Sokak Kedisi Bob Bob The Cat Serisi 1

8,2/10  (47 Oy) · 
111 okunma  · 
37 beğeni  · 
1.397 gösterim
Tam 22 dile çevrilen gerçek bir öykü.
Bu kitapta okuyacaklarınız hayal ürünü değil.
Times Bestseller

Sokaklarda yaşayan James Bowen yaralı bir sarman bulduğunda hayatının ne denli değişeceğini bilmiyordu.
Kıt kanaat geçiniyordu ve son ihtiyacı olan şey bir kediydi.
Oysa tanıştıktan sonra ayrılmaz bir ikili oldular ve birbirlerinin yaralarını sardılar.

Sokak Kedisi Bob herkesin yüreğine işleyecek, umut dolu ve sıcacık, gerçek bir hikâye…
 • Baskı Tarihi:
  2013
 • Sayfa Sayısı:
  224
 • ISBN:
  9786056370809
 • Orijinal Adı:
  A Street Cat Named Bob
 • Çeviri:
  Işıl Karahanoğlu Zaimoğlu
 • Yayınevi:
  Yabancı Yayınevi
 • Kitabın Türü:
Tuğba K 
14 Tem 2015, Kitabı okudu, 9/10 puan

Çok samimi bir hikayeydi gerçekten de içinizi ısıtacak bir kitap.Ayrıca yaşanmış olması da okurken ayrı bir anlam katıyor.Bu iki dostun yaşadıklarını anlatırken insanlara gizliden bazı mesajlar vermeyi ihtimal etmemiş.Kısa sürede okuduğum güzel bir kitaptı tavsiye ederiim.

zelo 
 30 Ağu 2015, Kitabı okudu, Beğendi, 10/10 puan

Hayvanları insanlardan daha çok severim genelde. Özellikle bir kedisi olan hayvan severler için çok samimi, okuduğunuzda keşke bende orada olsam diyebileceğiniz kitaplardan. Sevginin nasıl güzel bir şey olduğunu ve engellere nasıl yardımcı olduğunu kanıtlamıştır. Ve kurgu değil yaşanmış bir hikayedir. Youtube'da videolara ulaşabilir o sıcaklığı bob ve sahibinin yüzünde hissedebilirsiniz. :) keyifli okumalar

Sıla 
31 Tem 2015, Kitabı okudu, Puan vermedi

Az biraz sıkıcı gelebilir ancak bize daima umudun ve sevdiklerimiz için savaşmamız gerektiğini pes etmememizi tavsiye ettiğini düşünüyorum.

Oktay Y. 
10 Ağu 2015, Kitabı okudu, Beğendi, 9/10 puan

Uyuşturucu bırakmak isteyen bir kişinin apartman merdivenlerinde bulduğu kediyle başlayan çok güzel bir hikayesi. Okuması çok hoş bir kitap, elime geçtiği gün içinde bitirdim. Basit bir anlatımı ve mükemmel bir akıcılığı var.

Ümran Canoğlu 
02 May 2015, Kitabı okudu, 10/10 puan

sokak kedisi bob bence tam eğlencelik bir kitap. tavsiye ederim çünkü günümüzdeki değer yargılarına bakılırsa bir kedi hele hele nankör diye adlandırdığımız bir kedi bize çok şey gösterebilir...

Necmiye 
08 Nis 2015, Kitabı okudu, 8/10 puan

iki çaresiz......dosta ihtiyacı olan varlık,biryerde birşekilde yolları kesişiyor ve birbirlerinin acılarına merhem oluyorlar,bir kedi ile bir insan neden dost olamasın,

angelsbooks 
10 Şub 12:51, Kitabı okudu, 13 günde, Beğendi, 9/10 puan

Tam 22 dile çevrilen, James Bowen ve Bob'un arkadaşlığıyla kurtulan gerçek bir hayat öyküsü! Kedilere bayılan biri olarak kitabın bende yeri başka bir tatlı oldu. Bob'a hayran kaldım. James'in hayata tutunmasına hayran kaldım. Bob gerçekten sıradışı bir kedi ve tanışmayı çok isterdim. YouTube'da bu ikilinin videoları var. Bir bakmalısınız bence.

silaes 
10 Eyl 2015, Kitabı okudu, 3 günde, Beğendi, 10/10 puan

Kedili kitap- edebiyat aşığı olarak görür görmez okulamlıyım diye saldırdığım kitap. Yazar hayatını bondan önce ve sonra olmak üzere ayırmış. Sevginin mutlak güzelleştirdiğinin kanıtı olan bir kitap. Seveceksiniz.

İnsan 
24 Nis 23:27, Kitabı okudu, Beğendi, 10/10 puan

Bu kitabı hemen okumalısınız. Tamamen gerçek bir yaşantı olduğu için satırları hayretle okuyacağınızdan eminim. Alıp okuduğum için kendimi çok şanslı hissediyorum. Şiddetle tavsiyemdir.

merve cengiz 
21 Nis 16:35, Kitabı okudu, Beğendi, 10/10 puan

Yaralı bir kedinin bir insan ile ilişkisini,dostluğunu ve birbirlerine karşı besledikleri sevgiyi anlatan bir kitap.Ve onların hayatındaki olayları anlatıyor.

2 /

Kitaptan 4 Alıntı

Mehmet 
13 Ara 2014, Kitabı okudu, İnceledi, 10/10 puan

Bob'un uzak akrabaları sıcak iklimden geliyorlar ve terlemiyorlardı. Bu sebeple yalanmak, tükürük salma ve kendilerini soğutmanın bir yoluydu. Bu aynı zamanda da onların bir çeşit görünmezlik peleriniydi.

Sokak Kedisi Bob, James Bowen (Sayfa 85)Sokak Kedisi Bob, James Bowen (Sayfa 85)
Mehmet 
13 Ara 2014, Kitabı okudu, İnceledi, 10/10 puan

Herkesin bir fırsata ihtiyacı vardır, herkes o ikinci şansı hak eder. Bob ve ben, elimize geçen bu şansı değerlendirmiştik...

Sokak Kedisi Bob, James Bowen (Sayfa 222)Sokak Kedisi Bob, James Bowen (Sayfa 222)
Mehmet 
13 Ara 2014, Kitabı okudu, İnceledi, 10/10 puan

Bob'u iki yıl önce o loş ışıklı koridorda bulduğumdan beri, dünyamı değiştirmişti. O zamanlar kıt kanaat yaşayan, iyileşme sürecindeki bir eroin bağımlısıydım. Ailemle iletişimimi kaybetmiştim ve hemen hemen hiç arkadaşım yoktu. Tam anlamıyla ifade etmek gerekirse, hayatım karmakarışıktı. Bunların hepsi değişmişti.

Sokak Kedisi Bob, James Bowen (Sayfa 220)Sokak Kedisi Bob, James Bowen (Sayfa 220)