Giriş Yap
Hasan Metin
@Hasmetin80
İnsan kusurludur
Hiç kimse benim kötü huylarım var demez, Ama varsa zerre kadar iyiliği, cömertliği veya acıma duygusu.... Bunları öve öve bitiremez.
Reklam
Yaşama ne verirsen sana onu yansıtır. Yaşam senin davranışlarının bir aynasıdır. Eğer yaşamında daha çok sevgi istiyorsan, insanları daha çok sev. Eğer sana saygılı davranılmasım istiyorsan, insanlara saygılı davran. Eğer başkaları tarafından anlaşılmak istiyorsan, önce başkalarını anlamaya gayret göster. Eğer insanların sana hoşgörülü ve sabırlı davranmasını istiyorsan, önce sen insanlara karşı hoşgörülü ve sabırlı olmalısın. Oğlum, yaşamda ne ekersen onu biçersin. Bu doğa yasası, yaşamımın her yönü için geçerlidir."
Davranış Algılamayı İzler Nasıl zemin algılamaya bir anlam veriyorsa, algı da davranışlara bir anlam verir. Suratımızı asmamızın nedeni kızmamız, gülümsememizin nedeni mutlu olmamızdır.

Okur takip önerileri

Havva Nur Akıncı
@Hvv_n_akncHasan Metin ile benzer
Berceste Queen
@senyortaHasan Metin ile benzer
okurmatik
@okurmatiikHasan Metin ile benzer
Daha fazla göster
İnsanoğlu Algı Dünyasında Yaşar
Anlayamadığım bir dilde benimle en büyük hikmetleri bile paylaşsanız, benim için anlamı yoktur, anlam veremem. Zeminler ortak olmadığı sürece birbirimizi anlayamayız. O nedenle, çocuğunuzla konuşurken, bir de çocuğunuzun gözüyle (zeminiyle); eşinizle konuşurken, bir de eşinizini gözüyle; yöneticinizle konuşurken, bir de yöneticinizin gözüyle olaya bakarsanız daha rahat anlaşırsınız.
İletişim
Algılamaları farklı olan kişiler, esasında dünyalarının aynı olmadığının farkında değillerse, kendilerini iletişim içinde sanırlar ama, gerçekte iletişim içinde değildirler.
Reklam
2
63
624 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.26.42