1000Kitap Logosu
Resim
H.Ç.Korkmaz
TAKİP ET
H.Ç.Korkmaz
@HCKZ
- vicdanım tertemiz çünkü onu hiç kullanmıyorum ki ben !
73 okur puanı
15 Nis 07:15 tarihinde katıldı
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
Sabitlenmiş gönderi
"Kardeşlerim Ben Türküm Arabım İrlandalı, yahudi, kızılderili Kürdüm ben Yakın beni Salın küllerimi Ağrı doruklarından anadoluya Soysuzluğun bir daha asla yeşermeyeceği Geleceğe taşıyın beni" - İlkay AKKAYA/Kızılırmak
Musa peygamber Yaradana sorar; "cana can katan erkekler ve kadınlar yaratırsın sonra onların canını alırsın bunun hikmeti nedir der. Yaradan cevap verir. Ey Musa tohum ek toprağa bu sırrı kendin anla der. Musa peygamber ilahi buyruk üzerine, tohum eker tarlasına ekin biter başaklar güzelce yetişir. Orağı eline alarak ekinleri biçmeye girişir, Kulağına garipten bir ses gelir. ekiyorsun ve bakıyorsun sonra olgunluğa erişince niye kesiyorsun. Yarabbi diye cevap verir Musa, burada tanede var samanda. Layık değil tane saman ambarına, yazık olur samana da buğdaya da ambarına da elekten geçirmek birbirinden ayırmak şart. yaradanın cevabı hepimizedir. insanlar arasında temiz ruhlarda vardır çamura bulanmış kara ruhlarda ortaya çıkarmak gerekir güzelle çirkini iyiyle kötüyü tıpkı sapla samanı ayırması gibi ortaya çıkar kendi özünü sen sen ol sapla samanı karıştırma sen sen ol iyiyle kötüyü karıştırma"
Daha gün o gün değil, derlenip dürülmesin bayraklar. Dinleyin, duyduğunuz çakalların ulumasıdır. Safları sıklaştırın çocuklar, bu kavga faşizme karşı, bu kavga hürriyet kavgasıdır.
Nazım Hikmet Ran
1
2
3
4
...
84
834 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.