Hârizmî'in Kapak Resmi
Hârizmî tekrar paylaştı. 06 Şub 12:06

Kırmızı Kurdela...
Bunları yazmak anlatabilmek , bir nevi bir vefa borcu. Elimden gelse, tecavüze uğrayan, kendi kabahati imiş gibi utancını yaşayarak bunu anlatamayan, bundan kurtulmak için cesaretlenerek müracaata gelen bütün kadınlara uzun, upuzun mektuplar yazardım. “Sizi anlıyorum” demek isterdim. Bazıları çıkıp “yaşamadan anlayamazsın” diyecek olurdu. İşin kötüsü anlıyordum. Bir şeyleri anlamak için ille de dibine kadar yaşamak gerekmezdi. Bugün sabah tecavüze uğradığını hele de arkadaşının eşi tarafından üstelik , anlatmaya utanan o kadıncağızın yanında, kendimi çok yetersiz hissedip, ağlamak istemiş olabilirdim. Adam olma sıfatını taşımayan eşini o ‘’koca’’ denilen, koca evet rahmetli ninem kocanın iyisi mi olurdu kuzum iyi olsa gonca denilirdi gonca, kocatan değil derdi. Evet koca olmaktan çok kocatan o yaratığın kafasını parçalamak ve dahası çok şeyler istemiş ve istememiş olabilirdim. İstemek önemliydi. Biliyorum.

Sabah geldin ya elin yüzün gözün ağlamaktan mosmor içinde; senin de istediğini biliyorum imkansızı başarmanın mümkünlüğünü ispat ederek hak edenin edeceği cezayı almasını sağlayarak ederi kadar değer göreceğini göstererek kendini iyi hissedeceğini.
Ne hayallerin vardı kim bilir? Nasıl yetiştirildin, nelere hazırlatıldın? . Kocana hizmet etmek, iyi yuvalar kurmak için yetiştirildiğin bir zamanda…
Giydiğin beyaz gelinliğin üzerine kırmızı kurdela dolanacak, mutlu bir evliliğin olacak herkes gıpta edecekti uzaktan..
Kırmızı kurdela evet, önce gelinliğe sonra ise boyunlarımıza, ellerimize ve dillerimize dolanan kurdela. En medeni gözükeninin bile takmayı marifet bildiği kurdela.
Gelinlikle birlikte saklanan sandıklarda, sandık lekesinin kirlettiği, ömrümüzle birlikte çürüyüp giden, lekesiz oluşumuzun ispatı kurdela.

İşte o sandık lekesi var ya sandık lekesi sadece gelinliklere değil; akıllarımıza da işlemiş senelerdir. Kadınlara mahsus bekaret adı altında, namus adı altında, yani sadece kadınların iki bacağının tam arasında...

Yaşadığın olaydan sonra saatlerce banyoda kaldığını anlattın ya kendimi kokuşmuş, kirlenmiş hissediyorum, sabunlanmaktan derilerim döküldü neredeyse diye. Sabah diyemedim nedendir bilmiyorum. Bence çok temizsin apak, suçsuz günahsız.
Sana o kirliliği giydirecek olanlar , senin gelinliğine kir, pis, kan bulaştıranlar senden çok daha kirliler. Ne kadar yıkansalar da ne kadar arınmaya uğraşsalar da temizlenemeyecek olanlar. Her gün iyi niyetine tecavüz edenler, beyaz gelinlik düşleri kutsallığına inananlar senden çok ama çok daha da pisler…

Hârizmî tekrar paylaştı. 05 Şub 00:02

Biraz sinirlendim:)
AKP'li değilim ama dindar bir insanım
CHP'li değilim ama Atatürkçü bir insanım
MHP'li değilim ama vatanımı milletimi seviyorum
BDP'li değilim ama kürt kardeşlerimede saygı duyuyorum

Dincilik,Atatürkçülük,Vatancılık,Milletçilik,Kürtçülük gibi şeyleri siyasete bulaştırıpta bunlar üzerinden prim yapmak doğru olmaz böyle ülke yönetilmez. A partisi B partisine sallıyor, B partisi A partisine sallıyor, bıkmadınız mı bundan. Millet ilimle bilimle uğraşıyor nasıl daha çok gelişirim diye bakıyor, biz hala birbirimizle didişiyoruz. Uçak yapamıyoruz havaalanlarımızla övünüyoruz, otomobil yapamıyoruz yollarımızla övünüyoruz, sanayide en gerilerdeyiz kalkınmayla övünüyoruz, eğitimde en az verim alan ülkelerdeniz, eğitim sistemimizle övünüyoruz. Millet insansız araba yapıyor biz hala yerli otomobil üretme hayallerindeyiz, Avmler,yollar,köprüler,havaalanları yapıp ülkenin üstüne beton dökerek geliştiğimizi sanıyoruz. Kimi kandırıyoruz!!Bende Allah inancı olan bir insanım ama ülkede diyanete teknolijiden daha çok yatırım yapılıyorsa, teknoloji şirketleri, araştırma merkezleri, kütüphaneler yerine sürekli camiler yapılıyorsa, ki bu camiler cumadan cumaya anca doluyor. Gelişemezsin. Ülkemizde hergün cinayet haberleri, tecavüz olayları, kadına şiddetten başka birşey konuşulmuyor. Kenya da keçiye tecavüz eden adama 10 yıl hapis cezası veriliyor, bizde kadına tecavüz eden caniler daha hafif cezalar alabiliyor.Bizim kadınımız bir keçiden daha mı değersiz!!! Öyle bir hale gelmişiz ki ülkemizde ateistler dinimizi imamlardan daha iyi biliyor, çocukları eğitecek olan ögretmenlerimiz okulda çocukları dövebiliyor, okumuş mevki sahibi olmuş insanlar karısını,çocuğunu öldürebiliyor. Ülkenin başındakiler ülkeyi din üzerinden yönetmeye çalışıyor bırakın bu işleri isteyen istediğine inansın, isteyen istediğini giysin. Siz ben nasıl ülkemde aç insan bırakmam nasıl insanıma çöpten ekmek toplatmam nasıl insanımı sokaklarda yatırmam nasıl ülkede cahil, her duyduğuna, her gördüğüne, sorgulamadan, araştırmadan körü körüne inan insan bırakmam, nasıl avrupa ülkelerinden her alanda daha iyi olurum bunların derdine düşün. Yapamıyorsanız da bırakın başkaları yapsın. Yeter artık.

Yazımda bazı alıntılara da yer verdim.Bilginize

Burada bulunan belli başlı kişilerden dolayı hesabımı kapatma (kullanmama) kararı aldım. Güzel insanlara Selam olsun.

Biri, paylaşımını beğenmedim diye engel atar.
Diğeri, takibine karşılık vermedim diye engel atar.
Öteki, doğruyu savunduğum için engel atar.
Diğeri, fotoğrafıma takılır engel atar.
Beriki, onu sevmediğimi söylediğim için engel atar.
İleriki, ters baktım diye engel atar.
....
Millet zevk yapıyor resmen. Yahu doğru düzgün işlerle uğraşan kişilerin sayısı iki elin parmaklarını geçmez. Ne oluyor ya bize?

Günaydın...
Geçiyor: günler, aylar, saatler! Hüzünler, umutlar, seviçler!
Kıymet bilin!