Halit Ertuğrul

Halit Ertuğrul

Yazar 7.4/10 · 160 Oy · 48 kitap · 1805 okunma ·  66 beğeni

Yazarın Bilgileri

  • Yazarın Adı:
    Halit Ertuğrul
  • Ünvan:
    Eğitimci-yazar
  • Doğum:
    Adıyaman 1956

Sponsorlu Bağlantı Reklamları Kapat

Yazar İstatistikleri

66 okur beğendi.
160 puanlama · 11 alıntı
1 haber · 1.769 gösterim
1.805 okur kitaplarını okudu.
105 okur kitaplarını okumayı planlıyor.
0 okur kitaplarını şu anda okuyor.
0 okur kitaplarını yarım bıraktı.

Yazar ile İlgili Haberler

Paylaş

ya da direk bağlantıyı paylaş

Halit Ertuğrul'un Biyografisi

Eğitimci-Yazar Dr.Halit Ertuğrul, Adıyaman'ın Besni ilçesinin Şambayat Nahiyesinde dünyaya geldi. İlkokulu doğduğu yerde, Ortaokul ve Öğretmen okulunu da Kırşehir'de okudu.rnrnNiğde Eğitim Enstitüsü ve Gazi Eğitim Fakültesi, Eğitim Bilimleri Bölümünü bitirdi.rnrnCumhuriyet Üniversitesi, Kamu Yönetimi Bölümünde "Aile Yönetimi ve Problemleri" konusunda YÜKSEK LİSANS; Sakarya Üniversitesi, Sosyoloji Bölümü'nde de "Aile ve Gençlik İletişimi" konusunda DOKTORA yaptı. Çalışmalarını "Aile ve gençlik problemleri" alanında yoğunlaştırdı.rnrnYurdun çeşitli yerlerinde ilkokul öğretmenliği, okul müdürlüğü, Millî Eğitim Şube Müdürlüğü ve Millî Eğitim Müdürlüğü görevlerinde bulundu.rnrnMillî Eğitim Bakanlığı merkez teşkilâtına geçerek, Kurul Uzmanı ve Bakan Danışmanı olarak çalıştı.rnrnAkademik çalışmalarını tamamlayan Dr.Halit Ertuğrul, çeşitli üniversitelerde yöneticilik ve öğretim üyeliği yaptı. Ayrıca yurtiçi ve yurtdışında çeşitli bilimsel ve kültürel faaliyetlere katıldı.rnrnMeslek hayatı boyunca, eğitim ve kültür alanında elliden fazla kitapları ve çok sayıda da makale ve yazıları yayınlandı. Kitapları çok sayıda ödül aldı ve çeşitli dillere çevrildi. Ayrıca, kitaplarının bazıları da, Milli Eğitim Bakanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından tavsiye edildi. rnrnYayınlanan kitaplarından Kendini Arayan Adam, Düzceli Mehmet, Aysel ve Ateşte Yeşerdim gibi bir çok eserleri baskı rekorları kırdı. Bundan dolayı da YILIN YAZARI seçildi.rnrnBugüne kadar yaptığı çalışmalardan dolayı, çok sayıda ödül alan Dr.Halit Ertuğrul, ayrıca YILIN ÖĞRETMENİ de seçildi.rnrnEğitimci – yazar Dr. Halit Ertuğrul evli ve iki çocuk babasıdır.

Halit Ertuğrul'un Kitapları Kitap Ekle

7.5/10 ·  33 Oy ·  296 Okunma
8.1/10 ·  13 Oy ·  213 Okunma
7.7/10 ·  17 Oy ·  208 Okunma
6.8/10 ·  4 Oy ·  92 Okunma
8.0/10 ·  2 Oy ·  40 Okunma
7.0/10 ·  3 Oy ·  39 Okunma
9.3/10 ·  4 Oy ·  20 Okunma
9.0/10 ·  1 Oy ·  18 Okunma

Sponsorlu Bağlantı Reklamları Kapat

Bütün Kitapları Göster

Halit Ertuğrul'dan Alıntılar Alıntı Ekle

1.

Yoklayın kalbinizi; Allah için sevmenin, Allah için çalışmanın ve Allah için yaşamanın neresindesiniz? O büyük yolculuğa ve büyük mahkemeye ne kadar hazırsınız?
Unutmayın her an çağırılabilirsiniz.

Canan, Halit Ertuğrul (Sayfa 186)
2.

... Unutmayın ki, " intihar" bir hayatın sonu değil, bir felaketin başlangıcıdır.

Şark Kızı, Halit Ertuğrul (Sayfa 44)
3.

Namaz, sonradan verileceklere önceden verilen bir ücret değil, önceden verilenlere sonradan yapılan teşekkürdür.

Şark Kızı, Halit Ertuğrul (Sayfa 88)
4.

Yani görünüşte insan küçük, fakat taşıdığı mana öyle büyüktür ki, kainatın meyvesi, en mükemmel sanatı, en şerefli mahluku... Her şey ona yönelmiş, ona koşturuluyor. Her birimiz diyebiliriz ki, o güneş benim için doğdu, beni ısıtıyor. Yıldızlar ve ay, benim gecemi aydınlatan kandillerim. Dünya kadar geniş bir sofra kurulmuş bana... Her şey bana has, bana özel. Oysa hayvanlar öyle mi? Gerçi hayvanlara da, bitkilere de özel sofralar kurulmuş, fakat benimki kadar geniş ve özel değil. Onlar sayılı birkaç rızıkla beslenirken, benim soframda sayısız çeşit çeşit nimetler, ihsanlar, lütuflar... Ve bu dünya kadar geniş soframa, her bahar taze taze, demet demet çiçekler özenle yerleştirilmiş... Ve bütün mahlukat, emrimi tutan hizmetli gibi... Bütün bunları düşününce insan kendini aziz bir misafir gibi hissetmez mi?

Şark Kızı, Halit Ertuğrul (Sayfa 74)
5.

Yıllardan beri bir türlü bitiremediğim okuluma gitmiştim. Niyetim okul falan değil, okulu bahane ederek oradaki gençlerle diyalog kurup onlara uyuşturucu pazarlamak... Ne kadar istemeseniz de, ne kadar vicdanınız kanasa da, kurtuluşu yoktur bu işin... Ya her gün yeni gençler yakalar, onları zehirlersiniz, ya da kendimiz zehirlenip o vahim sonla buluşuruz. Ne acı bir gerçekti.
Ölmemek için, öldürmek zorunda olan bir insandım ben...

Şark Kızı, Halit Ertuğrul (Sayfa 50)
Bütün Alıntıları Göster

Halit Ertuğrul ile iligli okur yorumları Yorum Ekle

1.

her kitapta kendimi kaybettiğim yerler oldu kendimi bulduğum tüm kitaplarını tavsiye edebilirim...her kesimden insan okuyabilir...

Yazarı beğendiği yazarlara ekledi.
2.

Gerçekten çok gerçekçi bir yazar herkese tavsiye ederim

3.

herkez okumalı

Yazarı beğendiği yazarlara ekledi.