Broke & Light

·
Okunma
·
Beğeni
·
8.498
Gösterim
Adı:
Broke & Light
Baskı tarihi:
2018
Sayfa sayısı:
544
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786057944139
Kitabın türü:
Orijinal adı:
Broke & Light
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Ren Kitap
Baskılar:
Broke & Light
Broke & Light
‘Ayçöreği’ ve ‘Elmalı Turta’ kitaplarının yazarından…

Işıl; sihirlere inanmaktan vazgeçmeyen sıradan bir kız,

Burak; çizgi roman âşığı bir adam...

Birçok talihsiz olay...

Kusurlarını sevemeyenler için.
544 syf.
·1/10
Kitap hakkında çok söyleyecek bir şey yok. Ne yazık ki yayınevleri edebiyattan anlamadığı halde kitap okuyormuş imajı yaratmak isteyen kesimdeki potansiyeli fark etti ve o kesimi doygunluğa ulaştırmak için bu kağıt israflarını yağdırıyorlar. Buram buram ergenlik kokan kusma hissiyatı uyandıran bir kağıt yığını. Ne wattpadmiş arkadaş nasıl bir dipsiz kuyuymuş... Bu kitabı satmak bile bir kitapevinin imajına zarar verir.
Kitabın içeriğinde çok fazla cinsellik bulunmakta. Kitabın 12, maksimum 18 yaş grubuna hitap ettiğini düşünürsek bu çok vahim. Yazarımız aşk konularını basit bir platformda ele almış ve kapitalist düzenden beslenen yayınevleri bencilliği doğrultusunda yazarımızın kitabını basmıştır. Bu ve bunun gibi pek çok kitap vardır. Kardeşim (12) pek çok arkadaşının okuduğunu kendisinin de okumak istediğini söylediğinde şöyle bir inceledim ve kitap bizzat açık seçik erotik diyaloglar var. Çok basit bir dille kendini tekrar ediyor üstelik. Gençler hatta çocuklar bu kitapları okuyarak ikili ilişkileri çok yanlış anlayacak ve yanlış şeylere heyecan duyacaktır. Çocuğunuz, kardeşiniz, yeğeniniz kitap okuma alışkanlığı edinecek diye bu kağıt israfının sayfalarını çevirip çarpık ilişkiler deneyimleyeceğine, hayatı boyunca hiç kitap okumasın daha iyi! Bu kitabı okumayın ve okutmayın!
544 syf.
·7 günde·Beğendi·8/10
Güzel bir eser dili akıcı ve sadeydi. İnsanın kendisini olduğu gibi sevmesini çok güzel bir üslupla anlatan bir kitap olmuş, Kusurlarını sevemeyen insanlar için mükemmel bir kitap bence....
Işıl ve Burak..
Işıl, güya aşık olduğu adamı kendine aşık etmek için girmediği tip ve ortam kalmadı. Ama acaba aşık olduğu adam onu fark edecek mi? Ve en önemlisi acaba o adam aşkına değer mi?
Burak, ah Burak ah!. Kardeşim neden uzak duruyorsun Işıl'dan... İnsan sevdiği kızı başkası ona aşık olsun diye uğraşır mı?...
544 syf.
·7 günde·Puan vermedi
Kitap bittiği için kendimi yalnız hissediyorum...Tek kelime ile mükemmel. Kitabın sıcaklığı insanı mutlulukla dolduruyor. Çok güzel ,özel ve önemli mesajları var. Kusurlarını sevmeyenler koşarak bu kitabı almalı. Kaderin bu kitabı hemen okumam için ufak bir tatil planladığını düşünüyorum (çünkü bir süre bu kitabi okumayı düşünmüyordum. Kesinlikle çok iyi oldu). Kitabın 2.si çıkması için Zeynep Sahra ya yalvarabilirim. LÜTFENNNNN! Her yaşta insanın okuyabileceği bir kitap ve benim yine 2019 favorilerime girdi.( Bu sene 3. Kez favorilerime bir kitap giriyor. )Kesinlikle şanslı bir sene çünkü mükemmel kitaplarla karşılaşıyorum.
TEŞEKKÜRLER Zeynep Sahra
544 syf.
·Puan vermedi
️ BROKE&LIGHT ️
#uzaydakihayaletyorumluyor
Ay Çöreği ve Elmalı Turta kitaplarının çok sevdiğim yazarı Zeynep Sahra’nın yeni kitabı çıkar da ben okumaz mıyım ?
BROKE&LIGHT bir çok mesaj içeren yüzümüzü güldüren içinde Harry Potter alıntılarıyla dolu olan bir kitaptı eh tabi yazar Harry Potter hayranı, sevdalısı olunca böyle oluyor.
Konusunu şöyle hızlıca geçelim kitap biraz bir kızın gerçek benliğini bulmasının kendisini olduğu gibi kabul etme ve benimsemesinin yolculuğu bu yolculukta yaşadıkları da olabilir ne desem spoiler veriyormuşum gibi hissediyor olmam.
Kusur diye düşündüklerimiz aslında bizi biz yapan şeylerdir.
Etrafımızdaki insanların da bizi biz olduğumuz için sevmeleri gerekir ki eğer o halinizle sevmiyorsa kusursuz halinizle de sevmeye hakkı yoktur unutmayın!
Işıl’ın biraz kendini bulma serüveni bu serüvende kalp kırıklıkları, gerçekleri, özgüven gibi bir çok şeyde öğreniyor biz de onunla beraber öğreniyoruz tabi.
Işıl’ın bu yolculukta hataları oldu tabi bir başkası için kendi benliğinden vazgeçmesi gibi.
Kitabın başta değil de ortalara doğru kendine bağlayan çeken bir yönü vardı.
Benim en sevdiğim karakter Burak oldu çünkü bence başından beri davranışları sizi kendinize aşık edecek türdendi.
Öte yandan Işıl’a vermiş olduğu destek, bir o kadar cesaretti, bir de yarattığı mükemmel karakterleri de göz önünde bulundursak kesinlikle muazzam bir karakterdi aslında burada yazar ve çizeri kesinlikle çok çok tebrik ediyorum.
Zeynep harika hayal etmiş çizer de bir o kadar mükemmel bir şekilde aktarmış.
Bana sorarsanız o karakterlere bir fantastik kitap yazılır ama Zeynep bir fantastik kitap yazamayacağını söylemişti.
Kesinlikle çok keyif alarak okudum iyi ve tatlı bir kurguya sahipti.
Kitabımız da Işıl kızımızın hayatına giren Bay S vardı ondan bahsetmeyi unutmuşum öyle sevmedim ki ondan sanırım.
Onun karakterinin de bence bir mesajı vardı kimse kamera karşısın da göründüğü gibi biri değildir. Günümüzde sosyal medya içerisinde çok fazla vakit harcıyor ve yeni insanlar ile tanışıyoruz bu gönderme de ekstrada bir güzle olmuş.
Zeynep’le bir röportaj yapma şansımız oldu çok yakında @bursaninokurlari sayfasında olacak.
Birilerinin ondan ve kitaplarından etkilendiğini bilip böyle güzel mesaj içeren kendini sevmeyi bize öğütleyen bir kitap yazmış olması çok güzel ne demek istediği mi o röportajı okuduğunuz da anlayacaksınız.
Keyifli bir akşam diliyorum hepinize.
544 syf.
·Beğendi·8/10
Çok güzel ve eğlenceli bir kitap. Sıcaklığı içinizi ısıtacak. Tek solukta bitirebilirsiniz. Eğlenceli dostlukları seviyorsanız mutlaka okumalısınız .
544 syf.
·Beğendi·10/10
Büyüleyici... Efsanevi... Harika... Çok beğendim. Yani ... Yani ... Nasıl ifade etsem ? Yani kitap her yöne karşı içerik içeriyor. Bu yüzden kitabı tam olarak anlatabileceğim bir kelime yok . Kelime dağarcığıma uygun bir kelime bulamadı . Kitabı okuyanlar uygun bir kelime bulduysanız eğer yorumlara yazar mısınız? Benim favori karakterlerim Burak ve Işıl . Spoiler için özür dilerim . Yani ilk defa bir kitabı anlatacak bir kelime bile bulamıyorum . Aslında ilk defa değil Obsidio' da da bulamamıştım . Bu kitap 2019 favorilerime girdi . Ama Illuminae serisi ( Illuminae Gemina Obsidio ) 2018 favorilerim . Şuanlık Broke & Light 2019 un en beğendiğim kitabı . BU KİTABI KESİNLİKLE OKUYUN.
Broke & Light
Zeynep Sahra
544 syf.
·6 günde·10/10
bu aralar en çok boğuştuğum bir konuyla alakalıydı kitap ve kapağını kapattığım andan itibaren öylesine huzur doldum ve içimdeki burukluk azaldı ki, dedim, bu kitaba aşık oldum.
Zeynep abla öyle güzel kurgulamış ve yazmış ki kitabı okurken asla herhangi bir yerde bu ne alaka demedim. her şey mantığa uygun bir şekilde ilerledi. hemen olup heyecan bozmadı. şahane bir şekilde işledi kitap.
ve bana bir sürü şey öğretti. özellikle de bu yüzden sevdim kitabı.
kesinlikle herkese tavsiye ediyorum.
544 syf.
·2 günde·Beğendi·10/10
Sevgili yazarımızın okuduğum 3.kitabı ve artık ne yazsa okurum dediğim yazarlarımın arasına girdi bile.
Kitaptaki her karakterin anlatmak istediği, yüreğimize işleyen bir mesajı vardı. Anlayabilenlere ne mutlu.
Bir tek noktada yüreğimde bir eksiklik kaldı diyebilirim ama işte hayat her zaman 4/4 lük olmuyor.
Mutlaka alınıp okunması gereken kitaplardan biri daha...Hem de yaş farkı gözetmeksizin.
Bu kitabı okumayı çok istiyorum .Gerçektende güzel bir kitap olduğuna eminim .Seni çok çok çok seviyorum Zeynep Sahra.AYÇÖREĞi ve ELMALI TURTA adlı kitaplarınıda okumayı çok fazla istiyorum.
544 syf.
·4 günde·10/10
https://reatherfeather.blogspot.com/2019/05/broke-light.html Ayrıntılı kitap yorumumu linkten okuyabilirsiniz Bir kitap daha ne kadar tatlı olabilir dedikçe tatlılaşan bir kitap. Okurken kendimi Harry Potter dünyasında buldum. Yazarın yazım dilinden tutun konunun güzelliğine kadar muhteşem bir kitap olmuş. Bölüm başlarındaki resimlerde bir o kadar güzeldi. Suana kadar okuduğum en guzel kitaplardan biri oldu.
544 syf.
·3 günde·Beğendi·8/10
Herkese merhaba.Bugün çekiliş ile kazandığım , maratonda okuduğum bir kitabın yorumu ile buradayım.Öncelikle kitap hakkındaki genel düşüncem güzel bir kitap ama okumazsanız da çok büyük bir yokluğunu hissetmezsiniz.

Işıl; sihirlere inanmaktan vazgeçmeyen sıradan bir kız,Burak; çizgi roman âşığı bir adam...Karakterlerin başlarına gelen olaylar çerçevesinde yazılan bir kitap.

Yazar Zeynep Sahra Ayçöreği serisini nasıl ki Romeo Juliet ile harmanladıysa bu kitabını da Harry Potter ileharmanlamış.Bu yüzden tüm Potterheadlere duyrulur , bu kitabı okurken çok eğleneceksiniz.
"Rahatsız olduğun bir şey olduğunda SARI kelimesini yaz. Hemen gelmem gereken, Broke olmamı gerektiren bir şey olduğunda ise KIRMIZI. Anlaşıldı mı?"
"Grinin elli tonundaki gibi mi?"
Tiksinircesine yüzünü kırıştırdı.
"Hayır trafik lambasındaki gibi! Siz zamane gençleri nereden buluyorsunuz böyle hastalıklı şeyleri?"
Zeynep Sahra
Sayfa 247 - Ren Kitap

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Broke & Light
Baskı tarihi:
2018
Sayfa sayısı:
544
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786057944139
Kitabın türü:
Orijinal adı:
Broke & Light
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Ren Kitap
Baskılar:
Broke & Light
Broke & Light
‘Ayçöreği’ ve ‘Elmalı Turta’ kitaplarının yazarından…

Işıl; sihirlere inanmaktan vazgeçmeyen sıradan bir kız,

Burak; çizgi roman âşığı bir adam...

Birçok talihsiz olay...

Kusurlarını sevemeyenler için.

Kitabı okuyanlar 178 okur

  • Damla Yiğit
  • bidizibikitap
  • Kevser Çoban
  • Sinem ceran
  • İdil fırat
  • Gülseven Çakır
  • Pelin Güler
  • Aslihan Yayla
  • Slчтнεяιи Wιтcн
  • Yeliz Şahin

Kitap istatistikleri (Bütün baskılar)

Bu baskının istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%32.3 (32)
9
%18.2 (18)
8
%20.2 (20)
7
%8.1 (8)
6
%1 (1)
5
%7.1 (7)
4
%0
3
%0
2
%0
1
%5.1 (5)

Kitabın sıralamaları