Kişisel kitap arşivinizi oluşturmak, okurları, kitapları, yazarları ve konuları takip etmek için 2milyon+ okurun arasına katılın.
Akış
Ara
Paylaş
Alışveriş
Popüler
Keşfet
Ne Okusam?
Kitaplar
Yazarlar
Okurlar
İncelemeler
Alıntılar

Ayşegün Korkmaz

Ayşegün Korkmaz
@Aykorkusu
Sıkı Okur
Öğretmen, editör, okur, yazar, çizer. Kitaplara, kâğıtlara, kalemlere, boyalara, fırçalara âşık. Instagram Adresleri: Edebiyat ve kitap için, instagram.com/aysegunkorkmaz Çizim için, instagram.com/aykorkusu
Sabitlenmiş gönderi
Sizce kitap nedir?
Kitabın sizler için ne anlamı var?
Çok zeki olmadıkça kimsenin züppe olmaya hakkı yoktur.
Sayfa 332 - Koridor Yayıncılık - 2022 BaskısıKitabı okuyor
Tanrı’yı yaratanlar, bilinmeyenden korkan insanlardır.
Sayfa 327 - Koridor Yayıncılık - 2022 BaskısıKitabı okuyor

Okur takip önerileri

Tümünü gör
Insanlar sadece ve sadece öldükten sonra başlarına gelebileceklerden korktukları için İsa Mesih heykelciklerinin önüne geçip ibadet ediyorlar.
Sayfa 327 - Koridor Yayıncılık - 2022 BaskısıKitabı okuyor
İşlerin içine eden biri var ama kim?
Sayfa 294 - Koridor Yayıncılık - 2022 BaskısıKitabı okuyor
Şikâyet etmenin faydasına inanmam ben. İyi bir hayatım oldu. Artık ölmeye hazırım.
Sayfa 279 - Koridor Yayıncılık - 2022 BaskısıKitabı okuyor
Benden daha akıllı ve daha deneyimli olduğuna inandığım yaşlıları dinlemek gerektiğine hep inanmışımdır. Kitaplara bile sığmayacak olan bilgilerinizi gençlere aktarmanız gerektiğini düşünüyorum.
Sayfa 279 - Koridor Yayıncılık - 2022 BaskısıKitabı okuyor
Gözleri kapalı olarak ve bu ailede neden bu kadar acı ve şiddet olduğunu anlamaya çalışarak uzunca bir müddet karanlıkta oturdu. Keşke Chalmer ölüp gitseydi, o zaman bütün sorunları çözülecekti.
Sayfa 272 - Koridor Yayıncılık - 2022 BaskısıKitabı okuyor
Dr. George Harding'in mahkemeye sunduğu raporda bu olaydan şöyle bahsediliyordu: "Hasta, Bay Millligan'ın ona fiili livata da dâhil olmak üzere sadistik ve cinsel taciz uyguladığını söylemiştir. Hasta, bütün bunların o sekiz ya da dokuz yaşındayken olduğunu, genellikle bir çiftlikte üvey babasıyla birlikte yalnız olduğu sıralarda bir sene boyunca devam ettiğini ve onu 'ambara gömeceğini ve annesine de evden kaçtığını söyleyeceği' şeklinde tehdit etmesi nedeniyle de üvey babasının onu öldürmesinden korktuğunu dile getirmiştir." Billy'nin beyni, duygulan ve ruhu işte tam da o sırada tam yirmi dört parçaya bölündü.
Sayfa 235 - Koridor Yayıncılık - 2022 BaskısıKitabı okuyor
Shawn gözlerini açtı ve siyahlara bürünmüş, kolalı beyaz önlüklü bir kadının elinde bir cetvelle ona doğru geldiğini gördü. Buraya bir şey için cezalandırılmak üzere geldiğini biliyordu. Ama ne yapmıştı ki? Kadın ağzını açıp kapıyordu ama onun ne dediğini duyamıyordu. Bir köşeye sindi ve kadının kıpkırmızı kesilen öfkeli yüzüne dik dik baktı. Kadın onun sol elini yakaladı, elindeki cetveli havaya kaldırdı ve hiç sesini çıkarmadan defalarca onun avcuna indirdi.
Sayfa 224 - Koridor Yayıncılık - 2022 BaskısıKitabı okuyor
“Bütün dünyanın senin hayatınla ilgili hikâyeleri okuması sana kendini nasıl hissettirdi?” Billy suratını astı. “İnsanların bilmesi gerekir diye düşünüyorum. Çocuk istismarının nelere sebep olabileceğini anlamalarına yardım ederdi.”
Sayfa 186 - Koridor Yayıncılık - 2022 BaskısıKitabı okuyor
İnsanlar ona iyi davranmaya başladığı vakit, uzun vadede bunun bedelini ödemesi gerektiğini biliyordu. Her zaman bir bit yeniği olurdu böyle durumlarda.
Sayfa 175 - Koridor Yayıncılık - 2022 BaskısıKitabı okuyor
Çocukken tacize uğramışsın. O korkunç anıları ve bunları sana yaşattığını söylediğin o adamı yenebilir ve hayatını çocukların istismarına karşı mücadele etmeye adayabilirsin. Ölürsen, seni taciz eden adam kazanmış olur ve sen kaybedersin.
Sayfa 152 - Koridor Yayıncılık - 2022 BaskısıKitabı okuyor
İlk önce birbirine benzeyen ya da birbiriyle uyumlu özellikleri olan kişilikler çiftler halinde kaynaştırılacak, sonra da bu kaynaştırmalardan elde edilen sonuçlar yoğun telkinlerle tüm kişilikler temel Billy'yle bütünleşene kadar kaynaştırılacaktı.
Sayfa 143 - Koridor Yayıncılık - 2022 BaskısıKitabı okuyor
Eğer yeterince güçlü olursan, seni uyutmaları için bir sebep kalmaz.
Sayfa 135 - Koridor Yayıncılık - 2022 BaskısıKitabı okuyor
''Sanırım beni uyutuyorlar.'' ''Bunu ne zaman yapıyorlar?'' ' 'Ben çok üzüldüğüm zaman.'' ''Bunun üzüntünle baş edemediği zamanlar da mı olduğunu hissediyorsun? Çünkü insanların uyumasının bir nedeni de budur, yani onları üzen şeylerden uzaklaşmak arzusu.''
Sayfa 133 - Koridor Yayıncılık - 2022 BaskısıKitabı okuyor
3.527 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.