Halit Ertuğrul

Yazar 7,6/10 · 442 Oy · 53 kitap · 3293 okunma ·  150 beğeni

Yazarın Bilgileri

  • Yazarın Adı:
    Halit Ertuğrul
  • Ünvan:
    Eğitimci-yazar
  • Doğum:
    Adıyaman 1956

Yazar İstatistikleri

150 okur beğendi.
442 puanlama · 36 alıntı
1 haber · 4.485 gösterim
3.293 okur kitaplarını okudu.
646 okur kitaplarını okumayı planlıyor.
10 okur kitaplarını şu anda okuyor.
10 okur kitaplarını yarım bıraktı.

Yazar ile İlgili Haberler

Henüz ilgili bir haber eklenmedi.

Paylaş

ya da direk bağlantıyı paylaş

Halit Ertuğrul'un Biyografisi

Eğitimci-Yazar Dr.Halit Ertuğrul, Adıyamanın Besni ilçesinin Şambayat Nahiyesinde dünyaya geldi. İlkokulu doğduğu yerde, Ortaokul ve Öğretmen okulunu da Kırşehirde okudu.rnrnNiğde Eğitim Enstitüsü ve Gazi Eğitim Fakültesi, Eğitim Bilimleri Bölümünü bitirdi.rnrnCumhuriyet Üniversitesi, Kamu Yönetimi Bölümünde "Aile Yönetimi ve Problemleri" konusunda YÜKSEK LİSANS; Sakarya Üniversitesi, Sosyoloji Bölümünde de "Aile ve Gençlik İletişimi" konusunda DOKTORA yaptı. Çalışmalarını "Aile ve gençlik problemleri" alanında yoğunlaştırdı.rnrnYurdun çeşitli yerlerinde ilkokul öğretmenliği, okul müdürlüğü, Millî Eğitim Şube Müdürlüğü ve Millî Eğitim Müdürlüğü görevlerinde bulundu.rnrnMillî Eğitim Bakanlığı merkez teşkilâtına geçerek, Kurul Uzmanı ve Bakan Danışmanı olarak çalıştı.rnrnAkademik çalışmalarını tamamlayan Dr.Halit Ertuğrul, çeşitli üniversitelerde yöneticilik ve öğretim üyeliği yaptı. Ayrıca yurtiçi ve yurtdışında çeşitli bilimsel ve kültürel faaliyetlere katıldı.rnrnMeslek hayatı boyunca, eğitim ve kültür alanında elliden fazla kitapları ve çok sayıda da makale ve yazıları yayınlandı. Kitapları çok sayıda ödül aldı ve çeşitli dillere çevrildi. Ayrıca, kitaplarının bazıları da, Milli Eğitim Bakanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından tavsiye edildi. rnrnYayınlanan kitaplarından Kendini Arayan Adam, Düzceli Mehmet, Aysel ve Ateşte Yeşerdim gibi bir çok eserleri baskı rekorları kırdı. Bundan dolayı da YILIN YAZARI seçildi.rnrnBugüne kadar yaptığı çalışmalardan dolayı, çok sayıda ödül alan Dr.Halit Ertuğrul, ayrıca YILIN ÖĞRETMENİ de seçildi.rnrnEğitimci – yazar Dr. Halit Ertuğrul evli ve iki çocuk babasıdır.

Halit Ertuğrul'un Kitapları Kitap Ekle

7,8/ 10  (79 Oy) ·  521 Okunma
8,3/ 10  (53 Oy) ·  382 Okunma
7,6/ 10  (27 Oy) ·  349 Okunma
7,5/ 10  (11 Oy) ·  137 Okunma
6,2/ 10  (9 Oy) ·  75 Okunma
8,7/ 10  (6 Oy) ·  42 Okunma
8,3/ 10  (6 Oy) ·  41 Okunma
10,0/ 10  (1 Oy) ·  26 Okunma
Bütün Kitapları Göster
Şeyda Nur, bir alıntı ekledi.
13 Nis 2015, Kitabı okudu, Puan vermedi

Yoklayın kalbinizi; Allah için sevmenin, Allah için çalışmanın ve Allah için yaşamanın neresindesiniz? O büyük yolculuğa ve büyük mahkemeye ne kadar hazırsınız?
Unutmayın her an çağırılabilirsiniz.

Canan, Halit Ertuğrul (Sayfa 186)Canan, Halit Ertuğrul (Sayfa 186)
kitapayraci, bir alıntı ekledi.
10 Haz 2015, Kitabı okudu, Puan vermedi

Nasıl yaşarsanız öyle ölürsünüz, nasıl ölürseniz öyle dirilirsiniz!

Aradığını Bulan Kadın, Halit Ertuğrul (Sayfa 24)Aradığını Bulan Kadın, Halit Ertuğrul (Sayfa 24)
Leyla Eraslan, bir alıntı ekledi.
18 Mar 2015, Kitabı okudu, İnceledi, Beğendi, 10/10 puan

... Unutmayın ki, " intihar" bir hayatın sonu değil, bir felaketin başlangıcıdır.

Şark Kızı, Halit Ertuğrul (Sayfa 44)Şark Kızı, Halit Ertuğrul (Sayfa 44)
Leyla Eraslan, bir alıntı ekledi.
18 Mar 2015, Kitabı okudu, İnceledi, Beğendi, 10/10 puan

Namaz, sonradan verileceklere önceden verilen bir ücret değil, önceden verilenlere sonradan yapılan teşekkürdür.

Şark Kızı, Halit Ertuğrul (Sayfa 88)Şark Kızı, Halit Ertuğrul (Sayfa 88)
Başucumda Kitap, bir alıntı ekledi.
08 May 08:51, Kitabı okudu, Puan vermedi

"Evet" diyor, "Nesilleri bu şekilde kurtarmak isteyen bir hizmet şekli bizim en büyük düşmanımızdı."
Bu samimi itirafın üzerine, hayretle sunuyorum: "Niçin en büyük düşmanınız Nur hizmeti ve Bediüzzaman Said Nursi'ydi? Halbuki komünizme savaş açmış birçok teşkilat ve dernekler var. Bunlar her fırsatta 'Komünizmi biz durduruyoruz. Eğer bizler olmasaydık, bu vatana bolşevikler girerdi' gibi iddialarda bulunuyorlar. Ve bir kısmı da silâhla, size karşı mücadele ediyorlar. Halbuki Nur talebeleri, hiçbir şekilde kaba kuvvete başvurmuyorlar."
Biraz önce sîmasına yayılan tebessüm, bir anda siliniyor ve yeniden ciddileşerek: "Hocam," diyor, tok sesiyle, "bana çok önemli bir soru sordunuz. Bunun cevabını kalbimde tam olarak hissetmeme rağmen, açık şekilde izah ediyorum. Yani Nur hizmeti hakkında bilgim yok demek istemiyorum. Ama şu eserleri bir defa okuyabilsem, eminim o zaman daha detaylı cevaplar verebilirim. "Şu anda hemen söyleyeyim: "Komünizm bir ülkeye girmek isteyince, bazı taktikler kullanır. Bunlar, fakirliği ve yoksulluğu istismar etmek, ekonomik politikiları beğenmemek ve daha iyi bir hayat vaad etmektedir. Bu arada işçilerin sömürüldüğü iddia edilir... Zenginler, çok kötü ve mutlak surette sömürücü gibi gösterilirler. Gençler, inkâr ve şehvet yoluyla aldatılmaya çalışılır. "Bütün bunlara tepki olarak da başta işçi, talebe ve yoksul vatandaşlar sokağa çekilir. Mevcut hükümet zor duruma sokularak bir karışıklık ve isyan hareketine zemin hazırlanır. İşte bu nokta da istenilen kıvam elde edilmiş olur.

Kendini Arayan Adam, Halit ErtuğrulKendini Arayan Adam, Halit Ertuğrul
Tuncay YILDIRIM, bir alıntı ekledi.
 30 Oca 02:12, Kitabı okudu, 7/10 puan

Görmek
Aslında görmek ve inanmak kavramlarını birbirine karıştırmamak lazımdır. inanmak aklın ve zihnin işidir. Görmek de gözün görevidir. Her şeyi göz görmez,bazı şeyler zihinle ,kulakla ve dille görülür.

Düzceli Mehmet, Halit ErtuğrulDüzceli Mehmet, Halit Ertuğrul
Meryem dipi, bir alıntı ekledi.
07 Haz 14:59, Kitabı okudu, İnceledi, Puan vermedi

Haya güzeldir, fakat kadında daha güzeldir.
Günümüzün en büyük imtahanı haline gelen "iffet" davası mutlaka kazanılmalıydı..

Secdede Son Nefes, Halit Ertuğrul (Sayfa 102 - Nesil yayınları)Secdede Son Nefes, Halit Ertuğrul (Sayfa 102 - Nesil yayınları)
Başucumda Kitap, bir alıntı ekledi.
08 May 12:08, Kitabı okudu, Puan vermedi

"Yoldaş, ben ölüyorum artık... Ölümün ne derece korkunç bir şey olduğunu size anlatamam. Anlatsam bile sıhhatli ve genç olan sizler, bu yaşta bunu anlayamazsınız. Düşünün; ölmek, yok olmak... Toprağa karışmak ve dönmemek üzere gidiş... İşte bu çıldırtıyor beni... Dostlarımızdan, sevdiklerimizden, unvan ve makamlardan ayrılmak... Dünyanın güzelliklerini bir daha görememek... Ne korkunç bir şey anlamıyor musunuz?
Yoldaşlarım, sizlere açık bir kalple itirafta bulunmak istiyorum: Ben öldükten sonra, toprak olacaksam, diriliş, ceza veya mükafat yoksa, benim yaptığım mücadelenin değeri nedir? Söyleyin bana? Ha yoldaşlarımın kalbine gömülecekmişim veya unutulmayacakmışım veya alkışlanacakmışım neye yarar?
Ben mahvolduktan sonra, beni alkışlayanların takdir sesleri, kabirde vücudumu parçalayan yılan ve çıyanları insafa getirir mi? Söyleyin bu gidiş nereye? Bunun izahını Marks, Engels, Lenin yapamıyor.
İtiraf etmek zorundayım;
Ben Allah'a, peygambere ve ahirete inanıyorum artık. Dinsizlik bir çare değil. Düşünün, şu kainatın bir Yaratıcısı, şu muhteşem sistemin bir kanun koyucusu olmalıdır... Bence ölüm de son olmamalıdır...
Mazlumca gidenlerle, zalimce ölenlerin bir hesaplaşma yeri olmalıdır. Hakkını almadan, cezasını görmeden gidiyorlar. Böyle keşmekeş olamaz. Ben bunu vicdanen hissediyorum. Öyle ki, milyonlarca suçsuz insanlara yaptığımız eza ve zulümler, şu anda boğazıma düğümlenmiş bir vaziyette...
Onların ahlarına kulak verecek bir merci olmalı... Yoksa insan teselliyi nereden bulacak? Bunların bir açıklaması olmalı... Marks bu mevzuda halt işlemiş. Uyuşturmuş beynimizi...
Nedense ölüm kapıya dayanmadan bunu idrak edemiyoruz. Belki de göz kamaştırıcı makamlar buna engel oluyor. Ben bu inançtayım yoldaşlarım, sizlerde ne derseniz deyin!"
Salih Gökkaya

Kendini Arayan Adam, Halit ErtuğrulKendini Arayan Adam, Halit Ertuğrul
Ceylan, bir alıntı ekledi.
22 Ara 2015, Kitabı okudu, İnceledi, Beğendi, 10/10 puan

"Ya Rabbi!" diyordu, Sana nasıl şükredeyim? Bunu bile bilemiyorum. Bana hesapsız ikramlar, nimetler, bitmek tükenmez hazineler verdin. Hem de sana isyan etmiş olduğum halde. Zaten senin büyüklüğün de burada değil mi?

Kendini Arayan Adam, Halit Ertuğrul (Sayfa 85 - İlk namaz ve itiraflar)Kendini Arayan Adam, Halit Ertuğrul (Sayfa 85 - İlk namaz ve itiraflar)
Leyla Eraslan, bir alıntı ekledi.
18 Mar 2015, Kitabı okudu, İnceledi, Beğendi, 10/10 puan

Yani görünüşte insan küçük, fakat taşıdığı mana öyle büyüktür ki, kainatın meyvesi, en mükemmel sanatı, en şerefli mahluku... Her şey ona yönelmiş, ona koşturuluyor. Her birimiz diyebiliriz ki, o güneş benim için doğdu, beni ısıtıyor. Yıldızlar ve ay, benim gecemi aydınlatan kandillerim. Dünya kadar geniş bir sofra kurulmuş bana... Her şey bana has, bana özel. Oysa hayvanlar öyle mi? Gerçi hayvanlara da, bitkilere de özel sofralar kurulmuş, fakat benimki kadar geniş ve özel değil. Onlar sayılı birkaç rızıkla beslenirken, benim soframda sayısız çeşit çeşit nimetler, ihsanlar, lütuflar... Ve bu dünya kadar geniş soframa, her bahar taze taze, demet demet çiçekler özenle yerleştirilmiş... Ve bütün mahlukat, emrimi tutan hizmetli gibi... Bütün bunları düşününce insan kendini aziz bir misafir gibi hissetmez mi?

Şark Kızı, Halit Ertuğrul (Sayfa 74)Şark Kızı, Halit Ertuğrul (Sayfa 74)
Bütün Alıntıları Göster

Halit Ertuğrul ile iligli okur yorumları Yorum Ekle

Hocam Allah sizden razı olsun kitaplarınız çok güzel Allah herkese sizin kitaplarınızı okumayı nasip etsin

her kitapta kendimi kaybettiğim yerler oldu kendimi bulduğum tüm kitaplarını tavsiye edebilirim...her kesimden insan okuyabilir...