Giriş Yap
Poyraz Ayrıç
@PoyrazA
İstanbul
13 kütüphaneci puanı
485 okur puanı
10 May 2019 tarihinde katıldı
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
Sabitlenmiş gönderi
İyi arkadaşlar, iyi kitaplar ve başını yastığa koyunca uyuyabilen bir vicdan... İşte ideal hayat!
Sayfa 27 - Aylak Adam Kültür Sanat Yayınları
Hakkında anlatılan hikâyelerin zaman zaman birbiriyle çelişmesi ya da çeşitlilik göstermesi, onlara inanan halkı hiç mi hiç rahatsız etmemiştir.
Reklam
·
Reklamlar hakkında
O, aynı zamanda mümkün olsa bir damla insan kam akıtmayacak kadar sabırlı biridir. Polonya ve Çekoslovakya demokrasilerine karşı gösterdiği sabır ve müsamahadan sık sık bahsedilir,
Propaganda faaliyetini yürütenler, Hitler’in zorlukları çözmede ve eskiden pek çok uzmanı zorlayan güçlükleri kolaylaştırmada büyük bir yeteneği olduğunu dile getirmişlerdir. Bu noktada, yanılmazlığı ve hatasızlığı açıkça vurgulanmıştır.
Phillips bir kere kendisine itirafta bulunmuş genç bir Nazi ile ilgili şunları aktarır: “Hitler için ölürüm, ama onun yerini almak istemem. En azından, her sabah uyandığımda ‘Heil Hitler!’ diyebiliyorum, ama bu adamın hayatında hiçbir eğlence yok. Sigara yok, içki yok, kadın yok... Sadece çalışmak var, gece uyuyakalana dek çalışmak...’’ Hitler’in azmi ve kararlılığı propaganda faaliyetlerinde sıklıkla işlenmiştir.
Genç ve alımlı bir köylü kızı Hitler’e yaklaşmaya çalışır, ama korumalar buna izin vermez. Kız, gözyaşlarına boğulur. Üzüldüğünü gören Hitler, bunun nedenini merak eder. Kız da ona Nazi ilkelerine bağlı olduğu için Avusturya’dan sürülen nişanlısının durumunu anlatır. Nişanlısının iş bulamadığım, bu yüzden evlenemediklerini söyler. Hitler, bu hikâyeden çok etkilenir. Genç adamın iş bulmasına yardım edeceğine söz verir, oturmaları için çifte, bebek beşiğinin bile eksik olmadığı bir ev döşer. Her hareketi ve bunlar hakkında anlatılan öyküler, onu sıradan insanların sorunlarıyla yakından ilgilenen, merhametli ve insancıl biri olarak göstermeyi amaçlar.
Reklam
·
Reklamlar hakkında
2
381
3.801 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.28.17