1000Kitap Logosu
Matmazel
TAKİP ET
Matmazel
@Bimatmazel
431 okur puanı
02 Mar 2019 tarihinde katıldı.
270
Kitap
238
İnceleme
311
Alıntı
9
İleti
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
Matmazel
Deli Bal'ı inceledi.
80 syf.
·
1 günde
Toplam 10 öykü var ve konuları alışılmışın dışında. Psikolojik ögelerin ağır basması, kendini arama çabası, insanın kendisiyle empati kurma arayışları çok farklı kurgularla anlatılmış. Kimi öykülerde gerçeküstü dünyanın düşsel imgelerinin satırlara taşınışına, kimilerinde ise insanın kendi kendisini irdeleyip çözümlemesine şahit oluyoruz.
Deli Bal
7.1/10
· 199 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
1
Matmazel
Yakıcı Sır'ı inceledi.
88 syf.
·
2 günde
Kitabın konusu için şunu söyleyebilirim "çapkın ve heyecan arayan bir baronun, küçük oğluyla yalnız tatile çıkmış bir anneyi gözüne kestirmesi ve önce oğlunu fethedip sonra anneyle iletişim kurması sonucu oluşan aradaki yasak aşk yaşamaya baslama niyetini çocuğun hissetmesi ama ne hissettiğini dahi bilmemesi diyebiliriz.” Çok güzel anlatımı olan akıcı bir öykü. Stefen Zweig'in diğer kitaplarında da olduğu gibi bir çok duyguyu bir arada yaşadım. Hayal kırıklığı, öfke, sevinç, heyecan, üzüntü hepsini barındırıyor. Okumanızı tavsiye ederim...
Yakıcı Sır
8.0/10
· 24,7bin okunma
Okuyacaklarıma Ekle
7
Matmazel
Bana Bir Kanat Çiz'i inceledi.
149 syf.
·
1 günde
Herkese Merhaba... 20 özgün hikayeden oluşan bir çocuk kitabı ile geldim. Kategorisi çocuk kitabı ama herkesin rahatlıkla okuyabileceği içinde hayattan izler olan bir kitap. Hikayeler kimi zaman kıkır kıkır güldürecek kimi zaman hüzünlendirecek kimi zaman öğretecek dopdolu bir kitap.
Bana Bir Kanat Çiz
Okuyacaklarıma Ekle
3
Matmazel
İçimdeki Müzik'i inceledi.
256 syf.
·
2 günde
Öncelikle ifade etmeliyim ki, kitapla ilgili ne yazarsam yazayım duygu ve düşüncelerim eksik kalacak. Bu kitapta 11 yaşında spastik ikili kuaripleji olan tekerlekli sandalyede vücudunu hiçbir şekilde hareket ettiremeden,tek kelime dahi konuşmayan, kendini ifade edemeyen tüm bunlara rağmen oldukça zeki ve fotografik bir hafızaya sahip olan, zorluklara mücadele eden Melody'nin hikayesini okuyoruz. Sorguladım, hiç durmadan sorguladım. Kitap boyunca her karakterde ben olsaydım düşüncesi döndü durdu kafamda. Hızla okuyup bitirdiğim bir kitap olmasına rağmen sindirmem, kendime sorduğum sorulara cevaplar bulmam zaman aldı. Mutlaka okunması ve çocuklara da okutulması gereken bir kitap.
İçimdeki Müzik
8.9/10
· 14,9bin okunma
Okuyacaklarıma Ekle
6