Ayşee, bir alıntı ekledi.
2 saat önce · Kitabı okuyor

Size yemin ederim ki, gereğinden fazla anlamak bir hastalıktır. Gerçek bir hastalık.

Yeraltından Notlar, Dostoyevski (Sayfa 13 - Koridor Yayınları)Yeraltından Notlar, Dostoyevski (Sayfa 13 - Koridor Yayınları)
Ayşee, bir alıntı ekledi.
4 saat önce · Kitabı okuyor

İmkansızlık bir duvar mıdır?

Yeraltından Notlar, Dostoyevski (Sayfa 20 - Koridor Yayınları)Yeraltından Notlar, Dostoyevski (Sayfa 20 - Koridor Yayınları)
Tuğçe Merve, Yeraltından Notlar'ı inceledi.
5 saat önce · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Zeki demirkubuz’un filme de aktardığı muhteşem başyapıt. Hep dediğimiz gibi : Bir gün oturdum Dostoyevski okudum, o günden sonra hiçbir şey eskisi gibi olmadı.

Deniz Sözeri, Yeraltından Notlar'ı inceledi.
5 saat önce · Kitabı okudu · 27 günde · 10/10 puan

Herkesin içinde yani kendi yeraltında gizlediği notlar yok mudur? Ben bu kitabi okuyana kadar farkında değildim fakat artık kendi yeraltıma aldığım her notun farkındayım...

Ayşee, bir alıntı ekledi.
5 saat önce · Kitabı okuyor

Umutsuzluk en yakıcı zevktir, özellikle de içine düştüğün çaresizliği tam anlamıyla kavramışsan.

Yeraltından Notlar, Dostoyevski (Sayfa 15 - Koridor Yayınları)Yeraltından Notlar, Dostoyevski (Sayfa 15 - Koridor Yayınları)
Mehmet Salih ALTIN, Bir Delinin Hatıra Defteri'yi inceledi.
7 saat önce · Kitabı okudu · 1 günde · 10/10 puan

Bu kitaba kadar, Rus edebiyatının en büyük yazarının Dostoyevski olduğunu düşünürdüm. Yeraltından Notlar'ı okuduğumda böyle bir hisse kapılmıştım. Şimdi öyle düşünmüyorum. Bir Delinin Hatıra Defteri, yazının gücünü ve taa geçmişten gelip sizi avuçlarının içine alan yazarın büyüklüğünü görmenizi sağlıyor. Delinin hüzünlü masalını okumak için fazla zaman kaybetmeyin.

Muzaffer Kılıç, Yeraltından Notlar'ı inceledi.
11 saat önce · Kitabı okudu · Puan vermedi

Freud, Adler ve Yung gibi insan psikolojisiyle ilgilenmiş kişilere ilham vermiş, akıl hocalıklarını üstlenmiş bir yazardan muhteşem bir eser. Herkesin kendisinden bir parça bulacağı, hiç kimsenin üstüne alınmayacağı ruhsal çözümlemelerin yapıldığı muazzam bir kitap.

Ummuhan akman, Yeraltından Notlar'ı inceledi.
 11 saat önce · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · 10/10 puan

Yeraltında kendimize sakladıklarımızın başkalarıyla ne kadarını paylaşabiliriz? Bir süre sonra onların kutsallığına inanıp bunu yapmakla yapmamak arasında kaldığımız süre içinde akar başkalarıyla etkileşimimiz ama yine de biz bu süreçten hep bir seyler öğreniriz. Çoğu zamanda kendi çıkarlarımıza tamamen aykırı şeyler seçerek belkide..

Arca Çetinkaya, bir alıntı ekledi.
21 saat önce

Anlayışınızla övünüyorsunuz, ancak bir yandan da tereddütlerle dolusunuz, çünkü kafanız işlediği halde kalbiniz ahlaksızlıkla kararmış; halbuki temiz kalpli olmayan kimsenin idrakı tam değildir.

Yeraltından Notlar, Dostoyevski (Sayfa 42 - Hasan Ali Yücel Klasikler Dizisi)Yeraltından Notlar, Dostoyevski (Sayfa 42 - Hasan Ali Yücel Klasikler Dizisi)