Bıçak Sırtı

8,4/10  (123 Oy) · 
449 okunma  · 
90 beğeni  · 
2.678 gösterim
Hangisi daha korkunç?

Sevdiğiniz birini mi kaybetmek, yoksa uğruna her şeyden vazgeçmeye hazır olduğunuz hayallerinizi mi?

Mesleğinin henüz başlarında, genç bir doktor olmasına rağmen başarılarla dolu, kusursuz bir sicile sahip olan Kate, en son girdiği ameliyattan hem sevdiği bir insanı hem de gelecek hayallerini masada bırakarak çıkar. Sorunsuz olması beklenen ameliyat, anlaşılmaz bir şekilde tam bir kâbusa dönüşmüştür ve önce hastanın yakınları, sonra da hastane yönetimi bu kâbustan Kate'i sorumlu tutmaktadır. Öte yandan, bütün bunlardan habersiz ortaya çıkan bir katil, elinde bir liste, hastane personelini teker teker avlamaya başlar ve onu gören, elinden kurtulan tek insan olarak Kate bu listenin en tepesinde yer almaktadır.

Bütün oklar ona çevrilmişken, bütün deliller ve zaman onun aleyhine işlerken Kate, hem ensesinde nefesini hissettiği acımasız bir katilden kaçmak hem de kaybetmeye mahkum göründüğü bir davayı çözüme ulaştırmak zorundadır.

"Gerilim, macera ve tutkunun harika bir karışımı."
-Romantic Times-

"Tess Gerritsen hepimizin başucu yazarlarından biri."
-Stephen King-

"Gerritsen'in romanlarında bağımlılık yaratan bir şeyler var... Gözlerinizi sayfadan ayıramıyorsunuz; akıp gidiyor. Vakit gece yarısını geçip sabaha dönmesine, içinizin ürpermesine, tüylerinizin diken diken olmasına aldırmadan okuyorsunuz."
-Maine Sunday Telegram-

"Gerritsen hayranlarını hayal kırıklığına uğratmayacak bir roman... Yeni okurların bu heyecanı keşfetmesi için iyi bir fırsat."
-Booklist-

"Sizi her zaman soluksuz bırakmayı başaran Tess Gerritsen'den muhteşem bir roman."
-The Philadelphia Inquirer-

"Gizemler ardına saklanmış, korkutucu ve çekişmeli bir mücadele."
-Kirkus-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Kasım 2011
 • Sayfa Sayısı:
  360
 • ISBN:
  9786055420567
 • Orijinal Adı:
  Under The Knife
 • Çeviri:
  Özlem Gültekin
 • Yayınevi:
  Martı Yayınları
 • Kitabın Türü:
Sadettin TANIK 
07 Ağu 2015 · Kitabı okudu · 2 günde · 8/10 puan

Tess Gerritsen'in kendi dalında yazarlığına diyecek bişey yok ancak bu kitapta kendini biraz tekrar etmiş gibi geldi. Ayrıca diğer kitaplarına göre aşk konusu çok baskın . Rizolli & Isles serilerini daha başarılı bulduğumu söyleyebilirim. Ama yine de akıcı ve heyecanlı bir kitap. Okuyun derim.

Ceren Acer 
25 Tem 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Bir avukat ile doktorun aşkı ve olay örgüsündeki cinayetler güzel ve okuyucuyu merakta bırakabilecek şekilde kaleme alınmış. Bıçak Sırtı romanını, yine aynı yazarın bir başka romanı olan Aşk Ölümden Uyanıştır romanına az da olsa benzettim. Aşkın ele alınış biçiminde okurken hissedebileceğiniz benzerlikler var. Yine de bana göre kusursuz ve etkileyici bir romandı. Temposu son sayfaya kadar düşmüyor. Tess Gerrıtsen'e sonsuz teşekkürler.

zeynep 
28 Tem 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Çok güzel ve sürükleyici bir kitaptı. Yazar katili çok iyi saklamış beni yanılttı. Kitabın sonuna kadar tahminlerim hep yanlış çıktı. Çok beğenerek ve eğlenerek okuduğum bir kitaptı.

Fatma Subaşı 
20 Haz 2015 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Tess'in kitaplarını daha önce hiç okumamıştım. Cerrah ve serisini ise (Rizzoli&Isles olarak ) tv de izlerdim. Herkes Tess'in harika yazarlığından bahsederek bende de okuma isteğini uyandırdı. Ve ilk olarak seriden ziyade tekli kitaplarına yöneleyim dedim ve Bıçak Sırtına başladım.
İlk başlarda normal görünen her şeyin aslında ne kadar farklı olduğunu kitabı okudukça farkına varıyor insan... Tahmin ettiğim gibi çok aşırı kanlı ve korkutucu değildi. Aşırı gerildiğim anlar oldu mu ? Evet ! Sonlara doğru katilin ortaya çıkışında... Onun öncesinde herhangi bir gerilim veya korku yaşamadım. Fakat şunu belirtmeliyim ki ; yazar konuyu öylesine işlemiş ki biran olsun kitabı elinizden bırakamıyorsunuz. Fakat yine de eksik yerleri yok değil... Mesela David'in Annesi ile beraber olduğu kısımlar... Evet kitap korku romanı bir aşk romanı gibi bir şey beklemiyordum fakat yine de içindeki aşk biraz daha güzel göze girebilirdi. Ama sonuçta kadın gerilim kitaplarının kraliçesi aşk kitaplarının değil. :)) Bu yüzden affedilebiliyor işte.
Sonuç olarak gerçekten okumaktan keyif aldığım kitaptı... Ağır kitaplardan sonra iyi geldi biraz nefes aldım.

hazal ayar 
01 Eyl 2015 · Kitabı okudu · 9/10 puan

İki günde okuyup bitirdiğim kitaplığımın en özel yerini alan kitap sanırım bu. Sıkılmadan tüm seriyi okuyacağım. Beni alıp başka yerlere götüren iyi ki okumuşum dediğim en özel kitaplardan birisi. Bir kaç defa daha okuyabilirim bu kitabı. Normalde hiç okumam dediğim tarzda kitaplarla beni tanıştıran arkadaşıma da teşekkür etmeyi borç bilirim.

Esra 
22 Mar 2016 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Kitaba başlarken biraz zoraki bir başlangıç yaptım. Elimde fazla seçenek yoktu ve boş boş oturmaktansa okumayı tercih ettim. Tess Gerrıtsen gerçekten iyi bir yazar ama benim gibi bir kaç tane kitabını okuduysanız ilk bir kaç sayfada kurguyu çözüyorsunuz. Bu da sıkılmanıza neden oluyor. Yeni okuyanlar için farklı olabilir ama beni çok çekmedi.

maviş gündoğdu 
 28 Mar 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

ilk tess kitabim bitti. Evet kurgu guzel konu guzel cümleler güzel.. ama Üzgünüm ki herkes gibi kitabin sonunda sasirmadim katil tahmin ettigim kisi cikti. ☺ hayal kirikligina ugradim.. Çünkü kitabin sonunda "aaa katil o nasil olabilir yaaaa " demek istiyodum

Seda Köktürk 
26 Kas 2015 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi

Katilin baştan beri yanımızda bize bir nefes kadar yakın olup da acaba omu, yok canım değildir ya kesin o evet bak tahminim doğru çıktı tarzında olan azıcık ucundan da aşk kokan 4 lü cinayetler serisi bir Gerritsen kitabı...İyi ki varsın Tess bacı...

EMRE YAMAN 
15 Ağu 2015 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Doktor KATE ve başından geçen olaylar. İnsan seçimler arasında kalabiliyor. İş veya hayat arasında işte işin içine azda olsa aksiyon girince bu kitap ortaya çıkıyor. Tess yine yapmış yapacağını.

Cihan Mert 
13 Ara 2015 · Kitabı okudu · 4 günde · Puan vermedi

Soluksuz bir macera. Tess Gerritsen'ın zekasına hayran kalmamak mümkün değil.

2 /

Kitaptan 22 Alıntı

Derya Yalınkılıç 
13 May 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Şans
"Ah, günümüzde işler böyle yürüyor galiba. Bir kadın... belli bir yaşa geldiğinde, elinin altında bir adam varsa kendini şanslı sayıyor..."

Bıçak Sırtı, Tess GerritsenBıçak Sırtı, Tess Gerritsen
Derya Yalınkılıç 
16 May 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Acı
Çok fazla ölüm, çok fazla acı yaşanmıştı. Ve hepsi de sevgi adı altındaydı.

Bıçak Sırtı, Tess GerritsenBıçak Sırtı, Tess Gerritsen
Derya Yalınkılıç 
15 May 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Hayat
"Dünya hiçbir zaman güvenli bir yer olmadı. Ama hayatta kalmayı başardım."

Bıçak Sırtı, Tess GerritsenBıçak Sırtı, Tess Gerritsen
Derya Yalınkılıç 
15 May 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Ruh
"İnsan ruhu ve aklı çok sayıda çarpışan parçadan oluşur. Bunu bilinçaltına karşı benlik, dürtüye karşı kontrol şeklinde adlandırabiliriz. Mesela şiddete bir bak. Birçoğumuz uygarlaşmamış, acımasız eğilimlerimizi gömmeyi başarırız. Ama bazılarımız bunu yapamaz. Neden diye sorarsan, kim bilir? Çocukluk çağlarında yaşanan taciz mi? Beyin kimyasındaki birtakım anormallikler mi? Sebep her ne olursa olsun, bu insanlar yürüyen birer saatli bombadırlar. İşin korkunç yanı, onlar her yerde, ettafımızdadırlar. Ama biz, içlerindeki bir şey, bir su bendi yıkılana kadar onları fark etmeyiz. En sonunda saldırgan taraf kendini gösterir."

Bıçak Sırtı, Tess GerritsenBıçak Sırtı, Tess Gerritsen
3 /