Akış
Ara
Ne Okusam?
Giriş Yap
Kaydol

İsha

İsha
@Bayhakli
Ateşin isi, senin izin.
Bal
Bal
Okyanus
Okyanus
iç ses
Barista
Lise
Kitapçı
You dont own me., 08 Kasım
705 okur puanı
Aralık 2021 tarihinde katıldı
344 syf.
·
Puan vermedi
·
31 saatte okudu
Beyzanin ikinci kitap yazma hevesini anlayamıyorum. İlk kitap gayet güzeldi, keyifliydi ama ikinci kitap seriyi bozmuş. Olaylar kitabın yarısından sonra başlıyor, diyaloglar az ve olaylar üstün körü anlatılmış. Yeni karakterler vardı ama onlar hakkında o kadar az bilgi verilmiş ki, olaylarda da pek bir katkıları yok. Kitap boyunca kumrunun depresyonunu ve Urazla kavgalarını okuyoruz. Beyzanin yazım dili akıcı olmasa hayatta bitiremezdim kitabı. Beyzayı her ne kadar sevsemde bu kitap tam bir hayal kırıklığıydı. Kitaba puanım 3/10.
Enkaz Altındakiler 2
Enkaz Altındakiler 2Beyza Alkoç · İndigo Kitap · 0148 okunma
Reklam
264 syf.
·
Puan vermedi
·
5 günde okudu
Her ne kadar ön yargı ile başlamış olsamda kitabı çok beğendim, yazım dili o kadar akıcı ki bir oturuşta bitirebilirsiniz ama olayları sindirmeniz açısından ara verip okumak daha mantıklı olacaktır. Kitap Hz. Muhammed'in hayatını ve yaşanan olayları ele alıyor. 6 kitaplık bir serinin ilk kitabı olan özlenen şafak, Hz. Muhammed'e peygamberlik gelene kadar olan kısmı anlatıyor. Yazar öyle bir şekilde yazmış ki, kendimi masal okuyormuş gibi hissettim kitap boyunca. Kitapta çok fazla karakter var ve hepsi arapça isimli olduğu için akılda tutması çok zor ama yinede kitaba bir şans verirsiniz umarım. Kitaba puanım 10/8 :)
Özlenen Şafak
Özlenen ŞafakAhmet Lütfi Kazancı · Ensar Neşriyat · 2021352 okunma
72 syf.
10/10 puan verdi
·
5 saatte okudu
Adora yağmur'un bir videosunda görmüştüm ve o Zaman pek merak etmemiştim ama karşıma çıkınca bir şans verdim ve iyiki vermişimm. Hepimiz uyuyan güzelin hikayesini biliriz değil mi? Prens prensesi öperek uyandırır vs vs. Ama bu bir peri masalı değil... İki krallığı birbirinden ayıran dağları aşmak imkansızmış. Kuşlar bile bir krallıktan diğerine uçarak gidemezmiş. Fakat cüceler dağın altını kazarak diğer krallığa geçmişler ve krallığın derin bir uyku içinde olduğunu görmüşler. Kendi krallıklarına döndüklerinde kraliçelerine anlatmışlar ve kraliçe prensesi kurtarmaya gitmiş. Üç cüce ve kraliçe yola koyulmuşlar, saraya vardıklarında onları cadı karşılamış. Buraya kadar herşey tamam ama sorun şu ki Neil Gaiman (yazar) kurguyu azıcık değiştirmiş sghshshd. Cadı aslında uyuyan prensesin kendisiymiş. Yani aynı kişinin iyi ve kötü ruhları ayrılmış ve insan şekline girmiş. Uyuyan prensesi kraliçe öperek uyandırmış (evet dudaktan svajsgdh). Prenses uyandığında aslında prensesin kötü ruh, cadınında iyi ruh olduğu ortaya çıkmış. Cadı iğ'i alıp prensesin kalbine saplamış ve böylece prenses ölmüş. Hikayenin sonuda böyle işte :')...
Uyuyan ve İğ
Uyuyan ve İğNeil Gaiman · İthaki Yayınları · 2023282 okunma

Okur Takip Önerileri

Tümünü Gör
248 syf.
·
Puan vermedi
·
4 günde okudu
Kitabın ilk yarısı güzeldi, kişileri ve mekanı (adayı) yavaş yavaş tanıyorduk. Kitabın yarısından sonra artık sıkmaya başladı, belirsizlik ve kafa karışıklığı oluşuyordu. Kitabın sonu sonradan düşünülmüş gibi geldi, asla beklemiyordum. Ters köşe yapılmak istenmiş ama pek iyi yazılmamıştı. Kitap akıcıydı, okunabilir ama yüksek bir beklentiyle başladığım için baya hayal kırıklığına uğradım. Konusundan ufacık bahsetmem gerekirse, olaylar Sinclair ailesine ait olan bir adada gerçekleşiyor. Ana kız karakterimiz 15. Yaşının yazındayken bir kaza geciriyor ve o yazı tamamen unutuyor. Kız karakterimiz Cadence, kuzenleri Jonathan, Mirren ve Gat ile yakın arkadaş. Bu dörtlü kendilerine yalancılar diyorlar. Neyse işte kitabın sonu hem ters köşe hem üzücüydü bana göre. İçinde tetikleyici unsur var. *Küfür, yanma, yakma, fiziksel temas, vs.*
Yalancılar
YalancılarE. Lockhart · Pegasus Yayınları · 20171,700 okunma
464 syf.
10/10 puan verdi
·
12 günde okudu
İlk kez bir siren kurgusu okuyorum ve bayıldımm. Konusu, yazarın anlatım dili, olaylar ve akıcılık, hepsi mükemmell. Konusundan kısaca bahsetmek istiyorum. Okyanusun kraliçesinin kızı, prens katili. Prens katili lakabıyla tanınan Siren Lira, annesi tarafından cezalandırıldı ve bir insana dönüştürüldü. Lira okyanusun ortasında boğulmaya boğulurken yakından geçen Midas krallığı gemisi onu kurtarıyor. Geminin sahibi prens Elian Midas. Diğer bir adı da Siren avcısı. Lira Elian'ın kalbini söküp annesine vererek tekrar bir siren olmak istiyor o yüzden prensin mürettebatına katılır. Olaylarda böyle devam eder. 10/10 verdiğim bir kitap kessinlikle okuyunn. Hele son 100 sayfasında yaşanan savaş sahnesi beni benden aldı. Uzun zamandır böyle güzel yazılmış bir karşılaşma okumamıştım :)
Krallığı Öldürmek
Krallığı ÖldürmekAlexandra Christo · Martı Yayınları · 20201,056 okunma
Reklam
432 syf.
·
Puan vermedi
Gülmekten okuyamadığım nadir kitaplardan biri. Yazarın dili çok samimi ve eğlenceli. Karakterler, duygular ve olaylar hepsi iç içe ve mükemmel yazılmış. Kitapta olaylar hiç durulmuyor sürekli hareket halindeyiz ve buna bayıldım.
Benim Küçük Sırrım
Benim Küçük SırrımDilara Keskin · Ephesus Yayınları · 20201,758 okunma
544 syf.
·
Puan vermedi
·
6 günde okudu
Kitabı beğendim bence güzeldi zaten Zeynep Sahranın yazdığı her kitap mükemmell. Burak ve Işıl'ın aşkını daha fazla okumam isterdim. Birde Livya ve Sufi bence beraber olmamalıydı arkadaş kalsalarda olurdu. Kitap sanki devamı olması gerekiyormuş gibi bitti. İkinci kitap bence yazılabilir mesela ışılın ve diğer herkesin babasının yanına tatile gittiği ve orada geçirecekleri maceralar yazılsa harika olurdu.
Broke & Light
Broke & LightZeynep Sahra · Ren Kitap · 20182,891 okunma
·
Puan vermedi
Büyüleyici, seksi ve nefes kesici… Kan ve Külden, bağımlılık yaratan şaşırtıcı bir fantastik şaheser. Bir Bakire… Doğumundan itibaren yeni bir çağı başlatmak için seçilen Poppy’nin hayatı hiçbir zaman kendisine ait olmamıştı. Bakire’nin hayatı yalnız yaşanır. Asla dokunulmaz. Asla bakılmaz. Asla konuşulmaz. Asla bir zevk yaşamaz. Yükseliş gününü beklerken, tanrılar tarafından değerli bulunmaya hazırlanmaktansa muhafızlarla birlikte, ailesini elinden alan kötülüğe karşı savaşmayı tercih ederdi. Ama seçim, hiç onun olmadı.
Kan ve Külden
Kan ve KüldenJennifer L. Armentrout · Dex Kitap · 20211,125 okunma
448 syf.
·
Puan vermedi
Cadı ile cadı avcısı kutsal evlilik bağıyla birleştiklerinde hikâye tek bir şekilde bitebilir: AŞK ve ATEŞ Louise le Blanc bağlı olduğu cadılar meclisinden iki yıl önce kaçıp Cesarine şehrinin gölgelerine gizlenmişti. Cadıların avlanıp yakıldığı bu şehirde büyüsünü kullanmaya cesaret edemese de yetenekli bir hırsız olarak bıçak sırtında yürüyordu.
Yılan ve Güvercin
Yılan ve GüvercinShelby Mahurin · Yabancı Yayınları · 20212,297 okunma
496 syf.
·
Puan vermedi
·
3 günde okudu
Herkesten uzakta, savaşçı olarak yetiştirilen bir prenses. Ülkesinin güvenliği için her şeyi yapmaya gönüllü bir kral. Lara, gözlerden ırak sürdüğü yaşamı boyunca sadece bir amaç uğruna yaşamıştır: Köprü Krallığı’nı çökerterek köprüyü ele geçirmek. Bir antlaşma sonucu, kendi.
Köprü Krallığı
Köprü KrallığıDanielle L. Jensen · Martı Yayınları · 2022975 okunma