Zeynep Akkuş

Zeynep Akkuş

YazarÇevirmen
7.6/10
159 Kişi
·
468
Okunma
·
0
Beğeni
·
208
Gösterim
Adı:
Zeynep Akkuş
Tam adı:
Zeynep Azade Akkuş
Unvan:
Çevirmen
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
475 syf.
·8 günde·6/10
Muhteşem Frida Kahlo ! Acıların kadını desem gerçekten abartmış olmam. Kitap boyunca duruşuna,asilliğine ve gücüne hayran kaldım. Bu dünyadan bir Frida Kahlo geçmiş dedim.
Hep merak ederdim Frida Kahlo nasıl birisi diye. Her yerde çantalarda,defterlerde,kitaplarda,yapbozlarda resmi olan bir kadın. Onu bu kadar özel kılan şey neydi ? Ne olabilirdi..? Bu kitap bana bu konuda gayet yeterli bilgi verdi diyebilirim. Dili gayet akıcıydı. Olaylar Frida'nın kendisinden 11 ay küçük kız kardeşi Cristina Kahlo'nun ağzından kurmaca olarak ele alınmış. Cristina yaşlı bir kadın ve bir psikiyatristle olan konuşması yoluyla geçiyor koca bir kitap. Çocukken çocuk felci geçirmesi,arkadaşları tarafından tahta bacak diye kendisiyle alay edilmesi,babası yahudi olduğu için katolikler tarafından dışlanması ve bu gibi sebepler Frida'yı asi birisi olmaya itmiş olabilir belki de ama bana göre acılarının en büyük kaynağı Diego Rivera. O kadar çapkın bir eş ki. Yolda yürürken gördüğü her çiçeği koklamakla eş değer görüyor her kadınla birlikte olmayı. Bir erkek bir kadını bu şekilde incitmemeli. Zor bir yaşam. Okurken pek çok yerde çok üzüldüm. Özellikle Diego Rivera'nın kız kardeş Cristina Kahlo'yla bile yatmış olması beni delirtti. Frida Kahlo'yu anlamak,öğrenmek isteyenler için önerebileceğim bir kitap. Keyifli okumalar.
226 syf.
Severek okuduğum serinin elimdeki son kitabı. Diğerlerini de en kısa sürede edinip, okuyacağım. Bir nevi dinlence gibi. Bir günde tüm seri okunabilir bence. Çizgi roman seviyorsanız, bence bu seriyi mutlaka okuyun.
475 syf.
·10/10
Frida hakkında ne diyebilirimki yada ne diyebiliriz? Gerçek bir kadın gerçek bir tutkun gerçek sanatçı aslında ona sanatçıda demek istemiyorum başkalarıyla onu bir tutamıyorum ayrı biri tablolarıyla aşkıyla belkide benim için tanımsız bilmiyorum ama dünyaya gelip giden harika bir kadın.
Mori Kante
Mori Kante Tex Aylık Seri 20 - Pes Etmeyen - Umutsuz Kaçış'ı inceledi.
224 syf.
·1 günde·9/10
Okuyucuyu sıkmayan ve soluksuz kendine baglayan bir maceraydı. Yaklaşık 3 saat civarında sürdü bitirmem ama zaman nasıl geçmiş doğrusu hiç anlamadım. Boselli'nin yazdığı ve Ortiz tarafından çizilen bir başucu eseri desem sanırım abartmış olmam.

Kabilelerinin ve topraklarının huzuru için Apaçi polisi olarak beyazlarla birlikte çalışan 2 apaçi, içki ve silah kaçakçılarını izlerken işlemefikleri cinayetlerle suçlanarak askeri mahkemede yargılanırlar ve ömür boyu çalışma kampına sürülürler. Apaçi polislerinin başındaki kişi olan Yüzbaşı Webster adamlarının suçsuz olduğuna inanmaktadır. Komployu ortaya çıkarmak için güvendiği arkadaşı Teks Willer 'dan yardım ister.

Bundan sonrası ise gerçek bir western klasiği olarak kabul edilebilir. Erkekler, şiddet, silah, barut vs. Birer birer kurulan ve açığa çıkarılan entrikalar, cezalarını en hızlı şekilde çeken kumpasçılar ile ne zaman sona geldiğinizi anlayamayacaksınız.
475 syf.
·5 günde·Beğendi·10/10
Tadi damağımda kalan dili fazla akıcı olan bir kitap ..kız kardeslerin arasindaki kiskanclik rekabet i anlatan .. Kendine has bir uslubu olan frida nin masalsı hayatıni efsane bir eser ...
475 syf.
·Beğendi·8/10
Şüphesiz her insan bir hikayedir.Ben ise bir hikayede kendimi buldum.Eğer bastırdığım duygularım ve istikrarım bir bedende bütünleşmiş olsaydı bu FRİDA KAHLO olurdu..
475 syf.
·34 günde·Beğendi·8/10
Yatağımın kenarına bir posterini asıp okumaya başladım bu kitabı. Her zaman asıl hikayesini merak etmiştim.
Kitabın sonlarına doğru bu dünyadan geçmiş , çok özel bir kadın için içim sızladı.
Kurmaca biyografi türünün en güzel örneklerinden olan bu kitabı; aşkın, acının, devrimin kadını Frida'nın hikayesini merak eden herkese tavsiye ederim!
475 syf.
Frida Kahlo’nun sağlık sorunları daha çocukken başladı.6 yaşındayken çocuk felci geçiren,bir ayağı topal kalan Frida,18 yaşındayken de sevgilisi Alejandro ile bindikleri otobüs bir tramvayla çarpışınca, ölümden döndü.Bir demir çubuk sol kalçasından girip leğen kemiğinden çıkmıştı.

Haftalar,aylar boyunca süren zorunlu yatak seansları,alçılar,demirden korseler ve geçirdiği 32 ameliyat.

Ve bunların yanında büyük bir aşk yaşadığı Diego...
Sonsuza kadar onu başka kadınlarla paylaşacağını bile bile buna razı olması...
Resim yapmaya nasıl başladığı,aile ilişkileri,aşk hayatı ve ölümü.
'
Kitaptaki her şey kardeşi Cristina Kahlo tarafından anlatılıyor.Frida'nın hayatını merak edenler bu kitapla onu,en yakını olan kız kardeşinden dinleyebilirler.
Merakla ve keyifle okuduğum bir kitaptı
408 syf.
·3 günde·Beğendi·8/10
Tahta bacak Frida . Azmin, mücadelenin adı ... Aynı zamanda aşk kadını. Marjinal kişiliğine denk bir yaşanmışlık öyküsü.. kendine ama en çokta celladına aşık kadın Frida .

Yazarın biyografisi

Adı:
Zeynep Akkuş
Tam adı:
Zeynep Azade Akkuş
Unvan:
Çevirmen

Yazar istatistikleri

  • 468 okur okudu.
  • 23 okur okuyor.
  • 253 okur okuyacak.
  • 11 okur yarım bıraktı.