MUSTAFA ANIL KARADAVUT

MUSTAFA ANIL KARADAVUT
@TegmenMAK
Ankara
138 okur puanı
Aralık 2017 tarihinde katıldı
464 syf.
·
Puan vermedi
Orta Zekâlılar Cenneti
Orta Zekâlılar CennetiZülfü Livaneli
8.5/10 · 5,4bin okunma
Reklam
440 syf.
·
Puan vermedi
Türk'ün Ateşle İmtihanı 1921-1922
Türk'ün Ateşle İmtihanı 1921-1922Taha Akyol
8.7/10 · 43 okunma

Okur Takip Önerileri

Tümünü Gör
Aziz Nesin
Öyle ağlasam,öyle ağlasam ki çocuklar Size hiç gözyaşı kalmasa.. Öyle üşüsem,öyle üşüsem ki çocuklar Size hiç soğuk kalmasa.. Öyle acılar çeksem ki çocuklar Size hiç acı kalmasa.. Öyle ölsem,öyle ölsem ki çocuklar Size hiç ölüm kalmasa.. Öyle gülseniz,öyle gülseniz ki çocuklar Hiç gülmeyen kalmasa.. Öyle yaşasanız ki çocuklar Hiç yaşamayan kalmasa..
Reklam
397 syf.
6/10 puan verdi
Kitabı Osman Bilge Kurucanın Atatürk ve Gerilla Savaşı adlı kitabından görerek alıp okumuştum . Kurtuluş mücadelesinin kazanılmasında gayrinizami harp unsurlarının kullanılmasının içeriği ve bu mücadelede etken olan en küçük birliklere kadar inen bir araştırma söz konusu . Bildiğimiz savaş konularının ötesinde milis kuvvetlerin kullanıldığına , Türk ordusunun kurtuluş mücadelesinde taktiksel olarak önemli teşkilat ve strateji uyguladığını bu sayede bizden oldukça üstün olan düşmanı nasıl yendiğimize yönelik bilgiler barındıran bir kitap .
Musul Özdemir Harekatı
Musul Özdemir HarekatıMurat Güztoklusu · Pozitif Yayıncılık · 200811 okunma
370 syf.
8/10 puan verdi
Mustafa Kemal Atatürk'ün sadece ulusun bütünlüğünü gözeterek yaptığı faaliyetlerini , birleştirici ve yapıcı düşüncelerini bizlere açan bir kitap . Sadece tarihin önemli noktalarında bizlere anlatılan Atatürk'ün bulunduğu yerlerin dışında Mustafa Kemal'in izlediği yol haritasını ve bulunduğu yurt gezilerinde ki faaliyetlerini düşüncelerini anlatan , bir kitap . Sahaflarda bol bol bulunan , benimde sahaf gezintilerimde alışverişime eklediğim bir kitap . Atatürk'ün yaşamı hakkında makul bilgiye sahip ve Atatürk'ün yaşamına merak duyan herkesin keyif alarak okuyabileceği bir kitap.
Atatürk'ün Yurt Gezileri
Atatürk'ün Yurt GezileriMehmet Önder · Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları · 19756 okunma
Resim