Halit Ertuğrul

Halit Ertuğrul

Yazar 7.2/10 · 124 Oy · 47 kitap · 1587 okunma ·  55 beğeni

Yazarın Bilgileri

  • Yazarın Adı:
    Halit Ertuğrul
  • Ünvan:
    Eğitimci-yazar
  • Doğum:
    Adıyaman 1956

Sponsorlu Bağlantı Reklamları Kapat

Yazar İstatistikleri

55 okur beğendi.
124 puanlama · 3 alıntı
1 haber · 1.502 gösterim
1.587 okur kitaplarını okudu.
75 okur kitaplarını okumayı planlıyor.
0 okur kitaplarını şu anda okuyor.
0 okur kitaplarını yarım bıraktı.

Yazar ile İlgili Haberler

Paylaş

ya da direk bağlantıyı paylaş

Halit Ertuğrul'un Biyografisi

Eğitimci-Yazar Dr.Halit Ertuğrul, Adıyaman'ın Besni ilçesinin Şambayat Nahiyesinde dünyaya geldi. İlkokulu doğduğu yerde, Ortaokul ve Öğretmen okulunu da Kırşehir'de okudu.rnrnNiğde Eğitim Enstitüsü ve Gazi Eğitim Fakültesi, Eğitim Bilimleri Bölümünü bitirdi.rnrnCumhuriyet Üniversitesi, Kamu Yönetimi Bölümünde "Aile Yönetimi ve Problemleri" konusunda YÜKSEK LİSANS; Sakarya Üniversitesi, Sosyoloji Bölümü'nde de "Aile ve Gençlik İletişimi" konusunda DOKTORA yaptı. Çalışmalarını "Aile ve gençlik problemleri" alanında yoğunlaştırdı.rnrnYurdun çeşitli yerlerinde ilkokul öğretmenliği, okul müdürlüğü, Millî Eğitim Şube Müdürlüğü ve Millî Eğitim Müdürlüğü görevlerinde bulundu.rnrnMillî Eğitim Bakanlığı merkez teşkilâtına geçerek, Kurul Uzmanı ve Bakan Danışmanı olarak çalıştı.rnrnAkademik çalışmalarını tamamlayan Dr.Halit Ertuğrul, çeşitli üniversitelerde yöneticilik ve öğretim üyeliği yaptı. Ayrıca yurtiçi ve yurtdışında çeşitli bilimsel ve kültürel faaliyetlere katıldı.rnrnMeslek hayatı boyunca, eğitim ve kültür alanında elliden fazla kitapları ve çok sayıda da makale ve yazıları yayınlandı. Kitapları çok sayıda ödül aldı ve çeşitli dillere çevrildi. Ayrıca, kitaplarının bazıları da, Milli Eğitim Bakanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından tavsiye edildi. rnrnYayınlanan kitaplarından Kendini Arayan Adam, Düzceli Mehmet, Aysel ve Ateşte Yeşerdim gibi bir çok eserleri baskı rekorları kırdı. Bundan dolayı da YILIN YAZARI seçildi.rnrnBugüne kadar yaptığı çalışmalardan dolayı, çok sayıda ödül alan Dr.Halit Ertuğrul, ayrıca YILIN ÖĞRETMENİ de seçildi.rnrnEğitimci – yazar Dr. Halit Ertuğrul evli ve iki çocuk babasıdır.

Halit Ertuğrul'un Kitapları Kitap Ekle

7.7/10 ·  26 Oy ·  252 Okunma
7.8/10 ·  9 Oy ·  191 Okunma
7.3/10 ·  12 Oy ·  182 Okunma
5.5/10 ·  2 Oy ·  83 Okunma
8.0/10 ·  1 Oy ·  38 Okunma
7.0/10 ·  2 Oy ·  33 Okunma
9.0/10 ·  3 Oy ·  18 Okunma
10.0/10 ·  1 Oy ·  16 Okunma
9.0/10 ·  1 Oy ·  16 Okunma

Sponsorlu Bağlantı Reklamları Kapat

Bütün Kitapları Göster

Halit Ertuğrul'dan Alıntılar Alıntı Ekle

1.

Mahallemizde yaşlı bir dedemiz vardı. Geçirdiği bir hastalıktan dolayı, dili tat alma duygusunu yitirmişti. Hiçbir şeyin tadını alamıyordu.

"Ah Evladım "derdi. "Bir insan başını secdeye koysa, ömür boyu kaldırmadan Allah'a yalvarsa, yalnızca bir lokmadan aldığı lezzetin karşılığını ödeyemez "

Siz Kimsiniz, Halit Ertuğrul (Sayfa 28)
2.

Göklerin keşfi ve denizlerin derinlikleri için bir ömür harcayan insanoğlu, kendini keşfetmede, tanımada ve kendi dünyasının derinliklerine inmede ne kadar çaba sarf etmektedir?

Siz Kimsiniz, Halit Ertuğrul (Sayfa 8)
3.

Düşünebiliyor musunuz?
Eğer derimiz kırılgan olsaydı da, her hareketimizde çatlasaydı?

Halit Ertuğrul

Halit Ertuğrul ile iligli okur yorumları Yorum Ekle

1.

her kitapta kendimi kaybettiğim yerler oldu kendimi bulduğum tüm kitaplarını tavsiye edebilirim...her kesimden insan okuyabilir...

Yazarı beğendiği yazarlara ekledi.
2.

Gerçekten çok gerçekçi bir yazar herkese tavsiye ederim

3.

herkez okumalı

Yazarı beğendiği yazarlara ekledi.