Gamze K.

Gamze K.
Bir kitabı okumaya başladı
Sütçü
SütçüAnna Burns
7.7/10 · 263 okunma
Reklam
372 syf.
8/10 puan verdi
·
Beğendi
·
6 günde okudu
Büyük Defter - Kanıt - Üçüncü Yalan
Büyük Defter - Kanıt - Üçüncü YalanAgota Kristof
9/10 · 2.976 okunma

Okur Takip Önerileri

Tümünü Gör
Gamze K. tekrar paylaştı.
372 syf.
·
Puan vermedi
·
3 günde okudu
"Belki de sınırları aşmak, sadece mekânları ve kişileri değil, kimlikleri ve hatta geçmişi bile değiştirebilir." Kitabı bitirip, arka kapağındakini bu yazıyı okuduğunuzda, 372 sayfalık bu sarsıcı maceranın sonunda iç içe geçmiş kurgu-yalan-gerçek-hayal-rüya keşmekeşi üzerinden yaşadığınız kafa karışıklığınız, algı karmaşasıyla dumur
Büyük Defter - Kanıt - Üçüncü Yalan
Büyük Defter - Kanıt - Üçüncü YalanAgota Kristof · Yapı Kredi Yayınları · 20192,976 okunma
“ Ülkelerin hikayeleri ve şarkılarıyla ilgilenmeyenler, bir geçmişi olmayan insanlar gibidir; yarım insandır onlar.”
Reklam
336 syf.
·
Puan vermedi
·
Beğendi
·
8 günde okudu
Bir yandan komik bir yandan dehşet verici olan bu kitap, tehlikeli denecek kadar iflah olmayacak bir metin.” Guardian Çok farklı, çok çarpıcı. Hikaye içinde hikaye. Hiçbir zaman bitmeyecek duygusuna kapıldığın bir kurgu. Şaşırtıcı. Postmodern bir Frankenstein evet ama bundan çok daha derinde bir anlatım. İyi ki okudum.
Zavallılar
ZavallılarAlasdair Gray · İthaki Yayınları · 2024443 okunma
Gamze K. tekrar paylaştı.
Ben ikna oldum:P
~ Acı hissedebilmen kötü değil, iyi bir şey. Sinirlerin hayatta ve iş görüyor demektir. ~
864 syf.
9/10 puan verdi
·
Beğendi
·
19 günde okudu
Değersiz Bir Hayat
4 genç arkadaş kalmak için müthiş çaba harcıyorlar. Hiçbiri yasal olarak evli ya da çocuk sahibi değil ve bu kitap aynı zamanda kurguda sıklıkla kutlanmayan ama yine de yetişkinlik olan farklı bir yetişkinliğe saygı duruşu niteliğinde. Arkadaşlığın önceliğinin olduğu bir yetişkinlik. Belki de özellikle New York'ta, insanların benzer düşüncelere sahip insanlardan oluşan bir ailede geçmişlerini bir dereceye kadar silmeye başladığı yerde var. 20. yüzyıl tamamen romantizmle ilgiliydi ama bu oldukça yeni bir fikir. Arkadaşlığın belki de daha saf bir ilişki olduğunu düşünüyorum. Diyor kitabın yazarı Hanna bir söyleşsinde. Ve evet bu bir yetişkin olma kitabı. Ama çok fazla acı, çok derin yaraların olduğu bir kitap. Az önce son sayfaları okurken göz taşlarımı durduramadım, bir çok sayfada vardı bu göz yaşları kitabın her yerine serpiştirildi. Bu kadar ağlamalı mıydım bilmiyorum. Ama zordu, okumak kesinlikle kolay değildi. Bu kadar akıcı ve bu kadar zor okunan bir hayat öyküsü. İçimde bir boşluk bırakarak gittiniz, hepiniz.
Değersiz Bir Hayat
Değersiz Bir HayatHanya Yanagihara · Doğan Kitap · 20222,687 okunma
188 syf.
9/10 puan verdi
·
Beğendi
Okuyucu!
Yıllar önce filmini izlemiştim o zaman bunun bir aşk filmi olduğu hissi kalmış aklımda. Ama kitabı okuduğumda bu kitap sadece bir aşkı değil ondan çok daha öte bir şeyi iç hesaplaşmaları, duygulardan kaçmayı, kimi zaman bencillikleriyle özellikle de ikinci bölümle farklı bir dünyaya açılıyor. Çok etkilendiğim bir kitap oldu.
Okuyucu
OkuyucuBernhard Schlink · İletişim Yayıncılık · 20143,177 okunma
152 syf.
8/10 puan verdi
·
Beğendi
Kuzeyli Annem
Otopsi kitabıyla kendisini çok sevmiştim. Sonra ‘Asla Kimseyi Öldürmedi Benim Babam’ kitabı çok etkiledi kalemine alışınca diğerleri ard arda geldi kendisinden son okuduğum ‘Kuzeyli Annem’ ise ara ara ağlattı ama yine çok sevdirdi kendini. Kısa, akıcı, tadında bir şiirsellik ve sarsıcılıkla akıp giden sayfalar. Jean Louis Fournier otobiyografik romanların taçsız kralı.
Kuzeyli Annem
Kuzeyli AnnemJean-Louis Fournier · Yapı Kredi Yayınları · 20171,506 okunma
464 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.