1000Kitap Logosu
Kurtuluş Yalçın
Kurtuluş Yalçın
Kurtuluş Yalçın
TAKİP ET
Kurtuluş Yalçın
@Deniznazim
On parmağımda on mağfiret, On parmağımın onunda sen.
sokak köpeği sevicisi
Liseli
ütopya, 26 Mayıs 1981
Erkek
417 okur puanı
07 Kas 2018 tarihinde katıldı.
358
Kitap
121
İnceleme
655
Alıntı
1.220
İleti
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
Kurşun gibi sıkılırım Sensiz hayatın orta yerine Şafağı gelmez hasretinin Urbam'da yok derdime dermanım Devrimci olmuşum olmasına Ellerinden su içmedikçe Viranım bitmez Nahoş'um anla halimi Yaşamakla geçmez bu ömür Kalbime üf deyif can vermedikçe.
Aldırmaz gönlüm aşk'a düşünce Koynumda uyuttuğum hep öyle kalsın Sözün güzelini söylesin ben inanırım Ağrım sızım geçer neşem eksilmez Neyime faydası var doğru demenin? Dünya yalan diyenlerin vardır bildiği O ıslah etti dermanım tükenince Mükafatımı az bulmam gitmesin yeter İnsan yaptı öpüşüyle sarılışıyla Aldatıyormuş beni aldanmak benden olsun.
2
Bir gülü dikensiz hayal et sevgilim Canın çeker mi kokusunu içine çekmeyi? Ne hükmü kalır aşkta bir daha o zaman diye sor kalp diye taşıdığın mücevhere, Boylu boyunca yalnızlık çeker canın Bahçende kıpkırmızı bir keder sadece Yetimdir ellerini kanatmayınca tutarken ahlar içinde beyhude tutmaz Kibirden söylemiyorum bunları Sende yatağında bensiz kalınca Sofrada ekmeksiz aç kalkarcasına İçipde sarhoş olmamak yazılır payına
Gücüme gider diye söylemedi Seveceği adamın memur şartını Onun haricinde herşeyim tam aradığı Giyilmemiş lacivert takımım hazır Filinta gibiyim yaşıma inat Bir vesile tanışmaya niyet etti Baktı ki ben okumuş adamım Kadına paha biçemem Ne iş yapar mışım da ona meylediyorum? Kanım ısınmadı anlaşırsak geçinir gideriz dedim O dün söylediğini bugün inkar eder olmuş.
3