Aurora.aquarius

Aurora.aquarius
@Aurora_aquarius
Kendi ruhunu arayan biri...
Sabitlenmiş gönderi
Tanrı benimle ne kastetmiş olabilir? Soren Kierkegaard
Reklam
373 syf.
·
Puan vermedi
·
23 saatte okudu
Afrikalı Leo
Afrikalı LeoAmin Maalouf
8/10 · 13,8bin okunma

Okur Takip Önerileri

Tümünü Gör
Kazanmanın nasıl bir his olduğunu anlamak için bütün sporları yapmamız gerekmiyor. Müziği anlamak için gelmiş geçmiş bütün müzik eserlerini dinlememiz gerekmiyor. Şaraptan zevk alabilmek için dünyadaki bütün bağların üzümleriyle yapılmış bütün şarapları tatmamız gerekmiyor. Sevgi ve gülmek, korku ve acı , bu hayattaki en geçer akçeler.
Ama esas sorun yaşamadığımız için pişmanlık duyduğumuz hayatlar değil. Sorun pişmanlığın kendisi. Büzüşmemize, kuruyup kalmamıza, kendimizin ve bütün insanlığın en büyük düşmanı olduğumuzu hissetmemize neden olan, pişmanlığın ta kendisi.
Reklam
"Hayat" diye yazmış Sartre bir zamanlar, "umutsuzluğun öte yanında başlar."
Her yaşam milyonlarca seçim ihtiva eder. Kimi büyük, kimi küçük. Fakat bir kararın yerine başka bir karar geçtiğinde, bütün sonuçlar da değişir. Dönüşü olmayan bir sapma gerçekleşir ve bu da başka sapmalara yol açar...
Aurora.aquarius tekrar paylaştı.
Bu alıntıya kalbimi bıraktım
Kitaba karşı hemen hemen karşı konulmaz bir tutkum var; hiç durmadan okumak, öğrenmek, kendi kendimi yetiştirmek peynir ekmek kadar kesin bir gereksinim benim için.
Sayfa 40 - Yapı Kredi YayınlarıKitabı okudu
"insan," diye yazmıştı Thoreau Walden' da, "hayallerine doğru güvenle yürüdüğü ve hayalindeki hayatı yaşamak için çaba gösterdiği takdirde gündelik hayatın akışı içinde aklına dahi gelmeyecek bir başarıya ulaşacaktır." Aynı zamanda bu başarının, yalnız kalmanın bir ürünü olduğunu gözlemlemişti. "Kendime yalnızlıktan daha iyi bir dost bulamadım."
Reklam
Zira zihnimizdeki başarı kavramı çoğu zaman dışarıdan gelecek saçma sapan bir kazanıma hedeflenmiştir: olimpiyatlarda madalya, ideal koca, yüklü maaş. Hayatımızı bu ölçütlere uyabilmek için harcarız. Oysa başarı ölçülebilecek bir şey, hayat kazanılacak bir yarış değildir.
Olmak istediğim her şeyi olmam, yaşamak istediğim bütün hayatları yaşamam mümkün değil. İstediğim bütün yetenekleri geliştirmem mümkün değil. İstememin nedeni ne peki? Hayatımda, olası bütün zihinsel ve fiziksel deneyimlerin her bir rengini, tonunu ve her çeşidini yaşamak istiyorum. Sylvia Plath
Sylvia Plath
Sylvia Plath
101 syf.
10/10 puan verdi
·
Beğendi
·
4 saatte okudu
Bir solukta okunup bitecek bir kitaptı. Kısa bir anlatımda zengin bir içerik oluşturulmuş. Kişinin karakteri, hissettiği duygu durum karışıklığı, özgürlüğe ulaşma, sosyal hayatın içinde uyum sağlamaya çalışma, bastırılmış duygu ve dürtüler çok güzel bir şekilde anlatılmış. Kesinlikle tavsiye ederim.
Dr. Jekyll ve Bay Hyde
Dr. Jekyll ve Bay HydeRobert Louis Stevenson · Bordo - Siyah · 2004278 okunma
298 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.