yazar okur okur yazar

Sabitlenmiş gönderi
"Kendi kaderinizi kendiniz yazıyorsanız bir trajedi yazmak istemezsiniz. Her şeyden öte, bir devam filmi çekme şansınız yoktur."
Reklam
Belki mutluydum dostlarım, evet, belki Ama gençliğimin tüm o gecelerinden Ne kaldı ki elimde! Bütün içtiklerimden, Sonsuz bir susuzluk yalnızca Ve tüm sarılmalardan Beceriksiz iki kol kaldı geriye. O meyhanelerde anıran Jaufré var ya, Artık kimse duymayacak sesini Ve her gece bir kadın bedeninin kantarında Bedenini tartan Jaufré'nin bir daha Kimse görmeyecek yüzünü...
Jaufré, sen değiştin, Jaufré, yitirdin sevincini, Oysa meyhaneleri Akitanya'nın Anımsıyor hâlâ gülüşlerini Ve bıçakla kazınmış adın, duruyor Kararmış ağacında masaların.

Okur Takip Önerileri

Tümünü Gör
Jaufré, sen değiştin, yitirdin yaşam sevincini, Aramıyor artık dudakların, ne şişelerin ağzını, Ne kadınların dudaklarını...
Mutluluktan söz etmeyi öğrendim, nasıl mutlu olunur bilmedim. Öğrendim mutluluktan söz etmeyi, mutluluk nedir bilmedim.
Reklam
Ben çoculuğumu anımsıyorum, ama çocukluğumun dünyasında her şey unuttu beni.
Bu ülke benim mi? Belki. Ama ben, ben onun değilim.
Bu ülke benim mi? Belki. Ama ben, ben onun değilim. Ayaklarım buranın otlarında, ama uzak otlarda koşup oynuyor tüm düşüncelerim. Denizler ötesini düşlüyoruz ikimiz de, ama sizin için denizler ötesi burası Gezgin, benim içinse orada, uzakta. Benim için denizler ötesi Toulouse'dan yana, annemin çağıran sesi, çocuk gülüşlerim orada yankılanıyor hâlâ.
Kötüye kullanmayalım Tanrı'nın iyiliklerini! Ölmeden sizi bir kez görmeyi bahşetmesini diledim ondan ve işte karşımdasınız. Bu dünyadan saklayacağım son imge yüzünüz olacak ve bana sarılan gözleriniz. Duyacağım son ses, beni yatıştırmaya çalışan sesiniz, Ve ölümlü bedenimin son hissedeceği, avucunuzda uykuya dalan bitkin elim. Daha ne isteyebilirim ki Tanrı'dan? Nasıl daha eksiksiz bir sevinç tadabilirim, yüz yıl daha yaşasam?
Denizler ötesi'yim ben ozanın ve ozan benim denizler ötem. Sevda sözcükleri gidip geliyor kıyılarımız arasında Yaşamlarımız arasında bir müzik...
Reklam
İnsan birine 'sen delisin' dedi mi, bunu gerçekten düşünmediği içindir. Deli olduğunu düşünsen, gizlice acımakla yetinirsin.
Bu ozan beni tanısaydı, yine bunca coşkuyla şiirler söyler miydi adıma? Şiirinde seslenir miydi bana, ruhumun derinliklerine inebilseydi? Güzel, ama kapılmamış kibrine güzelliğin, demişler ona... Güzel? Ama başka hiçbir kadının benden daha güzel olmadığından emin olmak için hiç durmadan çevreme bakınarak! Soylu, ama kapılmamış kibrine soyluluğun? Oysa hem Batı'nın hem Doğu'nun topraklarına göz dikmişim, sanki borcu varmış gibi bana Tanrı'nın! Sofu, ama kapılmamış kibrine sofuluğun? En güzel giysilerimle çıkıp salınıyorum kilise yolunda ve gidip diz çöküyorum orada, bomboş ruhumla! Ozan, yalnızca senin dizilerinin aynasında Güzelim ben.
Sayfa 34 - ClémenceKitabı okudu
87 syf.
9/10 puan verdi
·
Beğendi
Uzaktan Aşk
Uzaktan AşkAmin Maalouf
7.8/10 · 3.505 okunma
%16 (100/603)
Ivanhoe
IvanhoeWalter Scott
8.1/10 · 99 okunma
2.538 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.