Yerçekimi, insanın göğe sığmadığındandır.”

Dağlarca ile../ Yasemin Arpa

Dilek Obut, bir alıntı ekledi.
18 May 23:35

Einstein'ın yerçekimi açıklamasına göre, uzayı en fazla Güneş çökerttiği için, biz, Güneş'in çevresinde döneriz. Einstein'ın bu açıklamasında evren, eğer durağan bir yapıda olsaydı, bütün maddenin (yıldızların, gezegenlerin... ) zamanın ve mekanın en büyük çukurunun dibinde birleşecekleri görülmektedir. Newton'un fiziği cisimlerin birbirlerini çekmelerini açıklamıştır, Einstein' ın fiziği ise bunu daha geliştirmiş ve kütlesi olan bir cismin, zamanı ve uzayı nasıl değiştirdiğinin matematiğini ortaya koymuştur.

Big Bang Ve Tanrı, Caner TaslamanBig Bang Ve Tanrı, Caner Taslaman
Harun Mert, bir alıntı ekledi.
17 May 13:22 · Kitabı okudu · İnceledi · Puan vermedi

Madde, çağdaş medeniyeti kendine doğru çekti, bir yerçekimi gibi.

Samanyolunda Ziyafet, Sezai Karakoç (Sayfa 98)Samanyolunda Ziyafet, Sezai Karakoç (Sayfa 98)
Şaize Güven, bir alıntı ekledi.
16 May 16:48 · Kitabı okuyor · İnceledi

Acıklı olan ,büyüdükçe alışkanlıklarımızin sadece yerçekimi yasasıyla sınırlı kalmaması.Ayni zamanda dünyanın kendisinede alışırız.

Sofie'nin Dünyası, Jostein Gaarder (Sayfa 26 - Pan yayıncılık)Sofie'nin Dünyası, Jostein Gaarder (Sayfa 26 - Pan yayıncılık)
Eymen Gültekin, bir alıntı ekledi.
16 May 12:14 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

"Birisiyle mühürlenmek onu gördüğünde her şeyin değişmesi gibi bir şeydir.Bir anda seni gezegene bağlayan şey yerçekimi değil o olur.Başka hiçbirşeyin önemi yoktur.Onun için herşeyi yapabilir,her şey olabilirsin."

Alacakaranlık, Stephenie MeyerAlacakaranlık, Stephenie Meyer
Fatoş Çetiner, bir alıntı ekledi.
12 May 09:34 · Kitabı okuyor

Mu'da en fazla gelişen bilim dallarından biri fizikti. Mulu bilim insanları, manyetik alanlar yaratabiliyor, gazların kaldırma kuvvetini kullanabiliyor, istedikleri zaman yerçekimi kuvvetini ortadan kaldırabiliyor ve hatta uçan cisimler yapabiliyorlardı. Cayse, Meksika'daki Muluların Peru, Mısır ve Atlantis'ten gelenlerle bir araya gelerek piramit ve tapınakların inşasında görev aldıklarını ve taşların kaldırılmasında gazlasın kaldırma kuvvetinden yararlandıklarını ifade etmektedir.

Atatürk ve Kayıp Kıta Mu, Sinan Meydan (Sayfa 77)Atatürk ve Kayıp Kıta Mu, Sinan Meydan (Sayfa 77)
mithrandir21 | Uğur, bir alıntı ekledi.
10 May 23:10 · Kitabı okuyor

Ay'da Yerçekimi
Dünya’da doksan kilo olan bir insanın Ay’da sadece 15 kilo geldiğini fark etmesi epey mutluluk verici olabilir. Sabit bir hızla düz bir şekilde yüründüğünde, insan kendini yüzüyormuş gibi hissedebilir. Ancak yön değiştirmeye, köşelerden dönmeye ya da durmaya çalıştığında, hâlâ doksan kiloluk kütle veya süreduruma sahip olduğunu fark edecektir. Çünkü ister Dünya’da, ister Ay’da, isterse Güneş’te ya da uzay boşluğunda olsun bu ağırlık sabittir ve değiştirilemez. Bu yüzden Ay’da yaşamaya tamamen alışılmadan önce, her cismin, gerçek ağırlığının altı katı oranında yavaş hareket ettiğinin öğrenilmesi gerekiyordu. Bu da ancak sayısız çarpışma ve sert darbeler atlatıldıktan sonra öğrenilirdi ve çoktan beri Ay’ da yaşayanlar, yeni gelenler ortama alışana dek onlardan uzak dururlardı.

Bir Uzay Efsanesi, Arthur C. Clarke (Sayfa 78 - İthaki Yayınları)Bir Uzay Efsanesi, Arthur C. Clarke (Sayfa 78 - İthaki Yayınları)
Srs Blck, bir alıntı ekledi.
08 May 20:43

Tüm diğer kurallar kaybolup gitse bile bazıları hep baki kalır. Mesela... yerçekimi gibi. Gezegenlerin hareketleri gibi.

Bizim Sonsuz Anımız, Lauren Myracle (Sayfa 95)Bizim Sonsuz Anımız, Lauren Myracle (Sayfa 95)
* ilge, bir alıntı ekledi.
08 May 17:11 · 9/10 puan

İnsanın yaşlandıkça kısalmasının nedeni bu, kemiklerin kısalmasıyla ilgisi yok, yerçekimi denen şey dünyanın yorgunluğu aslında, bizi yere çeken şey dinmeyen bu yorgunluk.

Dünya Ağrısı, Ayfer TunçDünya Ağrısı, Ayfer Tunç
ibiaryu, bir alıntı ekledi.
08 May 15:28 · Kitabı okuyor

Tüm hareketler aydaki yerçekimi koşullarında canlandırılan bir baleyi düşündürüyordu.

Şibumi, Nicholas Seare - TrevanianŞibumi, Nicholas Seare - Trevanian