1000Kitap Logosu
ihsan
TAKİP ET
ihsan
@Spinozapsinoza
"Her duvar bir kapıdır..."
Felsefe
Ege üniversitesi
İzmir
96 okur puanı
25 Mar 2021 tarihinde katıldı
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
Aslında bilimin yolu, taraftarlarının bir teolog gibi inatla bağlı olduğu ıskartaya çıkar­tılmış kavramların enkazıyla kaplıdır. Protagoras şöyle demiştir: 'Tanrıların ne var olup olmadığını ne de biçimlerini kesin olarak bilemiyorum. Pek çok şey kesinliği engelliyor - meselenin anlaşılmazlığı ve insan yaşamının kısalığı'.
Tümdengelim yoluyla parçalanamaz atomu bulan eski bilim, nesnelerin gerçek doğasına ulaş­tığını düşünmüştür. Nesnelerin sahip gözüktüğü ancak atomların sahip olmadığı çeşitli nitelikler -renkler, tatlar gibi- yalnızca, duyu organlarımı­za düşen duyumlar olarak baştan savılmıştır. Bun­lar 'gerçek' değildir, çünkü varlıkları bize bağımlıdır. Yalnızca atomlar ve içinde dolaşıp birbirleri­ne çarptıkları boşluk gerçektir.
1894 yazında,Sason'da kanlı mücadeleler oldu ve Ermenilerin yaşadığı beş köyle Talori(Dal-vorix)nahiyesi tahrip edildi.Sason olayları,Ermeni ayaklanmalarının başlangıcı oldu.Bu ayaklanmalardan her biri kanlı bir şekilde ve Kürtlerin de katılımıyla bastırıldı.
1
...
989 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.