Halit Ertuğrul

Halit Ertuğrul

Yazar 7.6/10 · 338 Oy · 53 kitap · 2748 okunma ·  132 beğeni

Yazarın Bilgileri

  • Yazarın Adı:
    Halit Ertuğrul
  • Ünvan:
    Eğitimci-yazar
  • Doğum:
    Adıyaman 1956

Yazar İstatistikleri

132 okur beğendi.
338 puanlama · 39 alıntı
1 haber · 3.737 gösterim
2.748 okur kitaplarını okudu.
495 okur kitaplarını okumayı planlıyor.
9 okur kitaplarını şu anda okuyor.
9 okur kitaplarını yarım bıraktı.

Yazar ile İlgili Haberler

Henüz ilgili bir haber eklenmedi.

Paylaş

ya da direk bağlantıyı paylaş

Halit Ertuğrul'un Biyografisi

Eğitimci-Yazar Dr.Halit Ertuğrul, Adıyamanın Besni ilçesinin Şambayat Nahiyesinde dünyaya geldi. İlkokulu doğduğu yerde, Ortaokul ve Öğretmen okulunu da Kırşehirde okudu.rnrnNiğde Eğitim Enstitüsü ve Gazi Eğitim Fakültesi, Eğitim Bilimleri Bölümünü bitirdi.rnrnCumhuriyet Üniversitesi, Kamu Yönetimi Bölümünde "Aile Yönetimi ve Problemleri" konusunda YÜKSEK LİSANS; Sakarya Üniversitesi, Sosyoloji Bölümünde de "Aile ve Gençlik İletişimi" konusunda DOKTORA yaptı. Çalışmalarını "Aile ve gençlik problemleri" alanında yoğunlaştırdı.rnrnYurdun çeşitli yerlerinde ilkokul öğretmenliği, okul müdürlüğü, Millî Eğitim Şube Müdürlüğü ve Millî Eğitim Müdürlüğü görevlerinde bulundu.rnrnMillî Eğitim Bakanlığı merkez teşkilâtına geçerek, Kurul Uzmanı ve Bakan Danışmanı olarak çalıştı.rnrnAkademik çalışmalarını tamamlayan Dr.Halit Ertuğrul, çeşitli üniversitelerde yöneticilik ve öğretim üyeliği yaptı. Ayrıca yurtiçi ve yurtdışında çeşitli bilimsel ve kültürel faaliyetlere katıldı.rnrnMeslek hayatı boyunca, eğitim ve kültür alanında elliden fazla kitapları ve çok sayıda da makale ve yazıları yayınlandı. Kitapları çok sayıda ödül aldı ve çeşitli dillere çevrildi. Ayrıca, kitaplarının bazıları da, Milli Eğitim Bakanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından tavsiye edildi. rnrnYayınlanan kitaplarından Kendini Arayan Adam, Düzceli Mehmet, Aysel ve Ateşte Yeşerdim gibi bir çok eserleri baskı rekorları kırdı. Bundan dolayı da YILIN YAZARI seçildi.rnrnBugüne kadar yaptığı çalışmalardan dolayı, çok sayıda ödül alan Dr.Halit Ertuğrul, ayrıca YILIN ÖĞRETMENİ de seçildi.rnrnEğitimci – yazar Dr. Halit Ertuğrul evli ve iki çocuk babasıdır.

Halit Ertuğrul'un Kitapları Kitap Ekle

8.3/10 · 38 Oy ·  325 Okunma
7.8/10 · 22 Oy ·  305 Okunma
7.2/10 · 10 Oy ·  126 Okunma
5.6/10 · 7 Oy ·  60 Okunma
8.0/10 · 3 Oy ·  34 Okunma
Bütün Kitapları Göster

Halit Ertuğrul sözleri ve alıntıları Alıntı Ekle

1.

Yoklayın kalbinizi; Allah için sevmenin, Allah için çalışmanın ve Allah için yaşamanın neresindesiniz? O büyük yolculuğa ve büyük mahkemeye ne kadar hazırsınız?
Unutmayın her an çağırılabilirsiniz.

Canan, Halit Ertuğrul (Sayfa 186)
3.

Ama benden ille de bir nasihat isterseniz derim ki:

1) Dost istersen Allah yeter. O dost ise her şey dosttur.
2) Arkadaş istersen Kur'an yeter. Evet ondaki enbiya ve melaike ile hayalen görüşür ve vukuatlarını seyredip ünsiyet edersin.
3) Mal istersen kanaat yeter. Evet kanaat eden iktisat eder. Iktisat eden bereket bulur.
4) Düşman istersen nefis yeter. Evet, kendini beğenen, belayı bulur, zahmet düşer, kendini beğenmeyen safayı bulur, rahmete gider.
5) Nasihat istersen ölüm yeter. Evet, ölümü düşünen hubb-u dünyadan kurtulur ve ahiretine ciddi çalışır.

Yüzleşme Vakti, Halit Ertuğrul (Sayfa 56)
5.

Namaz, sonradan verileceklere önceden verilen bir ücret değil, önceden verilenlere sonradan yapılan teşekkürdür.

Şark Kızı, Halit Ertuğrul (Sayfa 88)
7.

"Cenab-ı Hakkın görünmemesi ,şiddet -i zuhurundan ve zıddınin olmamasındandır.Hatta en şiddetli parlaklığı sırasında güneşin dahi gorunmesi mümkün olamamaktadır .Bediüzzaman Hazretlerinin bu mevzuda çok güzel bir sözü vardır :"HER ŞEYİ MADDEDE ARAYANLARIN AKILLARI GÖZLERINDENDIR.GÖZ ISE MANEVİYATTA KÖRDÜR."

Kendini Arayan Adam, Halit Ertuğrul
8.

Aslında görmek ve inanmak kavramlarını birbirine karıştırmamak lazımdır. inanmak aklın ve zihnin işidir. Görmek de gözün görevidir. Her şeyi göz görmez,bazı şeyler zihinle ,kulakla ve dille görülür.

Düzceli Mehmet, Halit Ertuğrul
9.

Göklerin keşfi ve denizlerin derinlikleri için bir ömür harcayan insanoğlu, kendisini keşfetmede, kendisini tanımada ve kendi dünyasının derinliklerine inmede ne kadar çaba harcamaktadır?

Düzceli Mehmet, Halit Ertuğrul
10.

Yani görünüşte insan küçük, fakat taşıdığı mana öyle büyüktür ki, kainatın meyvesi, en mükemmel sanatı, en şerefli mahluku... Her şey ona yönelmiş, ona koşturuluyor. Her birimiz diyebiliriz ki, o güneş benim için doğdu, beni ısıtıyor. Yıldızlar ve ay, benim gecemi aydınlatan kandillerim. Dünya kadar geniş bir sofra kurulmuş bana... Her şey bana has, bana özel. Oysa hayvanlar öyle mi? Gerçi hayvanlara da, bitkilere de özel sofralar kurulmuş, fakat benimki kadar geniş ve özel değil. Onlar sayılı birkaç rızıkla beslenirken, benim soframda sayısız çeşit çeşit nimetler, ihsanlar, lütuflar... Ve bu dünya kadar geniş soframa, her bahar taze taze, demet demet çiçekler özenle yerleştirilmiş... Ve bütün mahlukat, emrimi tutan hizmetli gibi... Bütün bunları düşününce insan kendini aziz bir misafir gibi hissetmez mi?

Şark Kızı, Halit Ertuğrul (Sayfa 74)
Bütün Alıntıları Göster

Halit Ertuğrul ile iligli okur yorumları Yorum Ekle

1.

her kitapta kendimi kaybettiğim yerler oldu kendimi bulduğum tüm kitaplarını tavsiye edebilirim...her kesimden insan okuyabilir...

Yazarı beğendiği yazarlara ekledi.