Muhammet Çelik'in Kapak Resmi
Muhammet Çelik, Bozkurt Yazarı Ajan Armstrong ve Casusluk Örgütleri'ni inceledi.
14 saat önce · Kitabı okudu · 13 günde · 7/10 puan

Bir İngiliz'in ağzından Bozkurt'a benzetilen Atatürk'ün hem taktir hemde kıskançlıkla saldırıların olduğu kitabı. Bu kitap ile ilgili belkide yüzlerce sayfa eleştiri yazılabilir ancak Ergün Göze bunu bize bırakıyor galiba.Benim elimdeki nüshada birçok isim baş harfleri ile anılmış. Bir kısmını anlamamış olmamda kitap için eksi bir puan.

Muhammet Çelik, Gençlerle Başbaşa'yı inceledi.
18 saat önce · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 8/10 puan

Kitap kısa bir kitap. Ancak uzun yıllarda sahip olunan ve dolu dolu geçen bir hayatın konsantre edilmiş öğütleri. Bu nedenle okumaya değer.

Kitapta en önemli vurgu çalışmak üzerine verilmiş. Çalışmak kişinin kendisinin ve toplumunun kurtuluş reçetesi olarak gösterilmiş. Bu bağlamda örnekler ve güzel tespitler yazılmış. Sonunda bulunan kısa cümleler ile de konunun üstünden bir kez daha geçmiş.

Okunmasını tavsiye ederim.

Muhammet Çelik, bir alıntı ekledi.
22 Şub 09:08 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

İlk günah,çok kere, günahların en büyüğü değildir; ama ilk adım olması bakımından en tehlikelisidir.

Gençlerle Başbaşa, Ali  Fuad BaşgilGençlerle Başbaşa, Ali Fuad Başgil
Muhammet Çelik, Millet ve Milliyetçilik'i inceledi.
17 Şub 16:48 · Kitabı okudu · 22 günde · Beğendi · Puan vermedi

İskender Öksüz, tanıdığım en fazla kitap okuyan insanlardan biri. Bu durum yaşının verdiği birikimle de perçinlenmiş nicelik olarak da büyük rakamlar ile bahsedebileceğimiz boyutlarda. Bunun yanı sıra iyi bir bilim adamı olmanın verdiği, bilimsel bakış, değerlendirme ve literatürü tarayarak doğru bilgi vermek gibi özelliklerine sahip. Bütün bu saydığım özellikler neticesinde harika yapıtlara imza atması kaçınılmaz oluyor.

Bu kitap Milliyetçilik hakkında aklınıza gelebilecek her türlü soruyu en basit ifadeler ve birçok bilimsel bilgi ile cevaplıyor. Örneğin milliyetçilik bitiyor mu? Globalizm milliyetçiliği geçecek mi? Milliyetçilik Fransız ihtilali ile mi başladı? İslamda milliyetçiliğin yeri nedir? Milliyetçilik sadece kan bağı mıdır?

Bu sorulara alternatif bakışlar ile orjinal fikir sahibi olmak için mutlaka okuyun derim.

Muhammet Çelik, bir alıntı ekledi.
16 Şub 09:25 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · Puan vermedi

Hadislerde kullanıldığı şekliyle "asabiyet" "fanatizm" demektir: "Peygamber Efendimizin yasaklamış olduğu asabiyet kavramını bir sistem olarak ifade etmemiz gerekirse, mevcut tabirler içerisinde bula en uygun olanı fanatizmdir."

Millet ve Milliyetçilik, İskender Öksüz (Sayfa 156 - Prof. Dr. Ali Yardım!ın alıntısı var cümlede.)Millet ve Milliyetçilik, İskender Öksüz (Sayfa 156 - Prof. Dr. Ali Yardım!ın alıntısı var cümlede.)
Muhammet Çelik, bir alıntı ekledi.
16 Şub 09:16 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · Puan vermedi

İmam-ı Âzam'ın hapsine ve hapiste ölmesine sebep Abbasi Halifesi'nin tevcih ettiği Baş Kadılık Makamını reddetmesiydi. Çünkü o siyaset-din ayrımına inanıyor, siyaset ile dinin tek elde birleştirilmeye çalışılmasını İslam'a aykırı buluyordu.

Millet ve Milliyetçilik, İskender Öksüz (Sayfa 184)Millet ve Milliyetçilik, İskender Öksüz (Sayfa 184)
Muhammet Çelik, bir alıntı ekledi.
16 Şub 09:13 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · Puan vermedi

Siyasilerin Milliyetçilik aleyhindeki beyanları balığın denize düşmanlığını ilan etmesine benzemiyor mu?

Millet ve Milliyetçilik, İskender ÖksüzMillet ve Milliyetçilik, İskender Öksüz
Muhammet Çelik, Davam'ı inceledi.
15 Şub 09:57 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 10/10 puan

Bayağı bir zamandır merak ettiğim, okumaya niyetli olduğum bu kitabı bir yarışma vesilesi ile elime aldım. Oysa sayfalar ilerlerken bu kitabı çok önce okumuş içindeki davadan kazandıklarımı çevremde paylaşıyor olmam gerektiğini fark ettim.

Milli Sanayi ve Milli Şuur davası bence çok önemli iki husustur. Bunlara ulaşmak için ister Adil Düzen ister başka yöntemler uygulayın, sonuçta bu iki hususa ulaşacaksanız bence davanız Haktır.

Rahmetli Erbakan bu kitapta herkesin anlayacağı sadelikte davasını anlatıyor. Tekrara düşmeden yalın ve akıcı bir şekilde anlatımıyla hiç sıkılmadan benim gibi iki gün de okuyabilirsiniz.

Muhammet Çelik, bir alıntı ekledi.
14 Şub 11:14 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Şimdi gidin süpermarketlere bakın. Başkent Ankara'daki markette Yunan mısırından yapılmış cipsler satılıyor. Bütün raflar Amerika'dan, Fransa'dan, İtalya'dan ithal edilmiş ıvır zıvır ile dolu. ÇÜNKÜ ONLAR ORTAK, BİZ PAZARIZ. Hem de daha Avrupa Birliği'ne girmeden böyle.

Davam, Necmettin ErbakanDavam, Necmettin Erbakan
Muhammet Çelik, bir alıntı ekledi.
13 Şub 13:06 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Sen namazda 40 defa "Ya Rabbi beni sakın Yahudilerin ve Hristiyanların yoluna saptırma" diyeceksin, ardından selam verdikten sonra gidip "Ben Türkiye'yi Avrupa Birliği'ne sokacağım" diyeceksin. Abd ve İsrail ile stratejik ortak olacaksın.

Davam, Necmettin ErbakanDavam, Necmettin Erbakan