Akış
Ara
Ne Okusam?
Giriş Yap
Kaydol

Birvarmışbiryokmuş

Birvarmışbiryokmuş
@Sadecehickimse
Sıkı Okur
"İnsanın ya kendinden kaçmak ya da kendini bulmak için okuduğunu söylerler."
Hemşire
583 okur puanı
Temmuz 2023 tarihinde katıldı
Şu anda okuduğu kitap
Sabitlenmiş gönderi
Ben çabuk severim insanı belki bundandır çabuk yıkılışım.
Reklam
Her savaş saçmaydı ve hayatın karşısında hiçbir şey yoktu.
Birvarmışbiryokmuş tekrar paylaştı.
29 MAYIS ÇEKİLİŞİ: KAPRA´dan Ciltli ve İplik Dikişli Ömürlük Klasikler
1 TALİHLİYE TAM TAMINA TOPLAM 20 ESER Kesinlikle hepinizde bu kitaplar vardır, ama Ciltli ve İplik Dikişli Ömürlük Klasikler bunlar, TORUNLARINIZA en iyi MİRAS 🐢 Şartlarım: ♫ Beni takip et ♫ Bu iletiyi RT'le ♫ Yoruma KATILDIM diye yaz.. ► Kürk Mantolu Madonna (Ciltli, İplik Dikişli) ► Genç Werther’in Acıları (Ciltli, İplik Dikişli) ► Kuyucaklı Yusuf (Ciltli, İplik Dikişli) ► İçimizdeki Şeytan (Ciltli, İplik Dikişli) ► Dorian Gray'in Portresi (Ciltli, İplik Dikişli) ► Diriliş (2 Cilt Takım) (Ciltli, İplik Dikişli) ► Deniz Feneri (Ciltli, İplik Dikişli) ► Yeraltından Notlar (Ciltli, İplik Dikişli) ► Çocuk Kalbi (Ciltli, İplik Dikişli) ► İnsancıklar (Ciltli, İplik Dikişli) ► Pal Sokağı Çocukları (Ciltli, İplik Dikişli) ► Madam Bovary (Ciltli, İplik Dikişli) ► Böyle Buyurdu Zerdüşt (Ciltli, İplik Dikişli) ► 1984 (Ciltli, İplik Dikişli) ► Bütün Şiirleri (Ciltli, İplik Dikişli) ► Kitleler Psikolojisi (Ciltli, İplik Dikişli) ► İrade Terbiyesi (Ciltli, İplik Dikişli) ► Suç ve Ceza (2 Cilt Takım) (Ciltli, İplik Dikişli)

Okur Takip Önerileri

Tümünü Gör
DAİMA
Bir azınlığın içinde bile daima bir sersemler çoğunluğu vardır...
Reklam
Uzun süreden beri kendisini şuna inandırmıştı: bütün insanlar ve en başta kendisi, paranoyak bir ruh taşıyorlardı.
«Kimin için çalıştığını bilmeden günde on iki saat çalışan bir adam için gerçek hayat, onur diye bir şey söz konusu değildir.»
Ulaşılmaz amaçlara yönelik bir ruhu var, yeterince aydınlanmış kafası açık fikirler taşıyor. İnsanlardan oldukça uzak. Ve amaçladığı tüm nesneleri ve hatta amaçlamayı dahi küçümseyecek kadar hasta.
Tabi canım herkes bir şeyin kölesi olsun :)
Erkek nasıl devletin kölesi ise, kadında erkeğin kölesidir, ve erkeğe hizmet etmek,, devlete hizmet etmek kadar zor bir iş değildir.
İnsanlar benim birer benzerim değil; bana bakıyor ve beni yargılıyorlar. Benim benzerlerim, beni seven ve bakmayanlardır. Beni her şeye rağmen sevenler: Alçaklığıma, rezilliğime, hainliğime rağmen...
Reklam
Yani hiçbir şeye...
İnsan, bir başkasında neyi değiştirebiliyorsa ancak ona sahip olabilir.
Birvarmışbiryokmuş tekrar paylaştı.
Muhteşem.
İnsan kendi zenginliğini Tanrıda dışlaştırmış, ve Tanrıyı ne kadar zenginleştirmişse, kendisi o kadar yoksullaşmıştır.
2.387 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.