Giriş Yap
Vacip Örger
@VacipOrger
İstanbul doğumluyum. Uludağ Üniversitesi Resim öğretmenliği bölümünden mezunum. ÖRGER Yayınları adında yayınevi açarak yayıncılığa adım attım. Çeşitli kitap çalışmaları yapmaktayım
ÖRGER Yayınları Genel Yayın Yönetmeni
Uludağ Ünv. Resim Öğretmenliği
İstanbul
İSTANBUL
950 okur puanı
02 Şub 2021 tarihinde katıldı
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
324 syf.
·
17 günde
·
Puan vermedi
Kaplanın Sırtında
“Batmak üzere olan bir gemide, suların yükselmeye başladığı koridora açılan kamarasına kapatıldığı için hiçbir şeyin farkında olmayana zavallı eski bir kaptan gibiydi.” “Bu adam zulüm yaptıysa bile çok korktuğundan yapmıştır, diye geçirdi içinden.”
Kaplanın Sırtında
8.6/10 · 1.472 okunma
Reklam
168 syf.
·
53 günde
·
Beğendi
·
Puan vermedi
Adem'den Önce
“Bugünden geriye baktığımda hayatlarımızın ve kaderlerimizin nasıl da en küçük rastlantılara bağlı olduğunu açıkça görüyorum.„ Sadece insan türünün erkeği dişisini öldürür. Çünkü bir tek insanların erkek olanları, eşlerini öldürüyor. Gelişigüzel, gamsız bir hayattı bizimkisi. Mutluluk nadiren rüyalarımı renklendirirdi.
680 syf.
·
55 günde
·
Puan vermedi
Fernando Pessoa / Huzursuzluğun Kitabı
Kitapların Şahlarından biridir kendileri... Nefret ettiğim iki şey arasında seçim yapmak zorundayım – ya aklımın tiksindiği düşleri seçeceğim ya da duyularımı dehşete düşüren eylemi; başka bir deyişle, hamurumda hissedemediğim eylem ya da şimdiye kadar hiç kimsenin mayasında olmayan düş. Sonuç olarak her ikisinden de nefret ettiğime göre tek çare seçim yapmamak, ama bazen ya düş kurmaya ya eyleme geçmeye mecbur kalıyorum ki, o zaman da ikisini birbirine karıştırıyorum.

Okur takip önerileri

Oğuz Aktürk
@distopikokurVacip Örger ile benzer
Duhâ
@desesperadosVacip Örger ile benzer
Melek nur Ay
@Meleknur_Vacip Örger ile benzer
Daha fazla göster
128 syf.
·
44 günde
·
Puan vermedi
Deccal... Nietzsche
"Sonuç olarak, her şey hangi amaçla yalan söylediğine bağlıdır.." 'Belki' dedi Nietzsche, 'bir erkek ancak bir erkek gibi davranarak kadının içindeki kadının ortaya çıkmasına yol açar. ''Hakikat burada'': bu söylenince, orada bir rahip yalan söylüyor demektir... İnsan kendi karakterine bakarak tanrıyı yaratmıştır. Üstün gördüğü özellikleri tanrıda görmek hoşuna gider. İğrenç özelliklerini de şeytana yüklemiştir. İyi nedir? İnsanda güç duygusunu,güç isteğini, gücü arttıran her şeydir. Kötü nedir? Zayıflıktan doğan her şeydir. Mutluluk nedir?Gücün yükselme duygusu ve bu direnişin aşıldığı duygudur.
129 syf.
·
43 günde
·
Puan vermedi
Müfettiş
Nikolay Vasilyeviç Gogol’un aklını 8 yıl meşgul eden, Müfettiş adlı oyun, 1836 yılında yayınlandı ve sahnelendi. Gogol, “çarlık yönetiminin çürümüş, kokuşmuş ve çirkefe bulaşmış ilişkilerinin ve taşra bürokrasisinin korku ile bezenmiş aymazlıklarının mizah ve ironin bütün dilsel olanaklarını kullanarak yetkince kotardığı oyununda; bürokratik ilişkilerin tepeden tırnağa yozlaşmışlığı ve iktidarın olanaklarını kendi yaşamları için savunurken, halka iktidarın çirkin yüzünü göstererek aşağılayan despotik dayatmalarla hak arama mücadelesinin önünü tıkayan uygulamarıyla halkın nefretini kazanan çarlık yönetimine bütünlüklü bir eleştiri yöneltir.
Reklam
2
57
564 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.26.42