Zeynep Akkuş

Zeynep Akkuş

YazarÇevirmen
7.6/10
219 Kişi
·
709
Okunma
·
0
Beğeni
·
278
Gösterim
Adı:
Zeynep Akkuş
Tam adı:
Zeynep Azade Akkuş
Unvan:
Çevirmen
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
112 syf.
·2 günde·7/10 puan
Öncelikle satori, “ani aydınlanma”, “ani uyanış” ya da salt “göz açılması” anlamlarını taşıyan Japonca bir sözcükmüş. Paris’te Satori Kerouac’ın ismini (Jean - Louis Lebris de Kerouac), ailesini araştırmak için yola çıktığı Fransa’da ufak fakat güçlü etkilerle yaşadığı aydınlanmayı konu alıyor.
Dağınık bir anlatıma sahip kitap, fakat Kerouac okumaktan keyif alıyorsanız o dağınıklığın içinde bile keyifle yolunuzu bulabilirsiniz. Hem zaten önemli olan da yine yolda olmak, devinim halinde olmak değil mi? Kerouac’ın bu yolculuğunda nereye vardığı da,kitabın nasıl sonlandığı da hiç önemli değil. Yolculuk gayet güzeldi.
Kafasında bir dolu tasarı ve planla yola çıkan Kerouac şöyle özetliyor yolculuğuna dair kitabını;
“Yine de bu kitap, yolculuğunuz nasıl geçerse geçsin, ne kadar “başarılı” ya da kısa olursa olsun, daima bir şeyler öğrendiğinizin ve fikirlerinizi değiştirmeyi öğrendiğinizin kanıtıdır.
226 syf.
Severek okuduğum serinin elimdeki son kitabı. Diğerlerini de en kısa sürede edinip, okuyacağım. Bir nevi dinlence gibi. Bir günde tüm seri okunabilir bence. Çizgi roman seviyorsanız, bence bu seriyi mutlaka okuyun.
475 syf.
·10/10 puan
Frida hakkında ne diyebilirimki yada ne diyebiliriz? Gerçek bir kadın gerçek bir tutkun gerçek sanatçı aslında ona sanatçıda demek istemiyorum başkalarıyla onu bir tutamıyorum ayrı biri tablolarıyla aşkıyla belkide benim için tanımsız bilmiyorum ama dünyaya gelip giden harika bir kadın.
475 syf.
·Beğendi·8/10 puan
Şüphesiz her insan bir hikayedir.Ben ise bir hikayede kendimi buldum.Eğer bastırdığım duygularım ve istikrarım bir bedende bütünleşmiş olsaydı bu FRİDA KAHLO olurdu..
Mori Kante
Mori Kante Tex Aylık Seri 20 - Pes Etmeyen - Umutsuz Kaçış'ı inceledi.
224 syf.
·1 günde·9/10 puan
Okuyucuyu sıkmayan ve soluksuz kendine baglayan bir maceraydı. Yaklaşık 3 saat civarında sürdü bitirmem ama zaman nasıl geçmiş doğrusu hiç anlamadım. Boselli'nin yazdığı ve Ortiz tarafından çizilen bir başucu eseri desem sanırım abartmış olmam.

Kabilelerinin ve topraklarının huzuru için Apaçi polisi olarak beyazlarla birlikte çalışan 2 apaçi, içki ve silah kaçakçılarını izlerken işlemefikleri cinayetlerle suçlanarak askeri mahkemede yargılanırlar ve ömür boyu çalışma kampına sürülürler. Apaçi polislerinin başındaki kişi olan Yüzbaşı Webster adamlarının suçsuz olduğuna inanmaktadır. Komployu ortaya çıkarmak için güvendiği arkadaşı Teks Willer 'dan yardım ister.

Bundan sonrası ise gerçek bir western klasiği olarak kabul edilebilir. Erkekler, şiddet, silah, barut vs. Birer birer kurulan ve açığa çıkarılan entrikalar, cezalarını en hızlı şekilde çeken kumpasçılar ile ne zaman sona geldiğinizi anlayamayacaksınız.
475 syf.
·5 günde·Beğendi·10/10 puan
Tadi damağımda kalan dili fazla akıcı olan bir kitap ..kız kardeslerin arasindaki kiskanclik rekabet i anlatan .. Kendine has bir uslubu olan frida nin masalsı hayatıni efsane bir eser ...
475 syf.
·34 günde·Beğendi·8/10 puan
Yatağımın kenarına bir posterini asıp okumaya başladım bu kitabı. Her zaman asıl hikayesini merak etmiştim.
Kitabın sonlarına doğru bu dünyadan geçmiş , çok özel bir kadın için içim sızladı.
Kurmaca biyografi türünün en güzel örneklerinden olan bu kitabı; aşkın, acının, devrimin kadını Frida'nın hikayesini merak eden herkese tavsiye ederim!
475 syf.
Frida Kahlo’nun sağlık sorunları daha çocukken başladı.6 yaşındayken çocuk felci geçiren,bir ayağı topal kalan Frida,18 yaşındayken de sevgilisi Alejandro ile bindikleri otobüs bir tramvayla çarpışınca, ölümden döndü.Bir demir çubuk sol kalçasından girip leğen kemiğinden çıkmıştı.

Haftalar,aylar boyunca süren zorunlu yatak seansları,alçılar,demirden korseler ve geçirdiği 32 ameliyat.

Ve bunların yanında büyük bir aşk yaşadığı Diego...
Sonsuza kadar onu başka kadınlarla paylaşacağını bile bile buna razı olması...
Resim yapmaya nasıl başladığı,aile ilişkileri,aşk hayatı ve ölümü.
'
Kitaptaki her şey kardeşi Cristina Kahlo tarafından anlatılıyor.Frida'nın hayatını merak edenler bu kitapla onu,en yakını olan kız kardeşinden dinleyebilirler.
Merakla ve keyifle okuduğum bir kitaptı

Yazarın biyografisi

Adı:
Zeynep Akkuş
Tam adı:
Zeynep Azade Akkuş
Unvan:
Çevirmen

Yazar istatistikleri

  • 709 okur okudu.
  • 24 okur okuyor.
  • 335 okur okuyacak.
  • 20 okur yarım bıraktı.