Dolunayda Aşk

7,8/10  (12 Oy) · 
42 okunma  · 
9 beğeni  · 
587 gösterim
Romanın kahramanı Tory Bodeen, doğduğu kasaba olan, Güney Carolina'daki Progress'e on sekiz yıl sonra geri döner. Genç kız, acı dolu geçmişiyle yüzleşme ve sekiz yaşında ufacık bir kızken kaybettiği arkadaşı Hope'un ölümündeki sırrı çözme isteğiyle geri dönmüştür. Arkadaşını öldüren kişiyi bulacak ve bir zamanlar kendisine ihanet etmiş olan kasabayla uzlaşacaktır. Ancak, sahip olduğu psişik güçler Tory'nin dünyayla iletişim kurmasını zorlaştırmakta, bu özelliği içe dönük kişiliği ile birleştiğinde insanların ondan ürkmesine neden olmaktadır. Yine de, hediyelik eşya dükkanını açınca, tüm kasaba halkının ilgi odağı haline gelir. Ölen arkadaşının annesinin nefret dolu tepkilerine rağmen Tory'nin acılarını dindiren de Hope'un ağabeyi Cade olur. İki genç arasında gelişen aşk genç kızın hayatına bir ışık gibi doğmuştur. Tory inanamadığı bir mutluluk içnide kasabada dostlar edinmeye ve kendine bir hayat kurmaya başlarken, geçmişin hayaletleri geri gelir. Hope'un katili, Tory'nin de peşine düşmüştür...
 • Baskı Tarihi:
  2001
 • Sayfa Sayısı:
  456
 • ISBN:
  9753313527
 • Orijinal Adı:
  Carolina Moon
 • Çeviri:
  İyet Çetinkaya
 • Yayınevi:
  Epsilon Yayınları
 • Kitabın Türü:
Ülkü Ciner 
29 Eki 2015, Kitabı okudu, 5 günde, Beğendi, 7/10 puan

Nora Roberts kitaplarında aşk temasını esas alarak polisiye, gerilim veya fantastik kurguyla okuyucuya sunar.
Bu kitapta da psişik güçleri olan genç kadın, küçükken yaşadığı ve çok acılar çektiği kasabasına geri döner. Sekiz yaşında bataklıkta buluşmak için anlaştığı halde babasından dayak yediği için arkadaşının yanına gidemeyen Tory, Onun bedeninde uyanarak öldürülmesine şahit olur. Berbat bir halde koşup, arkadaşının ailesine haber verir. O günden sonra kendine gelmesi ve babasının işkencelerinden kurtulması hayli zaman alır. Sonunda başarır ve arkadaşının katilini bulmak için kasabaya yeniden döner. Hem katili hem de hayatının aşkını bulur.
Fakat katili asla tahmin edemezsiniz. Çünkü çok saçma biri. İpucu vermeden saçma dememin sebebini açıklayamam. Ama gerçekten 'yok artık' dedirtecek bir son olmuş.
Hayranı olduğum yazarların kitaplarına, beklentimin altında da olsa öncekilerin hatırına yaklaşımım olumludur. Fakat bu kitap için bunu diyemem. Belki yazarın ilk kitaplarındandır. Tarz ve hikaye güzel fakat kitabın genelinde bir yavanlık var. Hele sonu... Katil uşak olsa bundan iyiydi :)

Müzeyem Adem 
03 Eki 2015, Kitabı okudu, Beğendi, 10/10 puan

Yazarın, çok beğendiğim kitaplarından biridir. Okuyalı uzun zaman oldu ama hikayesi, katilin kim olduğu hala aklımda. Romanın filmi de mevcut, merak edenler izleyebilir ama tabii ki kitabı okusanız daha iyi.
Hikayeye gelince: olaylar Tory'nin etrafında dönüyor. Diğer çocuklardan farklı olması ve özel yeteneğinin ailesi tarafından kabul edilememesi sonucu geçirdiği acı dolu çocukluk ve küçük yaşta en yakın arkadaşını kaybetmesi, Tory'nin ruhunda derin izler bırakır. Yetişkin bir kadın olduktan sonra yaşadığı hayal kırıklıkları da onu yine, yıllar önce ayrılmak zorunda kaldığı ve çocukluğunu geçirdiği yere geri getirir. Orada hayatının aşkını ve yeteneği sayesinde arkadaşının katilini bulacaktır.
Dostluk, aşk, hafiften gizem ve gerilim içeren bir hikaye. Bu türü sevenlerin okursalar pişman olmayacaklarını düşünüyorum. :)

Kitaptan 6 Alıntı

Ülkü Ciner 
 28 Eki 2015, Kitabı okudu, İnceledi, Beğendi, 7/10 puan

Çocuk
"İnsanlar çocukların unutacağını düşünür ama onlar hiçbir şeyi unutmazlar."

Dolunayda Aşk, Nora Roberts (Sayfa 361)Dolunayda Aşk, Nora Roberts (Sayfa 361)
Ülkü Ciner 
25 Eki 2015, Kitabı okudu, İnceledi, Beğendi, 7/10 puan

"Bana kalırsa sevgili dostum, sen asla yaşlanmazsın,
Çünkü hâlâ gözümün gözüne ilk değdiği günkü kadar güzelsin."

Dolunayda Aşk, Nora Roberts (Sayfa 5 - William Shakespeare)Dolunayda Aşk, Nora Roberts (Sayfa 5 - William Shakespeare)
Ülkü Ciner 
27 Eki 2015, Kitabı okudu, İnceledi, Beğendi, 7/10 puan

"Sana söylüyorum Tory, evlilik yağlı bir ipte cambazlık gibi bir iş, kimse arkadaşını bile bile belaya bulaştırmak istemez."

Dolunayda Aşk, Nora Roberts (Sayfa 231)Dolunayda Aşk, Nora Roberts (Sayfa 231)
Ülkü Ciner 
28 Eki 2015, Kitabı okudu, İnceledi, Beğendi, 7/10 puan

"Kitapların içine dalarsın. Bir karakter olursun, en sevdiğin karakterin yerine geçersin. Tecrübe kazanırsın."

Dolunayda Aşk, Nora Roberts (Sayfa 347)Dolunayda Aşk, Nora Roberts (Sayfa 347)
Ülkü Ciner 
25 Eki 2015, Kitabı okudu, İnceledi, Beğendi, 7/10 puan

Geçmişi silip yok edemezsiniz ya da hiç var olmamasını dileyemezsiniz. Şimdiyi engelleyip geleceği değiştiremezsiniz. Hepimiz dünlerin etrafında dönüp duran zamanın döngüsü içinde kısılıp kalmışız. Bazen ne kadar mücadele ederseniz edin, o dünler sizi içine çekmeyi başarır.

Dolunayda Aşk, Nora Roberts (Sayfa 26)Dolunayda Aşk, Nora Roberts (Sayfa 26)