Kafamda Bir Tuhaflık

Sabitlenmiş gönderi
“Büyük olmak için kimseye iltifat etmeyeceksin, hiç kimseyi aldatmayacaksın, ülke için gerçek amaç ne ise onu görecek ve o hedefe yürüyeceksin. Herkes senin aleyhinde bulunacaktır, herkes seni yolundan çevirmeye çalışacaktır. Fakat sen buna karşı direneceksin, önüne sonsuz engeller de yığacaklardır; kendini büyük değil küçük, zayıf, araçsız, hiç sayarak, kimseden yardım gelmeyeceğine inanarak bu engelleri aşacaksın. Bundan sonra da sana büyük derlerse, bunu söyleyenlere güleceksin.”
Mustafa Kemal Atatürk
Mustafa Kemal Atatürk
Reklam
“Herkes gibi olmayın, tek başına kalmak pahasına olsa da sürüden ayrılın.”
Fyodor Dostoyevski
Fyodor Dostoyevski

Okur Takip Önerileri

Tümünü Gör
272 syf.
·
Puan vermedi
·
27 günde okudu
Leyla ile Mecnun
Leyla ile MecnunBurak Aksak
8.7/10 · 15,4bin okunma
Yalnız mutsuz olanlar bilirler gün doğmadan hemen önce denizin aldığı rengi ...
Reklam
Bu dünyadaki en büyük korkuymuş meğer sevdiğini kaybetmesi korkusu.
İnsanlar birbirlerine yardım etmeyi çoktan bırakmış. Herkesin tek derdi vicdanını rahatlat- mak. Sokakta mendil satan çocuğa para vermek bile zor gelir, onun yerine sosyal medyada mendil satan çocuğun fotoğrafını paylaşmak yeter onlara.
Hayat dediğin uzun bir yol. Ve bu yolda senin- le beraber yürüyen insanlar var, yolda kaldığın zaman sana yardım edebilmek için. Yolda rastladıkların var, yanındakilerin bkıymetini daha iyi anlayabilmen için. Yoluna taş koyanlar var, yürüdüğün yolu zehir etmek için. Bir de seni yarı yolda birakanlar var, kendi başının çaresine bakabilmeyi öğrenebilmen için. Herkesin kendi doğrusu var ve herkes kendine göre haklı bu hayatta. Bu yüzden sonuca varmıyor hiçbir tartışma.
Reklam
“Gözlerde ihanet var, siz sözlerde sadakat arıyorsunuz.”
Jean-Paul Sartre
Jean-Paul Sartre
Felaketlerin iyi bir tarafı yoktur ama insan en büyük felaketin ortasında bile kendini iyi hissede- bilir. Yeter ki yanında sevdiği insanlar olsun.
3.539 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.