Giriş Yap
Koray
@Kryskt
Hayat hem kendini geliştirmek hem kendini aşmaktır. Eğer bir şey sürekli aynı durumda kalıyorsa, o zaman yaşamak sadece ölmemektir. Simone de Beauvoir
Lisans
İstanbul
1988
275 okur puanı
28 May 2019 tarihinde katıldı
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
Sabitlenmiş gönderi
'Fikrim değişmez' kadar tehlikeli bir laf olamaz. Deliler de kendi sanrılarına inanırlar ama ne kadar çok inanırlarsa tedaviye de o kadar çok ihtiyaç duyarlar.
·
1 yorumun tümünü gör
bir kitap okudu
232 syf.
·
20 günde okudu
·
Puan vermedi
Reklam
·
Reklamlar hakkında
Koray tekrar paylaştı.
Kendi kendiyle savaşamayan insan başkalarıyla savaşır.
·
Koray tekrar paylaştı.
mutluluğun sınırları vardır ancak acı sonsuzdur der Balzac
Mutluluk önemlidir ama anlam daha önemlidir. Ha­yatta tek meselenin mutluluk olduğu, modern hayattaki an­lam kaybını mutlulukla ikame etmek isteyenlerin bir masa­lıdır; ama mutluluğun sırtına kesinlikle taşıyamayacağı bir yük yüklemiş olurlar böylece. Mutluluk hayatın güzel bir ilavesidir, mutluluktan nasibine bir şeyler düşen herkes bu­na minnettar olabilir ama insanlar ancak kısmen pay alabi­lirler ondan. Mutluluğun sınırları vardır ve hayattan haddin­den fazlasını istemek anlamsızdır.
·
ve bir kitabı okumayı düşünüyor
Koray tekrar paylaştı.
İnsan hayatındaki esas meydan okuma, mutlu olmak de­ğildir. Biraz bilgi ve denemeyle herkes bunu başarabilir, sı­nırlı bir süreliğine de olsa. Mutsuz olmakla baş etmek, onu sindirmek ve ona dayanmak çok daha zordur; kahraman­ca olan, böyle bir hayattır. Yaşama sanatının öteki ve belki de daha büyük kısmını, bu meydana getirir.
·
Reklam
·
Reklamlar hakkında
2
214
2.136 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.27.30