemil'e baktığında içinde bir şeylerin kıpırdandığını duyumsadı hem de bir kuşku düştü. Yoksa...
.
Kurgudaki ufak ipuçlarının sona etki etmesi güzeldi. Bazen ayağınıza gelen fırsatı tepmemek ve geç tepki vermemek gerekir. Bazı aşklar başlamadan, bazılar başlar başlamaz bitebilir.
.
Yazarın ilk betiği olan Aşkın Peşinde bir sevda arayışının öyküsü. Kısa, yalın, duru bir anlatısı var. Başlarda bana biraz günlük dili gibi geldi. Tâ ki Cemil kişiliği satırlara girene dek. Erkek yazar olarak kadın içselliğini anlatmak güçtür ve burada biraz yüzeysel kalmış bana göre, ancak yazarın hem cinsi olmasından dolayı Cemil'in duyguları ve anlatımı daha güçlüydü ve beni o noktada kendine çekti. Cemil'in duygu dalgalanmaları, içinde yaşadığı tutku, çelişki, güvensizlik, kendine kurduğu acun daha etkiliydi. Kendisinden imzalı olarak aldığım 3 betiğinden ilkini okuyup kalemini tanımış olduğum için mutluyum. Sonrakiler için de bir merak oluşturdu. Özellikle son betiği Çöldeki Hilal'i merak ediyorum. Sevda severlere öneririm.
144 syf.
·1 günde·Beğendi·10/10
Eserin beni etkileyen en önemli özelliği, iki farklı yaşamı iki ayrı bölümde çok güzel yansıtmasıdır. Aksiyon dolu başlangıç ve duygu yüklü son…
Gerçekler üstünden yazılmış eserde her okuyucu kendinden çok fazla parça bulmaktadır. Özellikle yazarın ilk kitabı olan
-Geçmişte Kaçış bağımsız bir eserdir- Aşkın Peşinde’nin kahramanı Aslı’nın, yaşamından kesitlerle girmesi ve farklı gözlerle Aslı’yı tekrar hatırlamak çok güzeldi.

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 3 okur beğendi.
  • 15 okur okudu.
  • 2 okur okuyacak.