Kırmızı The Circle (Çember) Serisi 2

9,0/10  (20 Oy) · 
49 okunma  · 
15 beğeni  · 
781 gösterim
Kırmızı, geçmişle geleceğin ortak kaderidir.
Kırmızı, yitirilen cennetin destansı kurtuluşudur.
Kırmızı, Çemberin en kanlı halkasıdır.

Gökkuşağı ormanları büyük çapta bir yıkımın eşiğindedir.
Ölüm saçan bir virüs, dünyamızdaki teröristlerce yayılmaya başlamıştır.
Thomas Hunter’ın sabrı tükenmiştir; ölümle randevu için kalan süre üç haftadır ve bu bir olasılık değil, gerçeğin ta kendisidir.
İki dünyayı da kurtarabilecek bir çözüm yolu bulmaktan başka çıkış yolu yoktur.

Siyah’ın akıllara durgunluk veren temposu, Ted Dekker’ın efsane Çember serisinin ikinci kitabı Kırmızı’yla doruğa çıkıyor.

Thomas Hunter en fazla bir ay önce, garsonluk yapan başarısız bir yazarken, şimdi kendini iki dünyayı da çöküşten kurtaracak zorlu bir maceranın içinde bulmuştu. Bir dünyada, ilkel savaşçılardan oluşan bir orduya kumanda eden, savaşlarda yaralanmış bir general; diğerinde ise durdurulması mümkün olmayan bir virüsle küresel bir kaos yaratma niyetinde olan teröristleri alt etmeye çalışan bir adam.

Yıkımın eşiğinde iki dünya. Akla hayale gelmeyen bir çözüm.
Rüya ile gerçeğin çarpıştığı adrenalin yüklü bir destana hazır olun. Siyah, Kırmızı’ya dönerken artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak.
 • Baskı Tarihi:
  Mayıs 2011
 • Sayfa Sayısı:
  600
 • ISBN:
  9786055420123
 • Orijinal Adı:
  Red: The Heroic Rescue
 • Çeviri:
  Mihriban Doğan
 • Yayınevi:
  Martı Yayınları
 • Kitabın Türü:
Esma Tezgi 
15 Kas 2015 · Kitabı okudu · 5 günde · 9/10 puan

Kırmızı'yı Siyah'tan daha çok sevdim, olaylar daha anlaşılır, karakterler oturmuş ve hikaye çok güzel bir kıvama gelmiş. Kitap çok sürükleyiciydi, hiç sıkılmadım okurken, Siyah'ta rüya alemini çok benimseyememiştim açıkçası ama bu kitapta öyle bir şey olmadı. İki realiteyi de severek okudum.
Kitapta baştan sona tempo düşmüyor, sürekli yeni bir şey oluyor ve yeni şeyler açığa çıkıyor. Anlayacağınız tek düze ve sıkıcı olmaktan oldukça uzaktı. Kaos kitapta çok güzel yer alıyordu, yazar olayların dünyayı nasıl etkilediğini ve nelere yol açacağını çok güzel yazmış. Kitap güzel bitti, son sayfalar hem etkileyici hem de diğer kitaplar için vaat taşıyor.
Daha fazlası için; http://yorumatolyesi.blogspot.com/...er-kitap-yorumu.html

Salih kurt 
 23 Ara 2015 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Seriyi yakın bir zamanda bitirdim.Bu kitapla başladım gayet sürükleyici.Boş vaktinizi değerlendirmek ve sıkılmadan bir şeyler okumak istiyorsanız bu iş için ideal. Serinin diğer kitapları için aynı şeyi söylemek maalesef biraz zor, ''Yeşil'' kitabıyla başlasaydım eğer muhtemelen tamamlamazdım seriyi. Bu kitapta olay örgüsü ve karakterler tamamen oturmuşken serinin diğer kitaplarında tam tersi bir hal alıyor; alabildiğine karışık bir olay örgüsünün yanı sıra hikayede de birtakım boşluklar var. Ama dediğim gibi her türlü olumsuzluğa rağmen başlanabilecek bir seri, kesinlikle sıkılmayacaksınız en azından buna kefil olabilirim. Bir de bu kitap diğer kitapların tüm olumsuzluklarını alıp götürebilecek vasıfta. Son olarakta serinin polisiyeyle pek alakası yok tamamen fantastik edebiyat türünde. (Kahramanımız burda editörlere sesleniyor.)
İyi okumalar diliyorum.

angelsbooks 
17 Haz 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Bu seri favori serilerimden olma yolunda ilerliyor. Bilmeyenler için hatırlatma olsun. Seride 4 kitap var. Kitaplar isimlerin yanı sıra numaralandırılmış durumda. 0, 1, 2, 3. Seriyi okumaya 0 veya 1'le başlayabilirsiniz. Ben 1'le başlamıştım. 2'yi yani Kırmızı'yı da ağır ağır okurum demiştim. Bu ağır okuma isteğimi yarıya kadar devam ettirdim. Geçenlerde yine elime alayım dedim. Alış o alış ve son sayfada aldım soluğu, yine! Ne yaptın be adam!! Daha ne yazmış olabilir diye düşünürken olaylar olayları kovaladı. Bu seri kesinlikle tam benlik :D Bu arada her kitap ortalama 600 sayfa kadar. Gözünüz korkmasın, kitaplardan macera fışkırıyor çünkü :)

Kitaptan 1 Alıntı