Zeynep Burçin Abay

Zeynep Burçin Abay

Yazar
6.5/10
4 Kişi
·
10
Okunma
·
1
Beğeni
·
321
Gösterim
Adı:
Zeynep Burçin Abay
Unvan:
Yazar
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
232 syf.
Öncelikle ben listeler yaparak okuma yapabilen biri değilimdir. Bir kitap bittiğinde canım o an ne isterse onu okumayı seviyorum. Okumayı çok istediğim bir kitap bile listede oldu mu soğuyorum o kitaptan. Böyle de bir manyağım işte Bu ay benim için kabarık liseli bir ay oldu ve hiçbiri yetişmeyecekmiş gibi hissediyorum. O yüzden bu kitap bana ilaç gibi geldi. 
Nefes almamı sağladı. Doğru söylemem gerekirse kitaba başlarken elimde sürüneceğini düşünmüştüm ama elimden bırakamadım. 

Siz hiç ilk görüşte aşka inanır mısınız? 

Belçim ablası ile kahvaltı yapacaktır ve onunla buluşmak için evden çıkar. Buluşacakları yere gittiğinde ablasını göremez ve arar telefonu açar açmaz fırçasını da yer geç kaldığı için ablasının parkta koşu parkurunda olduğunu öğrenir ve oraya doğru gider. Gözleri ablasını ararken öyle yakışıklı birini görür ki anında vurulur. Gözlerinden kalpler çıkar resmen. 

Onur arkadaşı Kartal ile her zaman sabah koşusuna çıkmaktadır ama bugün geç kalmıştır ve arkadaşından fırça yemesi sayesinde onunla buluşmak ve sporunu aksatmamak için çıkar. Koşu parkurunda gözleri arkadaşını ararken öyle birini görür ki kalbinin ritmi değişir bir anda. Koşu parkurunun ortasında terlikleriyle duran bu kız aklını başından alır.  Yanından geçerken kokusu ile mest olur. Onu aklından çıkaramaz. O günden sonra düzenli olarak oraya gitmeye başlar ama bir daha o güzel kızı göremez ama aklı hep ondadır. 
Birgün en yakın arkadaşı Kartal onun evinde bir parti verir ve Onur gelenleri karşılamak için kapıyı açtığında günlerdir aradığı güzelliği karşısında görür ve şoka girer. Nasıl ulaşacağını düşündüğü kız meğerse karşı dairesinde oturuyormuş ve onun haberi yoktur. Üstelik kız hatırladığından daha da güzeldir. 
Bu iki aşığı bundan sonra neler bekliyordur kesinlikle okuyup öğrenmelisiniz.

Ben karakterleri çok sevdim ve her karakterin ağzından hikâyeyi dinlememiz çok güzel olmuş. Herkese tavsiye edeceğim bir kitap. Özellikle kafa dağıtmak isteyenler kesinlikle okumalı. Diyaloglara bayılacaksınız
Tek sıkıntım kitap öyle bir yerde bitti ki meraktan ölüyorum şu an.
2. Kitabı sabırsızlıkla bekliyorum. 
Herkese keyifli okumalar diliyorum....
232 syf.
·Beğendi·8/10
️Yine ilk kez tanıştığım bir yazar ve yine romantik, güzel, şeker mi şeker bir kitap... ️Bir koşu parkurunda terlikle koşuya çıktığınızı düşünün ve karşınıza bütün tabularınızı yıkacak, sizi yüreğinizin en derin yerinden sarsacak biriyle karşılaşırsanız hayatınızda neler olur?! ️Kitap, bildiğiniz komedi... Tam bir gençlik romanı... Kış aylarında içinizi ısıtacak yaz havası veren bir kitap... Belçin adlı karakter zor bir karakter... Zor karakterleri her daim sevmişimdir. ️Kitap; aşk, ayrılık, pişmanlık, hayal kırıklığı üzerine yazılmış. Ve en hoşuma giden ise her bölüm başında bir şarkı adına yer verilip konunun o şarkı sözü ile ilişkili olması... Anlatımı da cok akıcı ve sade... Kapak tasarımı ise oldukça şeker... ️Bu hayatta hepimizin yolculuğu farkıdır. Hepimizin beklentileri farklıdır. Kitapta kendinizden birçok parçalar bulabilirsiniz ve kendinizle yüzleşebilir, adımlarınızı ona göre atabilirsiniz. Öğretici, ders verici nitelikte bir eser... ️Hayatımıza giren hiç kimse tesadüf olarak girmez, ya sınavımız ya da mutluluğumuzdur... Hayatınıza hep sizi seven ve size değer veren insanların çıkması dileklerimle... ️Yazarımıza başarılar dilerim, okuru bol olsun inşallah. Trend Yayınevi'ne böyle güzel eserler için çok teşekkür ederim . Zeynep Burçin Abay
232 syf.
·Beğendi·10/10
"Bugünü uğurlamak gerekir, yarının unutulmaz olması için..."
"Ve siz erkekler, bir şeyler sakladıkça terk edilmeye mahkumsunuz!"
"Bir erkek eskiyi unutamıyorsa neden yeni sayfadaki karakterinin canını yakmaya çalışır ki?"
"Pardon bayım, aşkın adını kirlettiniz..."
"Gözlerini kırpmadan yaktığın aşk için, sana benden fayda gelmez!"
"Bir kelebeğin ömrü kadar mutluluk bile yeterdi oysaki hırpalanmış ruhuma. Aslında seninle yaşamak istediğim bütün hayallerimi bir balona fısıldadım ve onu ellerimden kaçırdığımda anladım her şeyin geçici olduğunu. ...Aşk bulutların üzerinde dolaşırken bir anda yağmur olup yere çakılmak gibiymiş."

Merhabalar çok eğlenceli bir kitapla karşınızdayım. Öncelikle bu kitabı imzalyıp bana hediye eden yazarımız çok teşekkür ederim. Yazarla hem adaş olmamız hem de yaşadığı birkaç şeylerin benim hayatıma benzemesi beni ilk etkileyen ve kitaba farklı bir bakış açısıyla yaklaşmama sebep oldu. Kitabın kapağı dahil içeriğine de hayran kaldım. Tasarım yönünden yayinevi iyi bir iş çıkarmış. Onun haricinde olaylara öyle kapılıp gittim ki kitabı bir çırpıda okudum.
Kah tebessüm ettim, kah sinirlendim, kah üzüldüm ama sonunda nuktum tutuldu ve öylece kalakaldım. Burada bitirilmez yazar ama dedim. Allahtan kitabın ikincisini yazdığını biliyorum. Serinin devamını dört gözle bekliyorum.

"Kalbim daha çok kırılıyor, senin yok olduğunu, bildiğim zamanlarda!"
"Sadece tebessüm etmişti ki, bir bayan en sınırlı anında tebessüm ediyorsa bence fikrini hiçbir şey değiştiremezdi ama ben denemek istedim. Çünkü farkında değildim ama aşık olmuştum."
"Ben seni henüz gözüm açılmadan, doğduğum zaman sevdim...
Bazen sana cehennemi yaşatmıştım ama, cenneti ben sende gördüm be anne..."

Yazarın biyografisi

Adı:
Zeynep Burçin Abay
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 10 okur okudu.
  • 11 okur okuyacak.