yasin yarış'ın Kapak Resmi
yasin yarış tekrar paylaştı. 18 Mar 12:42
Sevgi Sertel, Katilin Özrü'ü inceledi.
18 Mar 11:53 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 10/10 puan

Ve “Katilin Özrü” çabucak bitiverdi :) Nurhan Işkın’ın okuduğum ilk kitabı ve daha başlar başlamaz beni hemen içine çekiverdi. Akıcı bir anlatımı var ve kurgu çok başarılıydı. Bu tür kitaplarda ben o kitabı yaşamaya başlıyorum resmen...

Ana karakterimiz Komiser Aylin. Anne ve Babasını çok küçük yaşta talihsiz bir şekilde kaybetmiş ve bunun travmasını üzerinden atamamış 28 yaşında, kendini mesleğine adamış başarılı bir Kadın. Yaşadığı trajedi sonucu insanlara uzak, duygusal ilişkilere kapalı halen yaralı...

Bir gün aldıkları bir ihbar ile ekibi ve Aylin olay yerine gittiklerinde gördükleri manzara karşısında dehşete düşerler. İşlenen cinayet tüyler ürperticidir. Tüm ekip bu işi çözmeye ve katili bulmaya odaklanırken, yeni bir ihbar ile cinayetin boyutu değişir. Çünkü karşılarında çok zeki, soğukkanlı bir seri katil vardır. Ve onlarla kedinin fare ile oynadığı gibi oynar. Tüm cinayetlerinde imzası hep aynı ve kan dondurucu niteliktedir.

Komiserimiz bu olayları çözmeye çalışırken, iş adamı Hakan ile tanışır ve ilk defa yaşamadığı duygular içerisine girer ancak kendini uzak tutmaya karlıdır. Onun hayatında bu tür duygulara yer yoktur. Ancak Hakan gölge gibi peşinde dolanır ve Aylin den vazgeçmeye niyeti yoktur.

Bir yandan Hakan ile ne yapacağını düşünürken, diğer yandan görüştüğü olası şüphelilerin sayısı artar ve herkes şüpheli halini alır ancak kanıt bulamayan Aylin ve ekibi için zor günler başlar.

Zira katilimiz kafayı Aylin'e takmış, kendisine mesajlar, ve evine-ofisine çiçek gönderecek kadar meydan okumaya başlamıştır.

Katil kim?
Bu cinayetleri neden işliyor? Geçmişindeki sır nedir?
Aylin tehlikeyi atlatabilecek mi?
Hakan ve Aylin için bir gelecek olacak mı ?

Cevaplar için kitabı okumanız gerekiyor :) Bir ara katil kim krizim başladı ve “lütfen o olmasın” diye söylenirken buldum kendimi :)
Ve sonlara doğru yazarımız ters köşesini yaptı ve çok güzel bağladı hikayeyi...
Ben çok severek, kitabı yaşayarak okudum. Herkese tavsiye ediyorum, bir solukta bitiveriyor kitabımız...
Şimdi sıra hemen ikinci kitapta..
Sevgili Nurhan Işkın kalemine, yüreğine sağlık. Başarıların daim olsun...

yasin yarış tekrar paylaştı. 14 Mar 12:06
tıpçı pandanın kitaplığı, bir alıntı ekledi.
12 Mar 16:10 · Kitabı okudu · Puan vermedi

'Yaşam bir hediyedir. Rahatlıkla aldığın bir nefes bile seni mutlu etmek için yeterlidir.'

Kralsız Ülke - Yaşam Taşı, Yasin Yarış (Sayfa 42 - kuzgun)Kralsız Ülke - Yaşam Taşı, Yasin Yarış (Sayfa 42 - kuzgun)