1000Kitap Logosu
Muhammet Çelik
TAKİP ET
Muhammet Çelik
@M5361
Türkçü, Muhafazakar, Ülkücü Ahmet Alp ile Almıla Nisa'nın babası Atsız'ın bir kitabını bile okumamış okurlara geri takip yapmıyorum. Saygılarımla
Doktora
Rize, Trabzon
Rize
493 okur puanı
15 Oca 2016 tarihinde katıldı.
446
Kitap
369
İnceleme
224
Alıntı
3
İleti
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
510 syf.
·
4/10 puan
Kitap çok basit mantık hataları ile dolu. Bir kere iyi niyetli yazıldığını bahsettiği halde, apaçık tarafgir yazılmış bir kitap. Bütün ehli sünnetin Hazreti Ali ve soyunun düşmanı olarak göstermeye çalışmış ama en büyük mezhep olan Hanefi mezhebi kurucusu İmamı Azam'ın ömrünün ve maddi durumunun büyük kısmını Emevi hükümdarlığına karşı harcadığını es geçiyor. Hatta İmam Azamın hayatının son kısımlarında da Abbasilerin karşısında da yine benzer şekilde Hz. Ali soyunu savunduğunu da hesaba katmıyor. Ayrıca Hz. Ali gibi korkusuz ve doğru olan karşısında tavizsiz duran birini halifelik konusunda tabiri caizse pısırık göstermeye Hz. Fatıma'nın bile gösterdiği cesareti göstermediğini iddia etmek de büyük bir gaflet. Kitapta çelişkili çok yer var. Bütün kitap yanlıştır demiyorum nitekim Ehli sünnet için Hz. Ali 'nin yeri çok büyüktür. Çocuklarının ve torunlarının ismi Ehli sünnette çok yaygındır ancak genel olarak emevi hanedanınından birinin ismi çok nadir görülür. Son olarak kitap insanı bunaltacak kadar aynı cümlelerden oluşuyor. Örneğin bir hadisi açıkladığında yazar, neredeyse bütün bölümlerde o cümleleri tekrar tekrar kullanıyor. Bu durum da kitabı bir süre sonra sıkıcı hale getiriyor.
Ali'siz Sünnilik
Okuyacaklarıma Ekle
3
198 syf.
·
5 günde
·
1/10 puan
Meşhur bir kitap, üstelik YKY yayınlarından. Bu hevesle okumaya başladım. Türkçeye kötü cevrilmiş bir amerikan filmi izler gibi oldum. Lanet olsun, canı cehenneme, adamım gibi kelimeler kitabın yarısını oluşturuyor. Konusu ise beni hiç açmadı. Velhasıl tam bir zaman kaybıydı.
Çavdar Tarlasında Çocuklar
Okuyacaklarıma Ekle
5
127 syf.
·
3 günde
·
Beğendi
·
9/10 puan
Öykülerden oluşan fazla sayfaya sahip olmayan ama okumaya değer bir kitap. Genel olarak kitaptaki öykülerin hepsi güzel. Birkaç tanesi keşke kısa film olabilse dedirtti beni. Misli Hanım'ın kalemini severim. Belki Ankara'ya olan bağlantım da bu öykü dilini daha da sevmeme neden oluyor. Bu kitabın özellikle ilk hikayelerinde Ankara'nın bilinmedik detaylarını öğreniyorsunuz. Misli Hanım'ın öykülerinden oluşan bu kitabı bir önceki okuduğum öykü kitabı olan Yakub'un Kanatları'na nazaran daha az feminist kışkırtma barındırıyor :) Okumanızı tavsiye ederim.
Ay Han'ım
8.7/10
· 41 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
4
77 syf.
·
2 günde
·
Beğendi
·
7/10 puan
Tek bir hikayeden oluşan Anadolu'da bilmem neredeki bir köylük yerde çaresizliği anlatan değişik bir kurguya sahip kitapta kahramanın duygularını hissedebileceğiniz güzellikte anlatım var. Kızı, karısı, amcası, amcasının oğlu ve yengesi ile yalın halde yaşayan Kenan'ın başına gelenleri anlatan kitabı hikaye sevenlere tavsiye ederim.
Çerçici
8.3/10
· 20 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
1
6