1000Kitap Logosu
Osman Canerik
TAKİP ET
Osman Canerik
@ReaderOtto
İnşaat Mühendisi
Yüksek Lisans
Marmaris
19 okur puanı
03 Haz 2021 tarihinde katıldı
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
Osman Canerik
tekrar paylaştı.
Boş yere ömrümüzden çalan 8 şey: 📍Zaman planlaması yapmamak 📍Devamlı geçmişi sorgulamak 📍Olumsuz düşünceler 📍Kendinizde kusur aramak 📍Sosyal medyanın esiri olmak 📍Yaptığınız hatalara takılmak 📍İnsanlara fazla güvenmek 📍Kendinizi başkalarıyla karşılaştırmak 🕊️🙇
Son olarak şunu belirtmek gerekir ki, Rusya’da her şey görünüşte kuralına uygundur ve son derece demokratik biçimde yürütülür. Yargının tamamen bağımsız olduğu ilan edilmiştir ve yargıya yapılan her türlü müdahale suç sayılmaktadır. Yargıçların yasal konumunu düzenleyen federal yasa ilerici bir yasa görünümündedir ve kağıt üzerinde yargıçların bağımsızlığını korumaya yönelik güvenceler içerir. Buna karşılık, gerçekte bütün bu anayasal ve demokratik ilkeler büyük bir siniklikle ihlal edilmektedir. Yasa tanımazlık yasadan bariz bir biçimde çok daha güçlüdür. Ne tür bir adalet elde edeceğiniz hangi sınıftan olduğunuza bağlıdır ve toplumun üst kesimleri, VIP (Çok Önemli Kişi) seviyesi, mafyaya ve oligarklara ayrılmış durumdadır.
Anna Politkovskaya
Sayfa 167 - Agora Kitaplığı
Osman Canerik
tekrar paylaştı.
Savaşta güçlüler güçsüzleri, barışta da zenginler fakirleri köleleştirir. Yaşamak için çalışmak zorundayız, fakat bize o kadar düşük yevmiye veriyorlar ki, resmen ölüme terk ediliyoruz. Biz onlar için bütün gün eziyet çekerken onlar kasalarına altın yığıyor, bu arada çocuklarımız vakitsizce çöküyor ve sevdiklerimizin yüzü katılaşıp canavarlaşıyor. Üzümleri biz eziyoruz, şarabı başkaları içiyor. Darıyı biz ektiğimiz halde tabaklarımız bomboş. Zincirlerimiz olduğu halde kimsenin gözü onları görmüyor, köle olduğumuz halde insanlar bizi hür sanıyor.
1
...
184 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.