Halit Ertuğrul

Halit Ertuğrul

Yazar 7.5/10 · 287 Oy · 52 kitap · 2551 okunma ·  117 beğeni

Yazarın Bilgileri

  • Yazarın Adı:
    Halit Ertuğrul
  • Ünvan:
    Eğitimci-yazar
  • Doğum:
    Adıyaman 1956

Yazar İstatistikleri

117 okur beğendi.
287 puanlama · 29 alıntı
1 haber · 3.217 gösterim
2.551 okur kitaplarını okudu.
337 okur kitaplarını okumayı planlıyor.
1 okur kitaplarını şu anda okuyor.
1 okur kitaplarını yarım bıraktı.

Yazar ile İlgili Haberler

Paylaş

ya da direk bağlantıyı paylaş

Halit Ertuğrul'un Biyografisi

Eğitimci-Yazar Dr.Halit Ertuğrul, Adıyaman'ın Besni ilçesinin Şambayat Nahiyesinde dünyaya geldi. İlkokulu doğduğu yerde, Ortaokul ve Öğretmen okulunu da Kırşehir'de okudu.rnrnNiğde Eğitim Enstitüsü ve Gazi Eğitim Fakültesi, Eğitim Bilimleri Bölümünü bitirdi.rnrnCumhuriyet Üniversitesi, Kamu Yönetimi Bölümünde "Aile Yönetimi ve Problemleri" konusunda YÜKSEK LİSANS; Sakarya Üniversitesi, Sosyoloji Bölümü'nde de "Aile ve Gençlik İletişimi" konusunda DOKTORA yaptı. Çalışmalarını "Aile ve gençlik problemleri" alanında yoğunlaştırdı.rnrnYurdun çeşitli yerlerinde ilkokul öğretmenliği, okul müdürlüğü, Millî Eğitim Şube Müdürlüğü ve Millî Eğitim Müdürlüğü görevlerinde bulundu.rnrnMillî Eğitim Bakanlığı merkez teşkilâtına geçerek, Kurul Uzmanı ve Bakan Danışmanı olarak çalıştı.rnrnAkademik çalışmalarını tamamlayan Dr.Halit Ertuğrul, çeşitli üniversitelerde yöneticilik ve öğretim üyeliği yaptı. Ayrıca yurtiçi ve yurtdışında çeşitli bilimsel ve kültürel faaliyetlere katıldı.rnrnMeslek hayatı boyunca, eğitim ve kültür alanında elliden fazla kitapları ve çok sayıda da makale ve yazıları yayınlandı. Kitapları çok sayıda ödül aldı ve çeşitli dillere çevrildi. Ayrıca, kitaplarının bazıları da, Milli Eğitim Bakanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından tavsiye edildi. rnrnYayınlanan kitaplarından Kendini Arayan Adam, Düzceli Mehmet, Aysel ve Ateşte Yeşerdim gibi bir çok eserleri baskı rekorları kırdı. Bundan dolayı da YILIN YAZARI seçildi.rnrnBugüne kadar yaptığı çalışmalardan dolayı, çok sayıda ödül alan Dr.Halit Ertuğrul, ayrıca YILIN ÖĞRETMENİ de seçildi.rnrnEğitimci – yazar Dr. Halit Ertuğrul evli ve iki çocuk babasıdır.

Halit Ertuğrul'un Kitapları Kitap Ekle

7.7/10 ·  53 Oy ·  417 Okunma
8.0/10 ·  28 Oy ·  297 Okunma
7.5/10 ·  19 Oy ·  287 Okunma
7.2/10 ·  9 Oy ·  120 Okunma
6.3/10 ·  6 Oy ·  55 Okunma
8.0/10 ·  3 Oy ·  31 Okunma
8.0/10 ·  5 Oy ·  25 Okunma
10.0/10 ·  1 Oy ·  23 Okunma
Bütün Kitapları Göster

Halit Ertuğrul sözleri ve alıntıları Alıntı Ekle

1.

Yoklayın kalbinizi; Allah için sevmenin, Allah için çalışmanın ve Allah için yaşamanın neresindesiniz? O büyük yolculuğa ve büyük mahkemeye ne kadar hazırsınız?
Unutmayın her an çağırılabilirsiniz.

Canan, Halit Ertuğrul (Sayfa 186)
4.

Namaz, sonradan verileceklere önceden verilen bir ücret değil, önceden verilenlere sonradan yapılan teşekkürdür.

Şark Kızı, Halit Ertuğrul (Sayfa 88)
5.

Aslında görmek ve inanmak kavramlarını birbirine karıştırmamak lazımdır. inanmak aklın ve zihnin işidir. Görmek de gözün görevidir. Her şeyi göz görmez,bazı şeyler zihinle ,kulakla ve dille görülür.

Düzceli Mehmet, Halit Ertuğrul
6.

Ama benden ille de bir nasihat isterseniz derim ki:

1) Dost istersen Allah yeter. O dost ise her şey dosttur.
2) Arkadaş istersen Kur'an yeter. Evet ondaki enbiya ve melaike ile hayalen görüşür ve vukuatlarını seyredip ünsiyet edersin.
3) Mal istersen kanaat yeter. Evet kanaat eden iktisat eder. Iktisat eden bereket bulur.
4) Düşman istersen nefis yeter. Evet, kendini beğenen, belayı bulur, zahmet düşer, kendini beğenmeyen safayı bulur, rahmete gider.
5) Nasihat istersen ölüm yeter. Evet, ölümü düşünen hubb-u dünyadan kurtulur ve ahiretine ciddi çalışır.

Yüzleşme Vakti, Halit Ertuğrul (Sayfa 56)
7.

Yani görünüşte insan küçük, fakat taşıdığı mana öyle büyüktür ki, kainatın meyvesi, en mükemmel sanatı, en şerefli mahluku... Her şey ona yönelmiş, ona koşturuluyor. Her birimiz diyebiliriz ki, o güneş benim için doğdu, beni ısıtıyor. Yıldızlar ve ay, benim gecemi aydınlatan kandillerim. Dünya kadar geniş bir sofra kurulmuş bana... Her şey bana has, bana özel. Oysa hayvanlar öyle mi? Gerçi hayvanlara da, bitkilere de özel sofralar kurulmuş, fakat benimki kadar geniş ve özel değil. Onlar sayılı birkaç rızıkla beslenirken, benim soframda sayısız çeşit çeşit nimetler, ihsanlar, lütuflar... Ve bu dünya kadar geniş soframa, her bahar taze taze, demet demet çiçekler özenle yerleştirilmiş... Ve bütün mahlukat, emrimi tutan hizmetli gibi... Bütün bunları düşününce insan kendini aziz bir misafir gibi hissetmez mi?

Şark Kızı, Halit Ertuğrul (Sayfa 74)
8.

Yıllardan beri bir türlü bitiremediğim okuluma gitmiştim. Niyetim okul falan değil, okulu bahane ederek oradaki gençlerle diyalog kurup onlara uyuşturucu pazarlamak... Ne kadar istemeseniz de, ne kadar vicdanınız kanasa da, kurtuluşu yoktur bu işin... Ya her gün yeni gençler yakalar, onları zehirlersiniz, ya da kendimiz zehirlenip o vahim sonla buluşuruz. Ne acı bir gerçekti.
Ölmemek için, öldürmek zorunda olan bir insandım ben...

Şark Kızı, Halit Ertuğrul (Sayfa 50)
9.

Mahallemizde yaşlı bir dedemiz vardı. Geçirdiği bir hastalıktan dolayı, dili tat alma duygusunu yitirmişti. Hiçbir şeyin tadını alamıyordu.

"Ah Evladım "derdi. "Bir insan başını secdeye koysa, ömür boyu kaldırmadan Allah'a yalvarsa, yalnızca bir lokmadan aldığı lezzetin karşılığını ödeyemez "

Siz Kimsiniz, Halit Ertuğrul (Sayfa 28)
10.

Mevla`m bizi niye kurtarsın. Onunla ne alışverişimiz vardı ki? Biz O`nun dediğini hiç yapmadık, O`na hep isyan ettik. O da kalkıp bizi kurtardı ha? Kim yapar bu iyiliği? Menfaatlerin at oynattığı bu dünyada, karşılıksız yardım etmek, öyle mi?

Şark Kızı, Halit Ertuğrul (Sayfa 14)
Bütün Alıntıları Göster

Halit Ertuğrul ile iligli okur yorumları Yorum Ekle

1.

her kitapta kendimi kaybettiğim yerler oldu kendimi bulduğum tüm kitaplarını tavsiye edebilirim...her kesimden insan okuyabilir...

Yazarı beğendiği yazarlara ekledi.