Tanrı Misafiri

8,0/10  (22 Oy) · 
103 okunma  · 
19 beğeni  · 
1.571 gösterim
Tanrı Misafiri; Reşat Nuri Güntekin'in, Türkiye toplumunun her kesiminden eşsiz insan manzaralarını ustalıkla sunduğu hikayelerini kapsar. Hikayelerin adları bile yazarın geniş yelpazesi hakkında fikir vericidir: Tanrı Misafiri, Yaseminli Yuva, Deniz Banyosu, Münzevinin Esrarı, Yanakların Taksimi, Gece Ziyaretçileri, Su Çekme ve Bulaşık Yıkama, Şapka Duası, Bir Aile Meselesi, Medeni Gühanlar, Bir İstifa, Bir Centilmen, Porselen Çay İbriği, Hatıra Defteri, Kesatlık, Bir Modern Genç Kız, Sinema, Çocuk ve Sokak, Biçilmiş Kaftan, Bir Artist, Diplomasız Doktor, Hasta Çocuk, Bir Gümrük Kaçakçılığı.
(Arka Kapak)
 • Baskı Tarihi:
  Ocak 2013
 • Sayfa Sayısı:
  175
 • ISBN:
  9789751001054
 • Yayınevi:
  İnkilâp Kitabevi
 • Kitabın Türü:
Serdar Poirot 
12 May 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Yazardan oldukça güzel bir roman daha. İçerisinde irili ufaklı bir çok hikaye içeren kitap bir solukta okunanlardan. Kadın erkek ilişkileri, ticaret ahlakı, yazıldığı dönemin adetleri hakkında ciddi ipuçları ve oldukça yerinde tespitleri var. Edebiyat seven herkesin mutlaka okuması gerekenlerden. Özellikle bir kadını kandırmaya çalışan bir şairi alt eden koca ve karısını aldatan ve bunu kılıfına uyduran adamın hikayeleri oldukça güzel bir şekilde hazırlanmış.

Tuncay YILDIRIM 
29 Tem 2015 · Kitabı okudu · 1 günde · Puan vermedi

Hepsi birbirinden güzel ve farklı konular içeren kısa hikayeleri olan başarılı bir kitap.Toplumsal olayları ve mizah içeren hikayeleri seveceksiniz.

İsmet Erdem Durmuş 
15 Haz 2016 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 8/10 puan

Farklı insanlar, farklı yaşamlar ile hayat dersleri veren hikayeler, özellikle hayata yeni atılan arkadaşlara yardımcı olacaktır. Arasıra sözlüğe ihtiyaç olabilir.

Kitaptan 1 Alıntı

İsmet Erdem Durmuş 
13 Haz 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

Dost
...
- Aziz ahbap için ne güzel şeyler düşünüyorsunuz?
- Ne yaparsın evlat!.. İçinde yaşadığımız kibar muhitin nizamı böyle... İnsanın sevdiklerine, dostlarına oyun oynaması yabancıları aldatmasından makul addediliyor...
...

Tanrı Misafiri, Reşat Nuri Güntekin (Sayfa 30 - Yaseminli Yuva hikayesi)Tanrı Misafiri, Reşat Nuri Güntekin (Sayfa 30 - Yaseminli Yuva hikayesi)