Ateşle Oynayan Kız Millennium Serisi 2

9,0/10  (183 Oy) · 
881 okunma  · 
153 beğeni  · 
3.417 gösterim
“Eğer hâlâ Ejderha Dövmeli Kız’ı okumadıysanız, bu övgüyü okumayı bırakın ve bir tane alıp okumaya başlayın…
Eğer Ejderha Dövmeli Kız’ı okumayı bitirdiyseniz, o zaman hiçbir şey ikincisini almaktan sizi alıkoyamaz.”
-ERICA MARCUS

“İlkinden daha etkileyici ve daha şaşırtıcı… Bu roman okurları esir edecek.”
-SUNDAY TIMES

“Ateşle Oynayan Kız az bulunan bir şey… serinin ilk kitabından daha iyi olan bir roman…”
-LOUISE FRANCE, OBSERVER

“Etkileyici, bu kitap için sabahlamaya değer.”
-ENTERTAINMENT WEEKLY

“Etkileyici bir iş… Tırnak yedirten bir cinayet ve sırlar.”
-PEOPLE

“Bu kitabı bitirene kadar uyumayı unutacaksınız.”
-DALLAS MORNING NEWS

“Zekice… Beni esir etti ve gözümü kırpmadan okudum.”
-ALAN CHEUSE, SAN FRANCISCO CHRONICLE

“Kurgunun ölümsüzlüğüne hoş geldin, Lisbeth Salander!”
-MARIO VARGAS LLOSA, EL PAlS

“Dünyanın en başarılı suç romanı yazarı olarak memnuniyetle Larsson’u gösterebilirim.”
SLATE
 • Baskı Tarihi:
  Ağustos 2013
 • Sayfa Sayısı:
  679
 • ISBN:
  9786054263684
 • Orijinal Adı:
  Flickan Som Lekte Med Elden The Girl Who Played With Fire
 • Çeviri:
  Ali Arda
 • Yayınevi:
  Pegasus Yayınları
 • Kitabın Türü:
yunus ÖZTÜRK 
04 Haz 2015, Kitabı okudu, Beğendi, 10/10 puan

Lisbeth Salander karakterine hayat veren beyine saygılar... ve sonsuz teşekkürler. Bu onura erişememek çok trajik , Stieg Larsson yaşasa kesin bunlardan daha iyilerini yazardı. Her şey çok zekice, her dakika bir şaşkınlık hayran kalmamak elde değil.

Ceren Acer 
01 May 2015, Kitabı okudu, 10/10 puan

Mıllennıum serisinin ikinci kitabı olan Ateşle Oynayan Kız, bir çırpıda biten bir roman. Romanı nefessiz, soluk soluğa, büyük bir merakla okudum desem abartmış sayılmam sanırım. Çok kalın bir roman fakat, okurken sayfaları jet hızıyla çeviriyorsunuz adeta. Böylelikle kitabın son sayfasını okurken buluyorsunuz biranda kendinizi. Yazar gerçekten profesyonelce tasvir etmiş karakterleri. Sanki kitap boyunca karakterlerin ve yaşanan dehşetin içinde hissettim kendimi. Özellikle kitabın karakterlerinden olan Lisbeth Salander, çok gerçekçi ve zekice okuyucunun gözleri önüne serilmiş. Bu karakterlere ve yazarın kalemine hayran kalmamak mümkün görünmüyor zaten. Lisbeth, alışılagelmiş kadın karakterlerin dışında bence. Güçsüz gibi duruyor ama güçlü, savunmasız gibi duruyor ama en büyük savaşçı, mücadeleci bir ruha sahip. Siz de Lisbeth Salander ile maceranın doruklarına çıkmak istiyorsanız; adresiniz: Ateşle Oynayan Kız tam size göre Adıyla son derece uyumlu bir roman. Lisbeth Salander gerçekten de ateşle oynuyor! Üçüncü seriyi okumak için sabırsızlanıyorum.

Halil Yavuz KAYA 
19 Eki 2015, Kitabı okudu, 13 günde, Beğendi, 7/10 puan

ilki kadar ( Ejderha Dövmeli Kız. ) ilginç ve sürükleyici. Bu kitabın ilk sayfalarında; İlk kitap dan yumuşak geçişlerle, bir nevi özetini ve hatırlatmalar da bulunmuş yazar...
Bu kitapla ilgili olarak güzel kurgu ve ilgin, sürükleyici hikayesinin yanı sıra bence eleştirilebilecek yönü; Bir paragraftan diğerine geçişler de, birden farklı bir konuya geçmiş olduğunu anlayamıya biliyorsunuz. Başa dönerek tekrarlamanız gerekebiliyor. Hikayenin rol modellerinin birden fazla adları olması yazar bunlardan bahsederken bazen birini, bazen diğerini yine aynı kişinin soy adını kullanması fikir bulanıklığına sebebiyet veriyor. Bunca uzun kitap da alıntı yapacak çarpıcı cümleler bulamamanız sizleri yanıltmasın.
Bunların dışında güzel bir kitap....
Üçüncüsünü okumayı sanırım biraz erteleyeceğim.
İyi okumalar dileğimle...

Dara 
13 Nis 2015, Kitabı okudu, Puan vermedi

Hayatınızda köşesine sinmiş, ufak tefek görünen kaç kişi var? Gerçek dünyasından bihaber olduğunuz ve duygularını önemsemediğiniz. Hatta belki pasif görüp ezmeye kalktığınız kaç kişi oldu? Lisbeth Salender güçlü bir karakter ve artık onun alması gereken bir öcü var. Bir çırpıda okuyup bitirdim. Yetmedi diğer kitabı da okudum. Stieg Larsson'u gerçekten tebrik etmek lazım. Kurgu oldukça güzeldi, hele ki diğer kitabına oranla daha somut olasılıklarla güzelce örülmüş bir kurgu vardı.

Buse Demir 
30 Nis 2015, Kitabı okudu, Beğendi, 10/10 puan

Lisbeth.. Cesareti ve aklına hayranlığımız... Bu kitap kesinlikle serinin yıldızı. Okurken ilk kitabından çok etkilenmeme rağmen ikinci kitaba başladığımda aslında etkilendiğim herşeyin küçük bir fragman olduğunu düşündüm. Kitapta sevmediğim tek nokta, bitmesi oldu..

Çalışkanarı Çiğdem Özdemir 
30 Mar 2015, Kitabı okudu, Beğendi, 10/10 puan

Çok güzel bi ikinci kitaptı, birinciyi aratmadı, Üçüncüye merak uyandırdı..Seri zaten her anlamda olağanüstü idi. Ama açıkcası filmleri tam anlamıyla hayal kırıklığı idi. Neden iyi kitapların kötü filmleri olur ki :(

Kitap yalnızca 
 08 May 2015, Kitabı okudu, Puan vermedi

Salander' i daha iyi tanımamızı sağlıyor Ateşle Oynayan Kız. İlk kitabı bende daha çok merak uyandırsa da serinin bu kitabı kesinlikle okunması gerekenler arasın da... Salander çok çarpıcı bir karaktere sahip güçlü,akıllı,kıvrak zekalı.Yaşadıkları sayesinde bu kadar güçlü ve zor kararlar alabilen,aldığı kararları korkmadan uygulamaya geçirebilen bir kişi. Kitap uzun bir kurguya sahip, sayfa olarak uzun olmasına rağmen o kadar akıcı ki bir çabuk da sıkılmadan bitirebiliryorsunuz. Ben severek okudum size de tavsiye ederim.

İyi okumalar...

Esma Ünal 
31 Oca 2015, Kitabı okudu, Puan vermedi

Aslında bu ikinci seri birinci kitapta aklınıza takılan bütün sorulara cevap Lisbethin aslında nasıl bir karakter olduğunu ön yargılarla hiçbir yere varılamıyacağını asıl meselenin insanı tanımak olacagını gözler önüne seriyor

Tolgahan Karan 
18 Oca 18:30, Kitabı okudu, 3 günde, Beğendi, Puan vermedi

seriyi aynı hızıyla devam ettirdiği için rahmetliyi şükranla anıyorum..

Esma Tezgi 
31 Mar 2015, Kitabı okudu, Beğendi, 10/10 puan

Mükemmeldi!
Kurgusuyla, anlatımıyla, karakterleriyle, hikayesiyle mükemmeldi. Birinci kitaptan daha akıcı ve etkileyiciydi, ilk kitap biraz geç açılsa da bu baştan sona akıcı ve sürükleyiciydi. Çok şaşırtıcı ayrıntılar vardı. Bu kitapta Salander daha ön plandaydı, geçmişinin açığa çıkmasına çok sevindim. Heyecan, gizem, cinayet, dram her şey vardı ve hiç sıkılmadan okudum.
Mutlaka okunması gereken bir kitap.

2 /

Kitaptan 9 Alıntı

Halil Yavuz KAYA 
 19 Eki 2015, Kitabı okudu, İnceledi, Beğendi, 7/10 puan

"İşte bunu anlayamıyorum" dedi. "Bir insanın nasıl hem bu kadar yetenekli, hem de sosyal açıdan bir o kadar özürlü olur.''

Ateşle Oynayan Kız, Stieg Larsson (Sayfa 336)Ateşle Oynayan Kız, Stieg Larsson (Sayfa 336)
Halil Yavuz KAYA 
 19 Eki 2015, Kitabı okudu, İnceledi, Beğendi, 7/10 puan

Sana küçük bir tavsiye de bulunayım. Tahmin de yürütme. Çabuk sonuç çıkarmaktan kaçın.

Ateşle Oynayan Kız, Stieg Larsson (Sayfa 322)Ateşle Oynayan Kız, Stieg Larsson (Sayfa 322)
Melike Sezer 
15 Mar 2015, Kitabı okudu, İnceledi, Beğendi, 10/10 puan

Bir denklemin kökü bilinmeyen denkleme kimlik kazandıran bir sayıdır. Kökün denklemi tazmin ettiğini söyleyebiliriz. Bir denklemi çözebilmek için bütün kökleri bulmamız gerekir. Düşünülebilecek bütün değerler tarafından tazmin edilen denkleme kimlik denir.

Ateşle Oynayan Kız, Stieg Larsson (Sayfa 415)Ateşle Oynayan Kız, Stieg Larsson (Sayfa 415)

Kitapla ilgili 1 Haber
Burası çok ıssız